saxik07 saxik07 komentáře u knih

Těšila jsem se na zajímavý námět, ale nakonec mě vlastně nijak nenadchla. Nepřišla mi humorná ani napínavá, musela jsem se přemlouvat, abych ji nakonec dočetla. Možná byla až moc přeplácaná.

13.05.2020 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi silný příběh, mrazí mě, že to byla realita! Velmi čtivě napsané, je to jedna z knih, na kterou se nezapomíná!

21.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi čtivá, podle mě nejlepší kniha od Mornštajnové.

11.05.2020 5 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Knížku jsem četla jako malá a teď ji čtou mé děti, je aktuální v každé době a pro každého bez ohledu na věk! Mohu doporučit!

26.07.2020 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Výborná kniha!! Jednoduše, stroze, ale velmi přesně popsaný život Reinharda Heydricha. Skvěle se mi četla, je to, za poslední dobu, jedna z nejlepších knih, kterou jsem měla v ruce.

11.05.2020 5 z 5

Domov je místo, odkud tě nevyhodí Domov je místo, odkud tě nevyhodí Dagmar Zezulová

Tuto knihu bych doporučila nejen těm, kdo uvažují o adopci nebo pěstounské péči, ale úplně všem, kteří se stali rodiči! Je to úžasně vyprávěný příběh o úskalí výchovy dětí o lásce, naději a radosti, kterou nám děti svou přítomností dávají.

13.05.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Ano, je to psychologické drama uvnitř jedné ženské. Líbí se mi jak autorka rozebírá vztah mezi matkou a dospívající dcerou. Kniha je velmi čtivá!

24.06.2020 4 z 5

Mládí v hajzlu 1-3 Mládí v hajzlu 1-3 C. D. Payne

Četla jsem někdy v pubertě, bylo to tehdy jediné, co jsem byla ochotná číst :D Pamatuji si, že mě to bavilo ;-)

13.05.2020 3 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Kniha je o rodinném právu, do detailů popisuje soudní procesy, zabývá se těžkými tématy, rozebírá volbu mezi životem a smrtí. Líbilo se mi nahlédnutí pod povrch soudních procesů a úskalí v rozhodování soudců. Některé pasáže jsem hltala jiné se mi četly hůře, ale celkově se mi kniha líbila.

12.05.2020 4 z 5

Nula Nula Charles Seife

Odborná kniha, která je ale srozumitelná komukoli, kdo má zájem dozvědět se něco zajímavého z oblasti matematiky. Moc hezky se mi četla a rozšířila mé obzory o tomto tématu.

21.01.2021 5 z 5