Na skok do Afriky

Na skok do Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525105/bmid_na-skok-do-afriky-6538ba8fb016a.jpg 5 7 5

Jedná se o příběh dívky, která se rozhodne poslat mobilní telefon do Afriky, aby se s někým odtud spojila. Příběh nenásilnou formou ukazuje rozdíly v životním stylu a přibližuje venkovský život na tomto kontinentu. Jde o celobarevnou publikaci s jednoduchými texty. Kniha vznikla na základě zkušenosti autorky, která při jedné z cest přivezla do Tanzánie mobilní telefon, aby zkusila propojit venkovskou dívku se svojí dcerou. Vznikla z toho krásná živá konverzace, jenž se stala podkladem pro knihu.... celý text

Šebestová3
12.04.2024 5 z 5

Kouzelný příběh, kouzelné ilustrace. Autorka nádherně zachytila jak moc nás můžou lidé ovlivnit, byť v našem životě setrvají jen chvíli. Určitě s touto knihou nepracuji naposledy.

cornetka
05.03.2024 5 z 5

Hezký dobrodružný příběh doplněnými krásnými ilustracemi.

cyril.gando
25.02.2024 5 z 5

Komentář musí být hezký, když máte třeba tátu z Afriky a ta knížka je o Africe.
Jsem rád, že ta holka vymyslela, jak by mohla dostat telefon do Afriky. A vymyslela fakt zajímavý způsob. A to se mi líbilo.

yvka0902
12.01.2024 5 z 5

Ojedinělá knížka na trhu, která zavede děti do vzdáleného a neznámého prostředí Afriky, s velkým množstvím nádherných ilustrací samotné autorky. Ta je znalkyně dětské zvídavé dušičky, nechybí zde ani napínavé okamžiky, a to nejen díky mobilu. Koupila jsem ji vnoučkům a stále si ji chtějí prohlížet, vřele doporučuji.

katkaUrR9
27.10.2023 5 z 5

Nádherná knížka s krásnými ilustracemi. Příběh je vhodný pro malé čtenáře, se zájmem si ji přečetly i mé starší děti, kniha si díky originálním obrazům najde i své dospělé obdivovatele. Doporučuji pro zimní večer zaletět na skok do Afriky a ohřát se pohledem na tamější život, který nám autorka knihou zprostředkovává.

Zuzana Rabasová
česká, 1980