sarhema sarhema komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pro mě naprostá "srdcovka". Knihu jsem četla už xkrát a pokaždé, když ji čtu po čase znovu, mi dá něco nového. Úžasně napsaná kniha s hlubokýma myšlenkama.

02.08.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika české literatury. Četla jsem ji víckrát a stále mě baví.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Knížku jsem četla kvůli škole, ale nakonec musím říct, že mě docela bavila. Ačkoliv si myslím, že je kniha velmi přeceňovaná a to zbytečně.

04.08.2016 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Hodně silná kniha, co opravdu stojí za přečtení. Možná bych ji dala povinně číst ve školách.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Pro mě nejoblíbenější kniha dětství. Přečtenou ji mám několikrát a stále mě baví.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kniha mě naprosto uchvátila. Od poloviny knížky jsem si přála, aby snad vůbec neskončila.

02.08.2016 5 z 5

Lístek lásky Lístek lásky Émile Zola

Další kniha od Zoly, kterou jsem četla doslova jedním dechem. Příběh dokáže čtenáře doslova vcucnout, jediné mínus jsou opět zdlouhavé a nudné popisy okolí, ve kterých se Zola vyžívá.

02.08.2016 4 z 5

U štěstí dam U štěstí dam Émile Zola

Nenapadlo by mě, že by mě mohla kniha tak zaujmout, jelikož to není zrovna můj šálek kávy, ale stalo se. Četla jsem víceméně jedním dechem. Kniha je velice čtivá a dobře psaná. Jediné mínus je pro mě velice dlouze a utahaně napsané popisy látek, stále se opakujících, a obchodního domu, proto dávám čtyři hvězdičky. Jinak určitě doporučuji :)

02.08.2016 4 z 5