Selinute Selinute komentáře u knih

Jak hledat slunce Jak hledat slunce Miroslav Horníček

Provence mi učarovala stejně jako panu Horníčkovi. Zaryla se mi pod kůži, je tam a nedá se na ni zapomenout. Je to krásné vyprávění o pobytu a zážitcích v tomto nádherném koutě Francie. O toulkách po provensálských vesničkách a městech ležících mezi úrodnými vinicemi.
"Když jsme s přítelem zauvažovali o této cestě, řekl jsem znovu to jméno: PROVENCE.
Měl jsem své důvody. Jaké?
Řekl bych pokud by toto jako důvod stačilo -, že jedu hledat slunce. Jih. Jih, který mi není jenom směrem, jen jednou ze světových stran, ale souhrnem jistých vlastností, už nikdy nezaměnitelnou skutečností jistých končin, jistých kvalit, jih, který je pro mne hořkými vůněmi a rozpáleným tichem, jih modré oblohy nad modrým mořem. Kdybych si mohl zvolit směr a cíl všech příštích cest, zvolil bych provždy jih."
Já taky.

09.10.2012 5 z 5

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Kniha o jednom z nejkrásnějších koutů světa. Plná báječných receptů, které toužíte vyzkoušet. Popisuje běžné všední dění jako je pečení chleba, sběr hroznů, kaštanů, oliv, hledání lanýžů nebo koupání v místních horkých pramenech. Prostě pohodové počteníčko.

09.10.2012 5 z 5

Králův šašek Králův šašek Alexandre Dumas, st.

Mám ráda francouzskou historii a tato knížka nám ji nenáročným způsobem zprostředkuje. Všechny tři díly jsou bezvadné a dobře se čtou. Můžu jen doporučit.

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Je to úžasná detektivka která nemá chybu. Pro mě je nezapomenutelná.

Stíny nad Notre Dame Stíny nad Notre Dame Herbert Schauer

Knížku jsem koupila na aukru. Kdysi dávno jsem viděla film (nebo to byl seriál ?) a tak jsem si ji chtěla přečíst. Trošku mě zklamala. Při dnešní spoustě thrillerů mě přijde zastaralá.

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Výborná detektivka - 100%. Vše už bylo napsáno, můžu jen doporučit.

3x lord Petr 3x lord Petr Dorothy L. Sayers

Jsou ho pohodové detektivky, které můžu číst znovu a znovu

Záhada v Haut-Brion Záhada v Haut-Brion Jean-Pierre Alaux

Přijemné čtení pro volný čas s popisem nádherných francouzských vinic. Seznamuje nás s pěstováním a výrobou vína a jelikož je to i detektivka, poskytne nám i chvilky napětí.

Přízraky v Cotes de Nuits Přízraky v Cotes de Nuits Jean-Pierre Alaux

Lehká, oddychová detektivka s popisem malé vinařské oblasti, která ale bezpochyby patří k nejprestižnějším ve Francii. Oblast Côte de Nuits - leží jižně od Dijonu a dává červená vína špičkové kvality. Doporučuji jako příjemné čtení na dovolenou.

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Tato knížka mě zaujala a moc se mi líbila. Bezesporu patří k těm nejlepším od této autorky. Je úžasné přesunout se v čase do do doby starověké keltsko-římské. Prožívat to krásné tajemno dávných dob, panenské přírody a drsného života, který patří k té době.

27.09.2012 5 z 5

Francouzský sen. Nový domov a láska v Burgundsku Francouzský sen. Nový domov a láska v Burgundsku Jeffrey Greene

Dlouho jsem tuto knížku sháněla do své knihovny. Nakonec jsem ji koupila na aukru a nelituji. Je pohodová, humorná a okouzlující. Co může být krásnějšího než starobylá, mechem zarostlá kamenná fara v malebné vesničce v Burgundsku.

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Lenka píše o nejkrásnějším koutu Francie poutavě a zajímavě. Vedle náročné rekonstrukce svého zámečku nám představuje i francouzské zvyky, tradice a kuchyň.

Olivová farma Olivová farma Carol Drinkwater

Miluji Provence a francouzský jih a tak nemůžu jinak než tuto knížku doporučit. Tento názor je ale hodně osobní. Těm kdo tento kout Francie nikdy nenavštívili a důvěrně jej neznají, bude připadat nezajímavá a nicneříkající.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto nepřekonatelná, jedinečná, nejlepší co znám.

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Je to zajímavá a vyjímečná kniha. Dobře se čte a s přibívajícími stránkami roste napětí. Na konci nás čeká překvapivé rozuzlení. Po přečtení recenzí jsem ale od této knihy čekala víc.

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Od začátku do konce napínavá místy až děsivá. Budu se opakovat. Nádherný popis toskánské krajiny.

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Hodně drsná knížka. Stačí přečíst jednou. V mé knihovně nezaujme přední místo.

27.09.2012 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Třetí kniha Tany French byla také pro mě velkým zklamáním. Četla jsem ji dlouho a moc mě nezaujala. Přestože Tanu French řadím za dva předchozí romány mezi oblíbené spisovatelky, taky se budu rozmýšet nad koupí další její knížky.

26.09.2012 3 z 5

V lesích V lesích Tana French

Tana French - výborná spisovatelka. Její kniha V lesích , kterou jsem četla jako první, mě trochu překvapila. Byla jiná. Byla ale dobrá, a tak jsem si koupla další dvě. Mám ráda knížky co hned nekončí - minimálně 400 stran. Přesto musím ale podotknout, že formát knihy mě taky trochu vadil. Je to moderní detektivní román, který Vás zaujme.

26.09.2012 4 z 5

Podoba Podoba Tana French

Tana French je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Píše skvěle a napínavě. Knížku jsem si koupila na velikonoční svátky, abych měla něco dobrého na čtení. Nezklamala. Můžu jen doporučit.

26.09.2012 5 z 5