Shock Shock komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Film se mi libí, viděl jsem ho aspoň třikrát a konečně jsem se dokopal k přečtení předlohy. Kniha mi připadá hodně rozvleklá, je zde hodně vzpomínání a náhledů do psychologie postav. Než se vůbec dostanou do Overlooku a začne se něco dít, tak už jste v půlce knížky. Díky tomu jsem ji několikrát odložil než jsem ji konečně dočetl. Druhou půlku už jsem přečetl jedním dechem při občasném mrazení v zádech. Film není přesnou kopií knihy, takže určitě má smysl si ji přečíst. V porovnání s filmem má kniha mnohem lepší konec.

19.11.2015 4 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Pozor v komentářích je hodně spojlerů!!

Kniha nijak nevyniká mezi ostatními díly a je méně akční a více popisný, ale jako příprava na závěrečné finále slouží dobře. Po přečtení si určitě budete chtít přečíst poslední díl, který je mnohem lepší a završí celou sérii ve velkém finále.

04.11.2015 3 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Kniha finišuje celou sérii ve velkém finále. Pokud jste měli nějaké nezodpovězené otázky jako kdo je kdo nebo proč dělají to co dělají, tak v této knize dostanete odpověď na většinu z nich. Kniha má stejný styl vyprávění jako předchozí knihy a všeobecně pokračuje v dovyprávění příběhu.

04.11.2015 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasný pohled na anti-utopistickou společnost, kde Strana má absolutní moc nad vším. Při čtení mně úplně mrazilo.

16.10.2015 5 z 5

Oko světa 2 Oko světa 2 Robert Jordan (p)

Druhý díl první knihy je mnohem čtivější. Příběh se zaměřuje na jednotlivé postavy a popisuje jejich společné shledání a pokračování v jejich cestě do Tar Valonu. V této knize dochází ke zvratu, který změní jejich cíl cesty a nasměřuje jich do závěrečného finále.

24.07.2015 5 z 5

Oko světa 1 Oko světa 1 Robert Jordan (p)

Kniha je ze začátku dost rozvleklá a v úvodních pasážích jsem se ztrácel ve jménech a postavách. Jakmile se družina vydá na cestu, tak příběh začne být mnohem zajímavější a čtivější. Kniha trpí tím, že jde o první díl, tzn. uvádí vás do nového světa a tím pádem se hodně věcí vysvětluje a popisuje. Další knihy budou doufám mnohem lepší.

17.04.2015 4 z 5

Brány Thorbardinu Brány Thorbardinu Dan Parkinson

Kniha je čtivá, ale příběh není ničím výjimečný. Celé dobrodružství se točí kolem trpaslíka Tajna Hroudy, který následuje vidinu o tajném vstupu do Thorbardinu. Doprovází ho zajímavě seskládaná družina, kde nejzajímavější je létající gnóm. Kniha má hodně rychlý závěr, který toho mnoho nevysvětlil.
Kniha mi příběhem nějak nesedí do příběhu draků. Pokud si dobře pamatuji, tak Grallenovu přilbu si nasadil Sturm a společně s ostatními varovali Thorbardin před hrozícím nebezpečím.

30.03.2015 3 z 5

Rytíř Galen Rytíř Galen Michael Williams

Kniha navazuje na knihu Lasičkovo štěstí. Příběh je mnohem čtivější a zajímavější. Galen se v příběhu musí vypořádat se svou temnou minulostí a stát se pravým rytířem.

30.03.2015 4 z 5

Lasičkovo štěstí Lasičkovo štěstí Michael Williams

První třetina knihy je nezáživná a člověk vůbec netuší jak kniha může končit, nebo kam příběh míří. Nenapomáhá tomu ani hlavní hrdina, který je nesympatický a zbabělý. Od poloviny se kniha zlepší, dozvíte se o prokletí jedné rytířské rodiny a o proroctví, které toto prokletí má zlomit. Děj se začne někam posouvat a události nabírají nečekaný směr. Doufám, že následující kniha o Galenovi bude lepší.

28.01.2015 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Na novou knížku jsem se těšil a kniha nezklamala. Je to typický Geraltův příběh, tzn. kniha je plná sarkazmu, sexu, násilí, nadávek, podvodů a intrik, ale pro znalého čtenáře nic nového. Příběh je zasazen do doby před románovou pentalogii a tvoří ho několik ucelených příběhových linek, které se různě prolínají a dojdou všechny do svého konce.

09.12.2014 5 z 5

Bouřný meč Bouřný meč Nancy Varian Berberick

Příběh se odehrává v období knih Draci podzimního soumraku a Draci trpasličích hlubin a točí se okolo osudu Bouřného meče. Hrdinové jsou úplně nové a neznámé postavy. Hrdinové z původních trilogii se zde mihnou jen na okamžik. Z mého pohledu kniha nedosahuje kvalit klasických draků od autorů Weis/Hickman, ale jako vedlejší příběh svůj účel splňuje.

24.08.2014 3 z 5

Jantar a krev Jantar a krev Margaret Weis

Skvělý závěr trilogie Temný učedník a konečné dovyprávění Minina příběhu.

08.07.2014 5 z 5

Jantar a železo Jantar a železo Margaret Weis

Pokračování je mnohem čtivější a navazuje přímo na předcházející díl. V tomto díle se konečně dozvíme, kdo nebo co je Mina. Opět nevím, kde vzali ten upíří kult. Možná se to vysvětlí v posledním díle. Milovaní mi nepřipadají jako upíři.

23.06.2014 4 z 5

Jantar a popel Jantar a popel Margaret Weis

První díl nové trilogie, představí vám nové hlavní hrdiny a uvede do světa po návratu bohů zpět na Krynn. Jen tam nejsou žádní upíři, jak se píše v popisu knihy.

23.06.2014 3 z 5

Zkouška bratrství Zkouška bratrství Tracy Hickman

Kniha přímo navazuje na předcházející díl a celkově uzavírá děj trilogie Legend. Pro neznalé předchozích knížek jde o zbytečné čtení, nepochopí o co zde kráčí a o postavách se toho také moc nedozví.

20.02.2014 4 z 5

Čas bratrství Čas bratrství Tracy Hickman

Kniha je prvním dílem trilogie Legendy a popisuje události, které se staly po Válce kopí. Výsadní postavení v příběhu zaujímají Karamon, Raistlin a šotek Tasslehoff. Ostatní známé postavy se zde jen lehce mihnou nebo je o nich jen malá zmínka. Komu se líbí knihy ze série DragonLance, tak tato kniha by ho neměla zklamat.

25.10.2013 5 z 5

Draci zlatookého mága Draci zlatookého mága Tracy Hickman

Další dobrá knížka ze světa Dragonlance, která doplňuje a vysvětluje chybějící události. Kniha se dějově prolíná s Draky jarního úsvitu. Vypráví příběh Raistlina Majereho od jeho přenesení z lodi až po konečné události v Nerace.

01.10.2013 4 z 5