Sajdeman Sajdeman komentáře u knih

Hlas ticha Hlas ticha Helena Petrovna Blavatská (p)

Tohle je pro lidi, které zajímá esoterika, východní náboženství, chcete-li Theosofii.
K pochopení této knihy je nutné znát základy těchto esoterických nauk a mít tedy tzv. Klíče k pochopení.
Pokud je nemáte, pravděpodobně se okamžitě ztratíte v textu.
Doporučuji si k tomu na internetu obstarat pomocné vysvětlivky.

Osobně jsem to na doporučení přečetl a a nic moc jsem nepochopil.

03.10.2012 2 z 5

Kapitál I Kapitál I Karl Marx

Totální uchylarna, ale protože jsem si přečetl Marxovo životopis, musel jsem si přečíst i Kapitál :o)

03.10.2012 odpad!

Kapitál II Kapitál II Karl Marx

03.10.2012 odpad!

Encyklopedie středověku Encyklopedie středověku Jacques Le Goff

Přesně tak, jedná se o výkladvý slovník.
Na klasické čtení od první do poslední stránky to není, i když já jsem to tedy takhle přečetl.
Pokud Vás ale historie zajímá, je dobré mít takovou encyklopedii po ruce. Často po ní sáhnete.

Karl Marx Karl Marx Francis Wheen

Marx byl hodně moc kontroverzní člověk.
Nebýt Englse, tak umřel hladem, ve špíně, protože do práce se mu moc nechtělo. Bylo to pod jeho úroveň.
Nebýt Englse, tak nedopsal ani Kapitál ... a na světě mohlo být lépe.
Myslím, že tahle kniha vážně stojí za přečtení. Alespoň člověk přijde na to, myšlenky jakého asociála drtil každý "student" VUMLu :o)

03.10.2012 4 z 5

Soumrak model čili Kterak se filosofuje kladivem Soumrak model čili Kterak se filosofuje kladivem Friedrich Nietzsche

Z mého pohledu pochopitelnější než "Tak pravil Zarathustra" (Zarathustra mi dal vážně zabrat).
Těžké na čtení (nejsem žádný Myslitel), ale pokud to člověka zajímá a vážně se začte, tak to sedne jako p*del na hrnec.

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Přiznávám se, že tohle dílo jsem dal až na potřetí :o)
Je to těžká četba a jsem si jistý, že když bych si to přečetl ještě 10x, tak 5x zjistím, že jsem tam nějaké myšlenky nepochopil a 5x tam najdu myšlenky nové :)

03.10.2012 3 z 5

Modrá, nikoli zelená planeta Modrá, nikoli zelená planeta Václav Klaus

Kontorverzní názory pana Klause zná asi každý. Chtěl jsem si je ale přečíst v nějaké ucelené formě. Po přečtení konstatuji, že v něčem má pan Klaus asi pravdu, ale nejsem odborník ani na ekologii, ani na ekonomii. Tak-že buď mu to prostě budu věřit a nebo ne. Mimochodem, tato kniha mi přijde, že mnohem víc, než brožura od Václava Klause, je slepencem argumentů, které si pan president někde přečetl a poskládal je do této publikace. Za přečtení to stojí, ale na barikády proti "eko-teroristům" nepůjdu :o)

03.10.2012 3 z 5

Chrám Matky boží v Paříži Chrám Matky boží v Paříži Victor Hugo

Krásná kniha, kterou jsem přečetl 2x.
Musím říct, že si myslím, že nejsem žádná citlivka, ale párkrát mne tato kniha dojala .... skoro k slzičce :o)) Prostě mi bylo toho Quasimoda lito :o)

03.10.2012 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Na Honzíkovo obrovské dobrodružství s družstevním vajíčkem už prostě nikdy nezapomenu :o)

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukowski mne nikdy moc nebral. Řekl jsem si ale, že když ho čte každej, že se do toho musím ještě alespoň jednou dokopat a něco si od něho přečíst a že mu třeba přijdu na chuť.
Tak-že jsem se znovu přesvědčil, že Bukowski vážně není literatura kterou bych chtěl číst.
Ale nikde není psáno, že si ho nepřečtu zase za 5 let ... abych sem mohl napsat že tedy fakt ne :o))))))

