Odkud se bere sníh

Odkud se bere sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526203/bmid_odkud-se-bere-snih-6551e9284d1d5.jpg 3 2 4

Krtek je reportér Lesních novin, a když si jeho žena potřebuje trochu odpočinout a zacvičit na basu, nosí si táta nejmladší ze svých třinácti krtčat v kapse do práce. Tak se Vrněnka s Tlapkou začnou rozkoukávat po světě. A ať je jaro, léto, nebo podzim, je pořád co vidět: třeba modrou kouli, z níž se vylíhne pták, krtka, co se topí v řece (a potřebuje zachránit) nebo malou zaječici, které se ztratila maminka... A taky sníh, když se zrovna začne sypat. Příběh o tom, jak je dobré mít kamarády a pomáhat všem, co to potřebují, je určen čtenářům (i nečtenářům) od pěti let. Knížku napsal Taras Prochasko a ilustrovala Mariana Prochasko, současní ukrajinští umělci, kteří navzdory probíhající válce žijí na Ukrajině a vydávají knihy v nakladatelství Starého lva. To bylo v roce 2023 na boloňském veletrhu vyhlášeno evropským nakladatelstvím roku.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Baobab

Кто сделает снег , 2013

Šebestová3
22.01.2024 5 z 5

Velká roztomilost, včetně nádherných ilustrací.

Nielada
28.12.2023 5 z 5

Moc krásná kniha. Vtipný příběh, poklidné tempo vyprávění, pohoda a nádherné ilustrace. Vřele doporučuji!

Augustina
27.12.2023 4 z 5

Žádné vzrušující a převratné události se v příbězích ze života krtčí rodiny neodehrávají. Ale mně se to líbilo. Bylo to milé, tu a tam se naťukly otázky, jak si poradit se životem. A vlastně trochu i se smrtí.

wiix
15.01.2018 3 z 5

Nebolo to vôbec zlé. Menším deťom sa to páčilo, avšak mňa tie mená v zdrobneninkách rozčuľovali, otázka v názve knihy vzbudzovala napätie, ktoré však jednoduchá odpoveď na ňu rozptýlila a ďalej sa nič zaujímavé nedialo, škoda.

pro děti krtek ukrajinská literatura

Taras Prochasko
ukrajinská, 1968
2012  82%Jinací
2021  78%Jetotak
2015  70%Z tohto sa dá spraviť niekoľko poviedok
2017  60%Kto nám z neba sype sneh?

Kniha Odkud se bere sníh je v