Bouřný meč

Trpaslíkům z Thorbardinu se po dlouhých staletích podařilo vykovat mocný Bouřný meč. Právě včas, protože Krynn ničí hrůzná válka Kopí, která nešetří nikoho – a zdá se, že by mohla postihnout i nedobytnou trpasličí pevnost. Meč je však záhy ukraden. Malé skupince, v níž je kromě kováře Stanacha také elf Tyorl, šotek Lavim Skočpalec a lidská dívka Kelida, nezbývá než jej vrátit zpět do rukou théna Hornfela z Hylarů. V cestě jim však stojí nejen mág Královny Temnot Takhisis Verminaard a jeho drak Černivák, toužící ovládnout Thorbardin, ale také znepřátelené trpasličí kmeny v čele s theiwarským thénem Realgarem, které se chtějí meče zmocnit rovněž. Jen jeho vlastník má totiž naději stát se příštím trpasličím králem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2999/dragonlance-hrdinove-bourny-mec-xMC-2999.jpg 3.133

DragonLance - Hrdinové (2.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Stormblade (1988)

Kniha Bouřný meč

Svářeč
02.01.2018odpad!

Otřesnost. Snůška debilních klišé, nevýrazných postav a nudného děje. Už pár dnů po dočtení si nedokážu vzpomenout, o čem to vlastně bylo. Mám takový pocit, že o ničem. Posledních sto stran už jsem vysloveně přetrpěl a dočetl jsem to ani nevím proč.

Shock
24.08.2014

Příběh se odehrává v období knih Draci podzimního soumraku a Draci trpasličích hlubin a točí se okolo osudu Bouřného meče. Hrdinové jsou úplně nové a neznámé postavy. Hrdinové z původních trilogii se zde mihnou jen na okamžik. Z mého pohledu kniha nedosahuje kvalit klasických draků od autorů Weis/Hickman, ale jako vedlejší příběh svůj účel splňuje.

Nelishka
24.02.2014

Kniha byla pro mě velmi těžkou četbou. Ze začátku jsem se do ní musela velmi nutit, ale když jsem přečetla půl knihy rychle jsem ji dočetla.
Ve srovnáním s jinými autory fantasy o trpaslících, elfech, šotků .. mi to přijde jako marný pokus o snahu ukázat co je vlastně svět fantasy.

puplik
24.09.2013

První svazek byl čtivější avšak příběh zde měl daleko lepší nápad :)

Indilwen
14.07.2013

První svazek Hrdinů (Legenda o Humovi) se mi rozhodně zamlouval více a byl i více čtivý, ale co jiného také při obměně autorů čekat :) Nicméně i tato kniha měla své kouzlo a přes drobné nedostatky si určitě zaslouží kladné hodnocení.

Autor knihy

Nancy Varian Berberick