Samira Samira komentáře u knih

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Opravdu úžasná knížka pro malé děti, docenila jsem jí až s vlastním dítětem. Milé nadčasové vyprávění potěší i další generace.

16.02.2014 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Knížka je po jazykové stránce krásně napsaná a obsahuje skvělé psychologické popisy postav. Ale dočíst jí pro mne bylo utrpení, nevím jestli to bylo tím, že se tam dějově vlastně nic neodehrálo, nebo že mi byly postavy nesympatické, hlavně Markéta a Dirch. Tahle knížka mi nesedla.

16.02.2014 2 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Knížka se mi velice líbila, dokonce více, než Božský bastard, častečně i proto, že se tam postavy z předchozího dílu objevovaly a dozvěděli jsme se o nich něco víc. Hlavní postavy se mi moc líbily a příběh byl příjemně osvěžující. Pěkný byl i způsob psaní. Těším se na další díl.

16.02.2014 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Z první poloviny knihy jsem byla vysloveně nadšená, pak přišla katarze, která na můj vkus trvala příliš dlouho a konec byl až příliš upovídaný a zbytečně protahovaný. První kniha byla lepší jako celek, druhá mě nezklamala, určitě si zaslouží pět hvězdiček. Jsem zvědavá na poslední díl.

15.02.2014 5 z 5

Chlad Chlad Maya Banks

Opravdu nechápu český překlad, to se nepovedlo. Kniha je moc pěkná, od druhé poloviny opravdu skvělá. Nedávám plný počet kvůli na můj vkus velké surovosti některých pasáží a přehnané až nepřirozené romantice v polovině knihy. Opravdu se moc těším na příběh Ashe, ten bude určitě nejlepší.

13.02.2014 4 z 5

Pád Pád Maya Banks

Kniha se mi od začátku velmi líbila, postavy mě rychle chytily a měla jsem je ráda, ale to co jí provedl a ona si nechala líbit bylo na mě moc. A díky tomu jsem rychle přehodnotila sympatie k hlavním postavám. Kniha by si spíš zasloužila 4 hvězdičky, ale nedám je jak kvůli příběhu, tak kvůli způsobu psaní autorky, na jednu stranu jsou tam na můj vkus až nechutné pasáže a pak je to až nepřirozeně romantické, tuto vadu má i druhý díl, ale ten je podle mě výrazně lepší.

13.02.2014 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Skvělá kniha, s úžasnou a vtipnou ústřední dvojicí. Kniha má jen jednu vadu, moc mě mrzelo, že není delší. Doporučuji!

08.02.2014 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Nespoutaného milence jsem se trošku bála, ale nakonec mě hodně mile překvapil a ústřední dvojici jsem si zamilovala. Je to dost dramatický díl, ale stojí za to, je navíc odlehčen humorem.

25.01.2014 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

I v této knize se mi líbila zápletka mimo hlavní pár a také fakt, že se tady otevíralo hodně s budoucího děje a došlo k vykreslení zápletek i charakterů mnoha postav. Butche mám ráda od začátku, Marissa se k němu hodí, jen na konci mě trošku štvala.
Ale jinak celkově skvělý díl.

25.01.2014 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Úžasná! Série je skvělá, ale většinou vynechávám pasáže s bezduchými, tady se to vynechat nedalo. Kniha je komplexní a hodně napínavá, zápletka mimo hlavní pár je silná. A hlavní pár Bella a Zsadist, co k ni jen dodat, jedním slovem úžasní!
Když to hodnotím zpětně asi je to opravdu nejlepší díl, který by se dal například číst i samostatně.

25.01.2014 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

I já jsem se od druhého dílu stala na serii závislou, jinak to ani nejde. Příběh Rhage a Mary je můj oblíbený, moc jsem se na něj těšila a ani v nejmenším mě nezklamal.

25.01.2014 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Do Bratrstva se prostě nejde nezamilovat, i když první díl ještě tolik do děje nevtáhne, druhý je, ale už geniální, takže doporučuji vytrvat. Jediné, co stále málo kdy čtu jsou pasáže s bezduchými, to mi nějak nejde.

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Kniha se mi opravdu moc líbila, bylo znát, že ji napsal chlap, ale v dobrém slova smyslu, postava Gabriela byla díky tomu velmi věrohodná, Julii zvládl popsat dobře, ale Gabriel mu šel lépe. Moc se těším na další díl. Jediné, co mě trošku štvalo bylo to její modlení ke všem klíčníkům a podobně, v kontrastu s tím, že na jiných místech knihy byly intelektuální alegorie věnované Dantemu dílu, to bylo jak pěst na oko. Ale možná to nevyznělo dobře i díky překladu, naštěstí to bylo jen na začátku.
Jinak doporučuji!