sali13 sali13 komentáře u knih

Pistolník Pistolník Stephen King

První kniha o dlouhé cestě pistolníka Rolanda za Temnou věží. Nebudu říkat, že jsem nebyl překvapený, protože byl. Pistolník se totiž nepodobá ničemu, co jsem dosud od Kinga četl (a že už od něho něco načteno mám). Zpočátku mi byla postava Rolanda docela nesympatická, ale časem jsem si ho oblíbil. Začátek docela rozpačitý, střídají se tu časové linie a kolikrát je těžké se v tom orientovat. Ale i tak to byla super knížečka (na Kinga "jenom" 200 stran). Pokračování super. Celou sérii Temná věž považuju za Kingovo Best of.

Osvícení Osvícení Stephen King

Byla to moje myslím čtvrtá knížka od Kinga. Tenkrát jsem ho ještě moc neznal, proto mě docela překvapil velmi rozvleklý začátek. Spousta popisů atd. Ale přišlo mi, že to k tomu tak nějak patří. Nemluvě o tom, že u Kinga jsou rozvleklé začátky docela zvykem. Ale příběh super, postavy taky (docel překvapení, že hlavním hrdinou je malý chlapec) a oceňuju taky propracovanou psychologii jednotlivých postav. Film jsem ještě neviděl, ale určitě se na něj chystám.

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Teda, příběh z Rolandova mládí byl super. I když bylo celou dobu tak trochu jasné, jak to musí skončit. Chudák Roland. :-( Po dočtení jsem se vážně strašně moc těšil na další díl.

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

No, je to takové příjemné navrácení do světa Temné Věže. Kniha děj nijak neposouvá, ale jsem rád, že vznikla. Bude mi to chybět.

29.10.2017 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Dokonalé zakončení jedné dokonalé série. Pro mě asi nejlepší díl. Je pravda, že někdo může namítnout, že záporáci byli vyřízeni až moc snadno a rychle, ale mě přišlo, že to tak má být. Konec byl docela překvapení, ale jak jinak zakončit tuto ságu? Takže jasných pět hvězd.

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Tak mám za sebou pátý díl Temné věže. Tento díl mě celkem bavil. Děj se nám zase posouvá někam dál. Hodně potěšila postava otce Callahana, který se již vyskytl v Kingově knize Prokletí Salemu. Boj proti vlkům byl super. Nejvíc mě asi dostali zlé tonky. Prostě super.

Carrie Carrie Stephen King

No, takže co k tomu říct. Kniha jako taková mě bavila, i když jde místy poznat, že se jedná o autorovu prvotinu. Carrie mi přišlo celkem líto. Docela mě překvapila ta forma novinových článků, to jsem opravdu nečekal, ale bylo to zajímavé. A samozřejmě nechyběly ani typické kingovské minispoilery na koncích kapitol. Jako velký Kingův fanda musím dát 5 hvězd.

17.10.2017 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

No, na to, že je tento díl docela krátký, jsem ho četl asi nejdéle ze všech knih série. Příběh mi připadal docela zmatený a do čtení jsem se často musel nutit. Nebylo to sice až tak hrozné, ale za mě jednoznačně nejslabší díl série.

Pustiny Pustiny Stephen King

Třetí díl Temné věže je podle mě lepši než předchozí dva. Zatím to je opravdu díl od dílu lepší a lepší. Hlavní postavy poznáváme stále víc a víc. Na začátku se řeší Rolandovo postupně vznikající šílenství. Postupem knihy děj neustále graduje a vyvýjí se. Opravdu někdy přímo žasnu nad Kingovou genialitou (či šílenstvím), protože hádanky s šíleným vlakem bych asi nevymyslel ani ve snu. :-) Ochu je pro mě jeden z hlavních kandidátů na nejotravnější knižní postavu :-)

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Jak už jsem psal u minulého dílu, ten byl pro mě mírně rozpačitý. U pokračování lze poznat, že mezi tímhle a prvním dílem měl King delší pauzu, protože tahle kniha je psána trošičku jiným stylem. A to je dobře. Sledujeme pistolníkovo putování po pobřeží. Pomalu se seznamujeme s dalšími hlavními postavami, jejich historií atd. Když jsem tuto knihu dočetl, nemohl jsem se dočkat, až si budu moci přečíst další díl.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Tuto knihu řadím k tomu nejlepšímu, co King napsal. Místama jsem se sice ztrácel v postavách a musel jsem se vždy vracet o několik stran zpátky, abych si ověřil, která postava je která, ale příběh s velmi dobrými hlavními postavami mě opravdu chytil. Opravdu příjemný příběh o upírech. Potěší postava kněze Callahana, která se objeví i v Kingově sérii Temná věž.