Rytíř Galen

Rytířství Lasičku nijak zvlášť nezměnilo. Galen Cestybran stále není ochoten vyrážet za dobrodružstvím, stále si chrání svoji kůži doslova za každou cenu. Ale když jeho bratr Brithelm tajuplně zmizí, přestane Galen naslouchat instinktům a vydá se na výpravu, která ho zavede hluboko pod zem a do srdce temného spiknutí a přinutí ho sáhnout až na dno jeho odvahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26448/dragonlance-hrdinove-rytir-galen-RRA-26448.jpg 3.416

DragonLance - Hrdinové (6.)

Galen Beknighted (2007)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Zelený_Drak
01.10.2017

Třetí a jednoznačně nejvtipnější kniha ze světa DL, kterou jsem četla. Las... Galen i ostatní solamnijští rytíři byli zábavní. Přesto mi strašně trvalo ji přečíst a nemohu se přimět k vyššímu hodnocení. Rytíř Galen je spíše pro mladší čtenáře.

I když jde o jiného autora a ne o tradiční duo, pořád je to kniha ve stylu dračího doupěte. Zápletka není špatně vymyšlená (ale není zrovna originální a v závěru je taková nečekaně nanicovatá). Jenže je tam poměrně zbytečná vysoká úmrtnost vedlejších postav. Jako kdyby v každém dobrodružství musel povinně někdo padnout. Jako obvykle se po stránkých knihy prohánělo příliš mnoho postav, takže jsem měla problém najít mezi nimi oblíbence, ale nakonec jsem nejvíc fandila Brithelmovi.

Shock
30.03.2015

Kniha navazuje na knihu Lasičkovo štěstí. Příběh je mnohem čtivější a zajímavější. Galen se v příběhu musí vypořádat se svou temnou minulostí a stát se pravým rytířem.

LuciusWlk
24.12.2013

Rytíř Galen je určitě nejzajímavější knihou série Hrdinové. Děj je dobře vymyšlený, vystavěný, trochu napínavý s dobrým koncem. M. Williams je dobrý vypravěč, a oproti Lasičkovému štěstí vymyslel příběh, který nenudí.
Série Hrdinové, jako celek, bohužel, působí dojmem narychlo poskládaných příběhů, spadajících pouze do nějakých mezí průměru. Osobně nemám důvod se jakkoli k teto sérii vracet.

Michael Williams

Michael Williams