02.10.2012 1 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

Totalni odpad :o)
Ale vedel jsem do ceho jdu, tak si nebudu stezovat.
Mozna to tak ma smysl pro lidi co, o tomhle tematu nic nevi a mysli si, ze satanisti jsou bubaci co chlastaji moc jeptisek a zasadne obcuji s kozlem (pokud zrovna neprzni panny) :o)

Co mne pri docteni tehle knihy napadlo?
Citat T.G.M.: "Nic co je zalozeno pouze na negaci, nemuze proste fungovat".

Pokud ale chcete chodit po ulici s obracenym krizem na krku, s bafometem na "džízce", v KOSSech poslouchat MAYHEM a zrovna prozivate krizi identity, je pro vas tato kniha nutnost :o)))))))

02.10.2012 odpad!

Masa a moc Masa a moc Elias Canetti

O tom jak manipulovat, jak se nechat zmanipulovat a proč to tak vlastně funguje.
Hodně dobrá socilogická kniha, kterou pochopí i laik.

02.10.2012 5 z 5

Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Tomáš Halík

Ač nejsem věřící, musím uznat, že kniha je plná úžasných, až mystických myšlenek o kterých se prostě má přemýšlet.
Pokud dokážete k těmto tématům přistupovat nezaujatě, mohu toto filosofické dílo jen doporučit.
Pro někoho kdo se ale o víru nikdy nezajímal, to může být poněkud složitý text.

02.10.2012 4 z 5

Dva tisíce let dějin církve Dva tisíce let dějin církve Roland Fröhlich

Prostě učebnice.
Pro někoho kdo o tomto tématu skoro nic neví to smysl má. Vzhledem k tomu že jsem se o toto téma zajímal dlouho, nenašel jsem tam nic nového.

02.10.2012 3 z 5

Kniha o Bohu Kniha o Bohu Walter Wangerin

Jedna z mnoha knih o putování židů.
Už jsem toho na toto téma četl tolik, že v této knize jsem prostě nenašel nic nového, nic co by mne zaujalo.

02.10.2012 2 z 5

Hovory s T. G. M. Hovory s T. G. M. Karel Čapek

Kniha pro každého kdo se chce seznámit s filosoficko-humanitním myšlením T.G.M.

02.10.2012 5 z 5

Vzestup a pád české sociální demokracie Vzestup a pád české sociální demokracie Miloš Zeman

Po přečtení knihy "Jak jsem se mýlil v politice" jsem šáhl po této a těšil jsem se jak Miloš zase všechny naštve :)
Tahle kniha je spíš pro straníky ČSSD, kteří tuto knihu můžou brát jako doporučení svého (bejvalého) Vůdce, jak dále udržet ČSSD při životě.
Z mého pohledu (protože nejsem ani člen, ani sympazitant ČSSD a už vůbec ne SPOZ) je to celkem o ničem.
Jediné co mohu ocenit je nahlédnutí do zákulisí české politiky, ale bacha ať se při čtení nepozvracíte :o)))

02.10.2012 1 z 5

Jak jsem se mýlil v politice Jak jsem se mýlil v politice Miloš Zeman

Přečetl jsem a musím říci, že pokud knihu člověk bere jako humoristickou, prostě protkanou glosama, jde to.
Člověk se při čtení pobaví minimálně tím, jak Miloš Zeman dokáže urazit prakticky každého :o)
Proste ve zkratce: Všichni kolem Zemana jsou blbci.

Ale u zmínek o Grossovi, Buzkové a podobně jsem se celkem zasmál, stejně tak jako u popisu toho jakou dělá Zeman vynikající polévku a to tak užasnou, že při jejím pojídání lidé pláčou dojetím.

Jak píšu, jako pobavení to beru, ale Zemana za presidenta nechci :o))))

02.10.2012 3 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Má nejoblíbenější kniha od pana Čapka.
Úžasné téma.