Domov je místo, odkud tě nevyhodí

Svědectví o tom, jak se žije pěstounům a dětem v pěstounských rodinách. Pokud si myslíte, že vaše starosti jsou nesmírné, pak po přečtení této knihy možná zjistíte, že vlastně žijete v ráji. Kniha je svědectvím o tom, že být pěstounem rozhodně není jednoduché, ale přesto to stojí za to. Uvažujete-li o adopci či o pěstounství je dobré si knihu přečíst, abyste získali představu co vás může potkat. Pro všechny ostatní je to dobré povzbuzení k překonávání všedních starostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52991/domov-je-misto-odkud-te-nevyhodi-52991.jpg 4.556

Kniha Domov je místo, odkud tě nevyhodí

Mrs.Depp

"Cizí" děti si zaslouží náš zájem. Pak již nebudou "cizí".
Tato knížka mi byla zadána za "domácí úkol", četla se mi dobře, i když knížky typu krátkých povídek většinou moc nemusím, tohle téma mě zajímalo.
Díky knížce jsem si uvědomila moc důležitou věc, že v adopci a pěstounství je na prvním místě ne člověk, který si dítě k sobě bere, ale právě dítě se všemi jeho problémy a starostmi a náhradní rodič je tady proto, aby mu pomohl a vychoval z něj dobrého člověka.
Paní Zezulová si zaslouží velký obdiv tím spíše, že "nemusela", protože měla vlastní a klidně si mohla pořídit další, ale "chtěla" pomoct.
Obdivuju lidi, kteří stejně jako ona dokážou dát lásku a přijmout do rodiny dítě jako byla jejich Saška, chce to určitě spoustu odvahy a Sašenku to zachránilo od smutného dětství v dětském domově a věřím, že jejich do jejich života to přineslo obrovský pocit smysluplnosti a naplnění.

stajka
13.04.2021

Moc hezký příběh. Klobouk dolů před touto rodinou, ne každý by to zvládl. Z knihy mám pocit, že pěstounství jim bylo předurčeno.

Mrňous1
16.12.2020

Krásná kniha,kterou by si měl přečíst každý rodič, nejen pěstoun.

DK197
24.09.2020

KNIHA: Výborná kniha. Plná emocí ve všech podobách. Plná úskalí a radostí náhradní rodinné péče. Krátké kapitoly, příjemný styl psaní. Malý poklad do knihovničky každého, kdo má srdce a nelíbí se mu, kolik dětí tráví život v domovech místo v teple rodiny. Že to je cesta nesnadná hořkosladká je hlavně z pokračování v druhém vydání jasné. Ale život je složitý. A dítě patří do rodiny.

lencin
23.08.2020

Příběh pěstounské rodiny.
"Maceška" z www.rodina.cz
Matka=poslání.
Rodina, se dvěma vlastními syny adoptuje tři dcery.
Vellmi otevřené a dojemné až k slzám (2006).

MartinaF
13.06.2020

Příběh jedné pěstounské rodiny mě zaujal, bavil a smekám před všemi, kteří do toho jdou. Autorka ukazuje nejen úskalí pěstounské péče, ale také lásku a rodinu, které dětem dávají.

saxik07
13.05.2020

Tuto knihu bych doporučila nejen těm, kdo uvažují o adopci nebo pěstounské péči, ale úplně všem, kteří se stali rodiči! Je to úžasně vyprávěný příběh o úskalí výchovy dětí o lásce, naději a radosti, kterou nám děti svou přítomností dávají.

Ellinek
17.03.2020

Výjimečná kniha popisující úskalí pěstounské péče. Nejlepší je na tom právě to, že autorka začala v devadesátých letech, kdy se o tomto světě ještě moc nevědělo a nic nebylo pořádně ukotveno v zákoně, zkrátka jak se říká v plenkách. Příběh netradiční, ale krásné rodiny, je skvělým a potřebným svědectvím ze světa, do něhož se na vlastní kůži všichni nepodíváme. Velká úcta a respekt autorce. Dokázala úžasnou věc - dala lásku, domov a rodiče dětem, kteří si o tom mohli nechat jenom zdát. Četla jsem druhé, rozšířené vydání, a jsem vždycky ráda, že se mohu podívat ještě dále v příběhu jedné rodiny. Určitě stojí za přečtení. :)