Za okraj Světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zajímá vás, zda je možné přežít na planetě nevhodné pro lidské bytosti? Jestli je nutné obětovat lásku za moc? Zda existují škvírové příšery? Kdo je krásná Elina? Má kat právo na lásku? A jak by vypadal svět pod nadvládou krys? Pokud ano, pak se ponořte do světa velké fantazie a výborně psaných příběhů Edity Dufkové, vycházející hvězdy české SF. Jedenáct příběhů této sbírky je velmi rozmanitých a ať nás autorka zavádí na jiné světy, kdysi obydlené člověkem, nebo se hloubkovou sondou spouští do nitra lidské duše, nikdy vás pointa nezklame. Podívejte se s ní za Okraj Světa! Povídky: - Spálení a hořící - Nebudeš mutantem! - Propadlé světy - Škvírové příšery - Kamir - Vymítání andělů - Věc Elina - Křížové hřeby - Za okraj Světa - O mrtvém koni - Nezvrácené osudy...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22357/za-okraj-sveta-22357.jpg 3.621
Žánr
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Za okraj Světa

Přidat komentář
jarmik
20.02.2016

Autorka píše ve skvělém pevném a neměnném stylu. Vypravěč hovoří v pomalém tempu, s naprosto pokerovou tváří: nechává absolutně na postavách, ať trpí, bojují, snaží se - prostě ať se samy předvedou, co vykřesají ze svých bolestivých osudů ve hře s nemilosrdnými pravidly.

Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2016/02/za-okraj-sveta-edita-dufkova.html

koumes731
30.12.2014

Souhlasím v mnohém s předchozím komentářem. Povídky velmi čtivé, konce emocionální....ale zvykl jsem si na to. Mne zaujaly spíše delší povídky, tedy s vyjímkou bonusových minipovídek - ty se mi líbily moc. Rozhodně jsem se nenudil. Škoda, že tu nejde hodnotit podrobněji, dal bych 3 1/2 *.


Sathana
15.06.2012

Na knize je hodně poznat, že je autorka psala jako ještě dosti mladá, pár jich je ale dobrých, vcelku všechny čtivé. Ovšem přijde mi, že autorka má obecně problémy se zakončováním povídek a tak jsou některé z konců dosti podivné.

Autor a jeho další knihy

Edita Dufková
česká, 1981

Kniha Za okraj Světa je v

Přečtených23x
Knihotéce17x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x