Kto nám z neba sype sneh?

Kto nám z neba sype sneh? https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361150/bmid_kto-nam-z-neba-sype-sneh-RZ7-361150.jpg 3 2 4

V rodine krtkovcov prišli na svet dvojičky. Všetci majú veľkú radosť, keď odrazu sa jedno z nich kamsi zatúla... Pôvabná rozprávka o krtkovi Ňufíkovi, jeho žene Ňufke a o ich trinástich krtíčatkách prináša príbehy o radosti zo života a o sile priateľstva. A aj o tom, ako deti rastú, objavujú svet a kladú otázky, na ktoré treba odpovedať. Jedna z nich dala knižke aj meno. Dielo ukrajinských autorov Mariany a Tarasa Prochaskovcov bolo na Ukrajine ocenené ako najkrajšia detská kniha roka 2013 a dostala sa do svetového katalógu The White Ravens 2014. Pre deti od 5 rokov.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Buvik

Кто сделает снег , 2013

Šebestová3
22.01.2024 5 z 5

Velká roztomilost, včetně nádherných ilustrací.

Nielada
28.12.2023 5 z 5

Moc krásná kniha. Vtipný příběh, poklidné tempo vyprávění, pohoda a nádherné ilustrace. Vřele doporučuji!

Augustina
27.12.2023 4 z 5

Žádné vzrušující a převratné události se v příbězích ze života krtčí rodiny neodehrávají. Ale mně se to líbilo. Bylo to milé, tu a tam se naťukly otázky, jak si poradit se životem. A vlastně trochu i se smrtí.

wiix
15.01.2018 3 z 5

Nebolo to vôbec zlé. Menším deťom sa to páčilo, avšak mňa tie mená v zdrobneninkách rozčuľovali, otázka v názve knihy vzbudzovala napätie, ktoré však jednoduchá odpoveď na ňu rozptýlila a ďalej sa nič zaujímavé nedialo, škoda.

pro děti krtek ukrajinská literatura

Taras Prochasko
ukrajinská, 1968
2012  82%Jinací
2021  78%Jetotak
2015  70%Z tohto sa dá spraviť niekoľko poviedok
2017  60%Kto nám z neba sype sneh?

Kniha Kto nám z neba sype sneh? je v