Loď v písku

Loď v písku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1712/mid_lod-v-pisku-WCQ-1712.jpg 4 51 8

V časech, kdy Atlantida je ještě nekonečně vzdálenou budoucností, vzkvétá civilizace Llemurhey, společenství „stříbrných polobohů“, které vládne hmotě a rozmlouvá se zvířaty. Čas od času je vybrán nový nesmrtelný, který nese dál tajemství svého rodu. Tím posledním je mladičký Axbim. A právě on se jako jediný zachrání, když celou jeho epochu smete obrovská smršť času. Vyvrhne jej o tisíce let později v písku egyptské pouště, 400 let po Kristu… A zatímco Ax se těžce smiřuje s nepochopitelným životem v rodině nevzdělaného kameníka, němá otrokyně Aleyka prchá před trestem z ruky svého násilnického pána. Ten, kdo jí z rozmaru zachrání život, však není člověk, je to Noční lovec, tvor, který se živí lidskou krví… Do hry zasáhne i stále mocnější síla: křesťanství. Tam, kde jedni vidí smrt a hrůzu, však jiní nacházejí čirou lásku. Přes zdánlivě pohádkové kulisy však ani zdaleka nejde o fantasy – je to ezoterický příběh o povaze světa…... celý text

petrarka72
petrarka72
21.02.2024 4 z 5

Příjemné překvapení, díky, čtenářská výzvo. Nadávala jsem si, že spoustu věcí o Egyptě jsem přečetla před dovolenou a během ní, od Waltariho a Smithe přes Klabouchovou a Christie po všechny možné průvodce. Na druhou stranu, Loď v písku o konci světů, prolínání náboženství a magie, světla s temnotou a věčných a nesmírných, skrze intenzivně působivý příběh, dramatické obrazy, charismatické postavy a vytříbený jazyk, byla trochu zjevení a trochu návrat do dětství k dobrodružným příběhům. Velmi, velmi uspokojivé.

Witchann
Witchann
25.09.2022 4 z 5

Po delší době dílko, které mne opravdu chytlo za srdéčko bušící pro děsivé a zároveň neodolatelné vampýry. Jen na tom konci jsem se lehce ztrácela a z Epilogu jsem taky úplně neskákala do stropu, ale i tak - spokojenost.

renefer
renefer
05.05.2021 3 z 5

Zajímavé pojetí historie, autorka propojila předhistorickou dobu s věkem starého Egypta. Na mě moc mystické, ale kdo ví, třeba i takhle to mohlo být.

Lusa
Lusa
24.07.2019 4 z 5

Loď v písku jsem si chtěla přečíst jenom kvůli zmínce v "Noční lovci" alias vampíři z Čelákovic. Byl to trochu jiný příběh než na který jsem od autorky zvyklá, četla jsem viz Noční lovci a Jiná rasa. Loď v písku oboum knihám předchází, ale ten kdo je nečetl o nic nepřišel. Jinak to byl zajímavý příběh, ale v konci jsem se tam už ztrácela, přesto stojí za přečtení.

gleti
gleti
17.03.2019 5 z 5

I když je to víc než deset let, co jsem knihu četla, uvízla mi v paměti svou ideou Atlantidy a atlanské společnosti vůbec. Obohacení upírským motivem mě pobavilo.

Atanone
Atanone
21.08.2017 5 z 5

Zajímavý nápad,čtivě podaný..po Transylvánské sérii zase jiné čtení,ale ano,ten svět se mi zase líbil

Sathana
Sathana
25.09.2013 1 z 5

Na počátku mě příběh zaujal, chtěla jsem vědět, co bude dál, ale bohužel jsem až do poslední stránky čekala, kdy se příběh rozvine v zajímavou zápletku, což se nestalo... Nic moc.

Bytost na cestě
Bytost na cestě
18.01.2012 5 z 5

Má velmi oblíbená kniha, kde je vše o vzniku světa, egyptě, vampýrech a všechno je se vším propojené. DOKONALÉ!