Stromy rastú do neba

Stromy rastú do neba https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369012/bmid_stromy-rastu-do-neba-okn-369012.jpg 4 13 3

Výnimočný debutový román slovenskej autorky prináša dojímavý príbeh plný drám, nešťastia, zúfalstva, nenávisti, ale aj lásky a radosti. Príbeh hlboko ľudský, akoby ho napísal sám život. Prostredníctvom pohnutých osudov hlavného hrdinu autorka zachytáva sto rokov života na Slovensku od roku 1912 až po súčasnosť. Milan Kasanický prežil chudobné, no krásne detstvo na Liptove u starých rodičov. Napriek tomu, že v mladosti zažil veľa príkoria a duševných i telesných útrap, ostal dobrým, láskavým človekom, vždy ochotným pomáhať druhým. Keď po tridsiatich rokoch strávených v cudzine prichádza na Slovensko, návratom na známe miesta sa snaží vyrovnať s ťaživou minulosťou.... celý text

Romány Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Stromy rastú do neba

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Príbeh je skvelý, postavy, zvraty, nápad. Všetko je naozaj výborne vymyslené, ale spracovanie veľmi zaostáva. Bohužiaľ, v tomto prípade je to skôr ako prerozprávanie prečítaného románu. Stručné, absentujú dialógy, vnútorné dialógy, napätie, prenos emócii na čitateľa. Škoda.

Ms.Iris
04.05.2019 5 z 5

Výborná knižka, v každom smere. Precítená, prežitá, pútavo napísaná.

Simona02
29.03.2018 5 z 5

Príbeh bol napísaný jednoducho, žiadne náročné čítanie. Kniha nemá veľa strán, a číta sa v podstate sama. Určite chcem vyzdvihnúť zaujímavý príbeh, dej a sympatické postavy. Taktiež bol príbeh dobre napísaný, páčil sa mi štýl písania autorky. Pokladám túto knihu za doposiaľ najlepšiu od Slovenského autora, ktorú som v poslednej dobe čítala.

Slovensko, Slovenská republika venkov socialismus magický realismus

Autorovy knížky

Ivona Gallová
slovenská
2018  88%Stromy rastú do neba

Kniha Stromy rastú do neba je v