Samitho Samitho komentáře u knih

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Četl jsem už hodně knih od Remarqua a všechny se mi líbily ale tato je slabší a prostě se mi zdá že to není ono. Tady válečné prostředí naprosto překryje nemoc hlavní hrdinky a kniha vyznívá tak nějak do ztracena. 65%

08.02.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Top kniha napínavá od začátku až do konce. Přečteno téměř jedním dechcem a to se moc často u mě nestává. Kniha plná zvratů a prostě všeho co by měla správná detektivka obsahovat. Nesbo opět dokázal, že je opravdu dobrý pisatel detektivek.

24.12.2013 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Všechny knihy od Remarqua co jsem četl jsou prostě vynikající. A tato kniha taktéž takže mi nezbývá než dát zase 5*

Nana Nana Émile Zola

Tuto knihu jsem četl z donucení kvůli škole a musím říct že mě moc neoslovila. Bylo zajímavé sledovat jak Nana drtí postupně všechno kolem a stává se stále rozmarnější ale postupem času to přestalo být zajímavé.
Nanina smrt a konec knihy je jedním z nejhorších co jsem viděl za hodně dlouhou dobu tohle opravdu Zola zkazil. Defuckto napsal že Nana prodala svůj majetek odjela do exot. zemí, přičemž nikdo nevěděl co vlastně dělá. Potom se vrací do Paříže a Zola ji nechává umřít na neštovice bez jakéhokoliv dramatického nebo alespon šokujícího závěru.
45%

17.12.2013 3 z 5

Světlo na Siónu Světlo na Siónu Bodie Thoene

Všechny díly jsem přečetl jedním dechem. Kniha je skvěle zasazená do historických událostí. Jelikož jsem křesťan tak mi trocha náboženské tématiky nevadí a doporučuji všem kteři si chtějí přečíst o počátcích novodobého izraelského státu.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Velmi zajímavá kniha o mafii, která nadchne snad každého. Byl jsem napjatý od začátku do konce a kniha mě naprosto vtáhla do děje.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Obsáhlý historický román a ty já prostě miluji :)

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Skvělý historický román ze Starověkého Říma a jedna z nejlepších knih vůbec.

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Doporučuji všem fanouškům Říma opravdu jsem si knihu užil a Římské pozadí ve kterém se příběh odehrává je úžasné.

Ubožáci I. (zkrácená verze) Ubožáci I. (zkrácená verze) Victor Hugo

První díl i druhý díl byl opravdu famozní. Kniha o necitelnosti lidí a neschopnosti lidí odpustit. Kniha mě opravdu zaujala a vtáhla mě do děje takže i kapitoly, které nebyly úplně čtivé se daly v pohodě přelouskat. Opravdu vynikající kniha která vtáhne do děje a zároven má i nenásilný fylozofický rozměr

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

První kniha co jsem od S. Kinga četl a v určitých částech byl opravdu perfektní. Bohužel se King neubránil přilišnému rozvláčnění děje a 736 stránek je prostě příliš moc a kniha se v určitých částech stávala nudnou a neměl jsem chuť ji číst.

75%

17.12.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Jo Nesbo má možnost stát se takovým velikánem jako byla Agatha Christie. Vynikající detektivka do posledního okamžiku jsem nevěděl, kdo je vrah. Jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četl. 100%

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Snad nejlepší kniha o této tématice, co jsem kdy četl. Přestože kniha je autobiografická, tak je velice napínavá a přečetl jsem jí jedním dechem. Kniha je nabytá informacemi, které se v jiných podobných knihách nedočtete. Měla by být zařazena do povinné četby.