SAnthony SAnthony komentáře u knih

Deset lekcí pro postpandemický svět Deset lekcí pro postpandemický svět Fareed Rafiq Zakaria

Jak říká autor na konci knihy, je to více o souvislostech co dovedlo svět tam, kde je. USA přesvědčené o své nadřazenosti a tak se uzavírají, aby snad je někdo nepředběhl. V pár větách shrnuto, že nejvíce dostává na frak Evropská unie a Čína se dere dopředu.
Hezký poslech na Českém rozhlasu.

22.03.2022 4 z 5

Cesta vzhůru Cesta vzhůru Jiří Solar

Kniha malá svými rozměry, ale velká ve svých myšlenkách. Je malá, krátká ovšem úderná, výstižná a motivační.
Knížečku jsem sháněl přes dva roky, poprvé jsem některé myšlenky z ní četl v knize Saturnin se vrací. Je to sbírka motivačních citátů a agitačních hesel, které mají pomoci najít mladým "námořníkům" správný směr a vytváří i morální kompas, jak se správně rozhodovat. Dnes bych doporučil všem obchodním zástupcům.
Přeji při čtení dobrý vítr do plachet.

11.12.2021 5 z 5

Všichni psi mého života Všichni psi mého života Aleš Dostál

Pěkná kniha z našeho kraje, autor píše reálně, že pejsci umírají a to docela pravidelně. Ač mi to někdy přišlo jako zbytečná úmrtí. Každopádně je to biografické dílo, které se posouvá v čase s autorem.
Edit: nádherně namluvená audiokniha Norbertem Lichým pro MůjRozhlas.

26.05.2021 4 z 5

Obdiv má pan Brenske, jak s klidem dokáže udělat, co udělal a ještě vyjít jako pochopený. A hlavně Cosi fan tutte, za všechno můžou ženy.
Kniha se četla velmi těžce, ovšem za každou stránkou už byla naděje. Naděje, že to skončí.

20.10.2020 2 z 5

Žákovská knížka Žáka Jaroslava Žákovská knížka Žáka Jaroslava Jaroslav Žák

První část je opravdu skvělá a přečetl jsem s úsměvem jedním dechem.
Další dvě části už nebyly tak pohodové. Ovšem jak "Připomíná laponské přísloví: nic není veliké, nic není sladké, neneseme-li v sobě samých radost a velikost."
Také souhlasím s výrokem, že "Nacismus, fašismus, byrokratismus, maloměšťáctví, toť vše se vyznačuje nedostatkem smyslu pro humor."

18.10.2020 3 z 5

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Dokonalost.
"Po mně je také pojmenován jeden pluk... Pluk Praotce Čecha? Nee, Svatopluk Čech."

18.02.2020 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Velmi zapletené zápletky, ale kdo unesl toho psa?

15.02.2020 3 z 5

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

To nejlepší z nejlepších co od Cimrmanů je.

15.02.2020 5 z 5

Lijavec Lijavec Zdeněk Svěrák

"Možná že si říkáte, proč také nepřemýšlím. To je tím, že já to organizuji."

"A nevadí, když to bude takové pánské, košilaté? ... Tak to asi sneseme."

Parádní seminář i hra, vyvážený humor v průběhu celého čtení/poslechu/dramatu.

11.02.2020 5 z 5

Cimrman v říši hudby Cimrman v říši hudby Zdeněk Svěrák

Seminář mě tentokrát nezaujal a vyrušující dirigent mi je vyloženě proti srsti. Ovšem jednoaktovka Úspěch českého inženýra v Indii je dokonalá.

08.02.2020 4 z 5

Němý Bobeš aneb Český Tarzan Němý Bobeš aneb Český Tarzan Zdeněk Svěrák

"Tady nas obchodní cestující seznamuje co všechno na sobě dívka neměla, že měla na posteli řetěz a co vše s nim musel dělat. Nuda, nuda, šeď, šeď"
Jinak a zajímavě pojatá hra a seminář.

08.02.2020 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Zpočátku jsem si nemohl zvyknout na staročeské výrazy, ale od půle knihy už se neobjevují tolik. Líbily se mi moc vložené soudní pře.

07.02.2020 4 z 5

Vražda v salonním coupé Vražda v salonním coupé Zdeněk Svěrák

"Pravý pionýr slepých uliček."

07.02.2020 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Pokud jste dodnes viděli stromy jako polínka na otop, případně jako místo pod kterým hledat houby, tak tahle kniha je parádní čtení i poslech. Když jen mám trochu příležitost, tak mluvím o informacích z knihy, o komunikaci, přenosu dat a živin. Přesvědčil jsem další 4 lidi, aby si knihu alespoň poslechli a byli stejně nadšení.

07.02.2020 5 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

[Audiokniha] I když mne ze souboru povídek oslovily 4, hlavně Savana a Nultá hodina, stále si říkám, že je to napsáno před 70 lety a v dnešní době je to právě platné. Kniha je velmi dobře namluvena panem Medunou a jsem rád, že jsem poslouchal, protože bych jinak některé povídky jednoduše přeskočil.

07.02.2020 3 z 5

Hospoda Na mýtince Hospoda Na mýtince Zdeněk Svěrák

Kdysi moje nejoblíbenější, dnes už to tak nevidím.
"Tak jezte, pijte, já to platím, nenechte se pobízet."

07.02.2020 4 z 5

Sláva strojů a měst Sláva strojů a měst Jaromír Rašín

Viděl jsem prvně představení s panem Duškem, tak jsem si nemohl nechat ujít ani knižní předlohu. Dobrá je první polovina knihy, která obsahuje věty k zamyšlení. Hlavně pasáž "Bavte nás, bavte nás než zešílíme...", protože "...jediným smyslem života ve městě je hledat prostředky k ukrácení života."
Druhá část knihy mi přišla už jen stěžování si mrzoutů.

07.02.2020 3 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Příjemný Cimrmanovský humor. Celá hra je takový "... the ping pong with the words..."

06.02.2020 4 z 5

Akt Akt Zdeněk Svěrák

Shlédnuto v divadle, na internetu, přečteno a naposloucháno. To se jednoduše neokouká, "...ty šikmá plocho".
Parádní hlášky a humor: „Budu citovat z Čepelkova slovníku naučného... kolega Čepelka byl tak laskav, že mi zapůjčil svůj slovník...“

06.02.2020 4 z 5

700 exabytů nesmrtelnosti 700 exabytů nesmrtelnosti Julie Nováková

Knížka na dvě hodinky čtení protkaná technologiemi. Shrnuto mnoho myšlenek ze seriálu Black Mirrors, tak bylo mnohem jednodušší si to představit, jak to funguje.
Rozhodně super vysvětlivky pojmů a doplnění, jak se využívají již dnes a to nejen ve Škoda Auto, ale i ve světě.

16.12.2019 3 z 5