Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Jak Fiškus poňoukal Pettsona k zapeklitostem Jak Fiškus poňoukal Pettsona k zapeklitostem Sven Nordqvist

Fiškus a Pettson je milá a laskavá klasika, která nikdy neomrzí.

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Horor to nevidělo ani z rychlíku, ale co si budem, ty Darciny nikdy nebyly nic děsivého. Tohle mi naopak sedlo, možná právě proto, že tam duchařina byla spíš okrajově. Ovšem postavy se jí podařily tak sypátiko, že si ráda a s chutí přečtu další díl.

Blbá Vendula Blbá Vendula Noemi Cupalová

Výborná knížka. Otevírá spoustu závažných témat a skvěle ilustruje jak moc je způsob komunikace a pozitivní přístup důležitý.

Na skok do Afriky Na skok do Afriky Zuzana Rabasová

Kouzelný příběh, kouzelné ilustrace. Autorka nádherně zachytila jak moc nás můžou lidé ovlivnit, byť v našem životě setrvají jen chvíli. Určitě s touto knihou nepracuji naposledy.

Sever Sever Anna Winberg Sääf

No, tak tohle bylo v mnoha směrech taaak strašně ujetý :) četlo se to relativně dobře, ale ve výsledku mi to přišlo jako totální blbina. Ty kočky, co to psaly, musí mít fest bujnou fantazii.

12.04.2024 2 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Lahůdka. Jazykově i esteticky.

02.04.2024 5 z 5

Půlnoc opět přichází Půlnoc opět přichází Dana Stabenow

Tahleta série zraje jako víno!

02.04.2024 5 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Temné, syrové, geniální! Chvílemi snad ani nechcete rozplétat další osudy, ale přesto až zoufale chcete číst dál. Těším se na další díl.

19.02.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Druhá půlka, kdy se jednotlivé linky začaly propojovat, mě malinko probudila z letargie. Jinak jsme s e s autorkou v tomto případě nesešly.

19.02.2024 3 z 5

Vznik rodinného impéria Vznik rodinného impéria Charlotte Jacobi

Nenadchne, ale ani neurazí.

15.02.2024 3 z 5

Pekárna svatebních koláčků Pekárna svatebních koláčků Ruth Kvarnström-Jones

Tohle už na mě bylo na rozdíl od předchozích dvou dílů příliš přeslazené a příliš o ničem.

15.02.2024 2 z 5

Jezevec Chrujda ostrouhá křen Jezevec Chrujda ostrouhá křen Petr Stančík

Krásná práce s češtinou! Příběh bezvadný.

07.02.2024 5 z 5

Pásovec, Zajíc a řada nečekaných návštěv Pásovec, Zajíc a řada nečekaných návštěv Jeremy Strong

Miluju Pásovce, Zajíce i jejich stvořitele Jeremyho Stronga. Neskutečně ujetá, ale zároveň strašně milá dobrodružství, která pohladí po duši i dospěláka!

05.02.2024 5 z 5

Maria Callas Maria Callas George Jellinek

Zajímavé, faktograficky obsáhlé, ale ty hrubky... shoda podmětu s přísudkem je pro autora zjevně složitější než odzpívat Toscu v La Scale.

29.01.2024 4 z 5

O čem sní pes kapesní? O čem sní pes kapesní? Miloš Kratochvíl

Miluju Miloše Kratochvíla, jeho básničky jako vždy nezklamaly, krásně zvukomalebné pro děti a vtipné i pro dospěláky.

24.01.2024 5 z 5

Odkud se bere sníh Odkud se bere sníh Taras Prochasko

Velká roztomilost, včetně nádherných ilustrací.

Uprchlík Uprchlík Alan Gratz

"Některé romány jsou poutavé a některé důležité. Uprchlík je obojí" uvedla na adresu této knihy Ruta Sepetysová a já s ní zcela souzním. Neskutečně poutavě napsané a přesto faktograficky nabité. Věřím, že dospívající čtenáře pohltí, stejně jako dospělé a třeba je jako mě i dožene k slzám.

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

Dvojka lepší jedničky, řekla bych!

Pohádky pro zlobivé bagry Pohádky pro zlobivé bagry Petr Stančík

Karborund dobrej, ale než dětem vysvětlím, že slovo bagřevic pochází ze slova kralevic, a kdo to ten kralevic byl...tak radši sáhnu po něčem jiném.

22.01.2024 3 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

S každým dílem lepší a lepší!!!

19.01.2024 5 z 5