Sathana Sathana komentáře u knih

Nic moc zábavné, spíše nudné dlouhými pasážemi, dosti předvídatelné a ani ne moc originální. Takový pomalejší, nudnější a stoletější Forest Gump.

16.01.2014 2 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Nechutně rozvláčná kniha, která sklouzla do stereotipu podobného Potterovi, místy podivně nesouvislý a pozutínaný příběh. Krom toho plno zbytečných nechutností a jiných nešvarů v "řemeslné" části psaní, že mám pocit, jako by to Rothfuss dal napsat nějakému dvanáctiletému sexuálně se budícímu výrostkovi. Celkově velmi klesla úroveň, ještě víc, než v druhé části prvního dílu. Dojem z knihy - znechucení.

19.12.2012 1 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

O hodně nudnější, pomalejší než jednička. Dokonce někdy i otravná, hlavně těmi spoustamy pubertálních pasáží "panebože, ona se o mě otřela, z toho nemůžu dýchat" nebo "proboha, podívala se na mě"... Je tohle snad kniha pro teenagery nebo co? Na téhle knize je o hodně víc vidět, jak mladý je autorův styl. Ještě nevybroušený k dokonalosti, místy příšerně amatérský, což by čtenář ještě odpustil, ale nedostatek napínavého příběhu už ne. A navíc to zakončení knihy... Patricku, styď se! :D Kniha mě zklamala.

18.09.2012 2 z 5

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Úžasný příběh plný emocí, žádné strojené plácání, ale opravdové city, které skutečně osloví. Nadčasová poesie plná smutku a krásných ilustrací. Vřele doporučuju.

02.04.2012 5 z 5

Živého mě nedostanou! Živého mě nedostanou! Dušan Fabian

Krásně svěží kniha, takové odlehčené čtení, které ale naprosto pohltí :) Po dlouhé době dobrá faktasy se spoustou krve, sprosťáren a dokonce i s příběhem :D Naprosto to splnilo moje očekávání, už v knihkupectví jsem se smála na celé kolo, mohu jen doporučit.

25.03.2012 5 z 5

Zeptej se prachu / Ask the Dust Zeptej se prachu / Ask the Dust John Fante

Tak strašně přeloženou knihu jsem už dlouho a dlouho neviděla. Pokud hodláte číct, určitě v originále, český pseudopřeklad je obřezaný o atmosféru i bohatost jazyka. Opravdu hrůza, když to porovnáte.

22.01.2014

Jiná rasa Jiná rasa Jenny Nowak (p)

Nejpodařenější dílo Jenny Nowak, oplývá krásným jazykem, vytříbenými metaforami, jemnými přirovnáními a vskutku uhrančivým dějem, který nutí a nutí číst. Krásná atmosféra hladce nasedá na dějovou kostru a vůbec myslím, že si Jenny zaslouží chválu. V knize je mnohem víc citu, péče a snahy s pílí, než v pozdějších dílech, která mají tendenci sklouzávat do podivných patosů a snů nějakého sadomasochistického devianta. I když se těmto sklonům autorka bohužel nevyhnula ani ke konci této knihy, proto jen 4 hvězdičky.

09.03.2013 4 z 5

Román o Tristanovi a Isoldě Román o Tristanovi a Isoldě Joseph Bédier

Pěkně sestavený příběh z vyprávění různých autorů, už jen za tu snahu a práci, která s tím musela být, si Bédier zaslouží pochvalu. Je otázka, na kolik pan Bédier jen rekonstruoval a nakolik ten příběh sám tvořil, některé pasáže jsou mimořádně pěkné, jiné zase poněkud divné a jaksi neuvěřitelné, ale celkově tato kniha působí velmi dobře a zajímavě. Ale v některých částech jsem si teda nemohla pomoct a myslela jsem na přepracování Sapkowského v Magických střípcích, konkrétně v povídce Maladie, kde například vztah Tristana a obou Isold byl reálnější a o poznání méně stereotypní a černobílý.

07.03.2013

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Velmi slibný začátek, zajímavé pověsti a povídání, ale jakmile Kvothe začal vyprávět, bylo to nudné... Škoda... Nicméně čtivost se tomu upřít nedá, uvidíme, co druhý díl.

09.09.2012

Za okraj světa Za okraj světa Edita Dufková

Na knize je hodně poznat, že je autorka psala jako ještě dosti mladá, pár jich je ale dobrých, vcelku všechny čtivé. Ovšem přijde mi, že autorka má obecně problémy se zakončováním povídek a tak jsou některé z konců dosti podivné.

15.06.2012 3 z 5

Hon na ovcu Hon na ovcu Haruki Murakami

Nádherný začátek, který mne naprosto uchvátil se změnil na rozbředlý příběh bez děje a opakujících se oslavných pasážích o uších, které ztratily tolikerým opakováním kouzlo. Zklamání.

15.04.2012 1 z 5

Mezisvět Mezisvět Neil Gaiman

V podstatě hodně podobné Nikdykde, ale chybí tomu to kouzlo, co v Nikdykde bylo. Celkově slabší knížka.

11.12.2011 3 z 5

Conan a brány času Conan a brány času Dakh Hunter (p)

Strašlivě amatérský styl psaní, absolutně nazáživné, plytké, divné, celou dobu si říkáte "proboha, ať to už skončí, abych mohl začít číst něco duchaplného."

17.10.2013 odpad!

Loď v písku Loď v písku Jenny Nowak (p)

Na počátku mě příběh zaujal, chtěla jsem vědět, co bude dál, ale bohužel jsem až do poslední stránky čekala, kdy se příběh rozvine v zajímavou zápletku, což se nestalo... Nic moc.

25.09.2013 1 z 5

Knížka první záchrany Knížka první záchrany Eva Kubešová

Čeština v knížce místy dost pokulhává, chybí slovo ve větě nebo věta nedává smysl. Každopádně důležité informace obsahuje, dokonce i zhusta propaguje slavnou frázi NEPROPADEJTE PANICE! :D Někdy sice chybí některé důležité věci nebo jsou pokyny zkratkovité, ale kniha se určitě hodí a dočtete se věci, které jste nevěděli ani od Bear Gryllse.

17.03.2013 4 z 5

Chlapec, který bude žít navěky Chlapec, který bude žít navěky Frederik George Pohl Jr.

Velmi kolísající kvalita knihy, střídavě mezi třemi a dvěma hvězdičkami.

18.11.2012 3 z 5

Zpráva z Hádu Zpráva z Hádu Edita Dufková

První půlka knihy měla pozvolný rozjezd, ale je dost dobrá, má místy až hororovou atmosféru i nečekané zvraty, ale druhá půlka mi přišla divná a poněkud uměle vykonstruovaná a nevěrohodná a konec byl docela slabý. Ta knížka trochu působila, jako že si autorka rozepsala strašně moc myšlenek, ale pak se rozhodla, že knihu ukončí na necelých 500 stranách a jala se všechno rychle ukončit. Kdyby přidala ještě další stránky, myslím, že by celá knížka byla lepší. První půlka by byla za *****, druhá jen za ***.

23.04.2012 4 z 5

Homo špiritusus Homo špiritusus Andrzej Pilipiuk

Příjemné počtení, kniha mě vtáhla do děje, byla plná typického "Vandrovcového" humoru. Všem příznivcům Kuby Vandrovce doporučuju přečíst :)

20.01.2012 4 z 5

Snová žena Snová žena Kafú Nagai

Buď je to velmi mizerně napsané nebo velmi mizerně přeložené. Možná i oboje, každopádně to působí, jako by to napsal žák prvního stupně základní školy...

14.12.2011