Sajdeman Sajdeman komentáře u knih

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

To, že je druhý díl víc o přepisu odposlechů, než o vyprávění, dle mého názoru jen přidává na autentičnosti.
Po takovéhle knize přeci nesáhnu ve chvíli, kdy se chci nechat unášet na pohodové vlně vyprávění autora, ale když chci pochopit, co se to kolem nás děje za svins*vo.
No a až si to přečtete, tak zjistíte, že to prostě nepochopíte, že to co se děje kolem Policie, Politiky, Mafie, ..... je tak úplně někde jinde, mimo chápání průměrného člověka .... že se seberete a začnete číst díl třetí.
Alespoň já to rozhodně udělám.

27.09.2017 5 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Nemám čas psát komentáře, protože letím pro další díly do knihovny!!! :o)

25.07.2017 5 z 5

Náš neobyčejný vesmír Náš neobyčejný vesmír Martin Rees

Kniha je velice čtivá. Když jsem jí začal číst, myslel jsem, že mi zodpoví několik otázek, týkajících se Vesmíru. Po dočtení těch otázek mám mnohem víc :o)

25.08.2016 4 z 5

Bezdomovectví Bezdomovectví Jakub Marek

Kniha je napsaná velice čtivou a srozumitelnou formou. Člověk tak nemusí být sociolog, aby pochopil.

20.07.2015 5 z 5

"Staříka" jsem četl a moc mne bavil. Na "Analfabetku" jsem se těšil a jsem z ní úplně stejně nadšený. Prostě humor co mi sedí. Tak doufám, že autor se nefláká a píše další knížku, kterou nebudu moci číst v MHD - lidi pak divně koukají, když se chlámu na celou tramvaj :o)

07.04.2015 5 z 5

Bdělost, toť vše! Bdělost, toť vše! D. Ž. Bor (p)

V jednom s Bousak-em souhlasím a to s tím, že kniha je určena tomu, kdo zná Meyrinkovo tvorbu. Každopádně bych ale nevypouštěl "tendenci k tajemství", protože to k Meyrinkovi prostě patří.
Jinak kniha se čte sama, moc se mi líbí.

15.02.2015 5 z 5

Evropské duchovní dějiny Evropské duchovní dějiny Friedrich Heer

Nedeočetl jsem. Po nějaké době jsem se začal v textu naprosto ztrácet.

08.02.2015 2 z 5

Jak praskaly švy: Rozpad společného státu nejen očima aktérů Jak praskaly švy: Rozpad společného státu nejen očima aktérů Dušan Spáčil

Kdo mohl za rozpad Československa? Češi nebo Slováci? Nebo to bylo naproto přirozené a muselo k tomu dojít? Kdo se chtěl odtrhnout? Slováci, protože jim vadil prago-centrismus a nebo Češi, protože \"doplácejí na Slováky\".

\"Někdy potřebujete oči toho druhého, jen tak můžete vidět sami sebe\".

24.09.2013 3 z 5

Náboženství v hranicích pouhého rozumu Náboženství v hranicích pouhého rozumu Immanuel Kant

Z počátku těžké, ale pak jsem se dotoho dostal. Rozhodně to ale není \"odpočinková četba\" :o)

24.09.2013 4 z 5

Úsvit rasismu Úsvit rasismu Ivo T. Budil

Vynikající zdroj informací.

24.09.2013 5 z 5

Katedrála svatého Bartoloměje v Plzni Katedrála svatého Bartoloměje v Plzni Jan Soukup

Tahle kniha plzeňákům (a nejen jim) prostě chyběla.

Hromadu informací o naší nádherné katedrále a úžasné fotografie.

Klobouk dolů!

22.09.2013 5 z 5

Kde začíná zítřek Kde začíná zítřek Václav Klaus

Osobně nemohu říct, že s každým názorem v této knize souhlasím, zrovna tak jako nemohu říci opak.

Nemám rád lidi co šmahem někoho/něco odsoudí, ale neudělají si čas na to posoudit, co protistrana chtěla vlastně říci. Proto jsem po této knize sáhl.

... a nemám s ní prostě problém.

Jsou témata o kterých mne Václav Klaus nepřesvědčí. Zrovna tak jsou témata o kterých teď asi začnu přemýšlet i z jiného pohledu. A o tom to celé je.

Věřte tedy že Václav Klaus není SATANISTA CO CHCE OVLÁDNOUT SVĚT :o)))) a klidně si to přečtěte. Nejhorší co se může stát je, že se přesvědčíte, že SATANISTA je a pravdu máte vy :o)))))))))))

17.09.2013 4 z 5

Čarodějnice ďáblovy nevěsty Čarodějnice ďáblovy nevěsty Jean-Michel Sallmann

Jak píše Lady Dracula, kniha je plná ilustrací. Já osobně těmto knihám říkám "záchodová kniha" = brožůrka kterou přečtete na záchodě :o) Osobně této knize nemohu nic vytknout, ale nečekejte že se dozvíte něco, z čeho si sednete na zadek. Jinejma slovama: kdo viděl film KLADIVO NA ČARODEJNICE, nic nového se tam asi nedočte. I když na druhou stranu mohu napsat, že lidem ... může tato kniha trochu pootevřít oči .... v tom smyslu, že třeba začnou přemýšlet o této tématice spíše jako o sociálně-politické otázce (poplatné té době) ..... než jen podle rovnice "církev = MILIARDY upálených čarodejnic = strašně prašulí = v restitucích jim nic nedáme!!!" :o)))))

..... ale stejně si to myslíte, co??? :o))))))))

(no jo .. jsem už zase vtipnej :o)))))))

20.08.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vše tu byla napsáno. Prostě vynikající kniha.

24.05.2013 5 z 5

Tovaryšstvo Ježíšovo – Jezuité v Čechách Tovaryšstvo Ježíšovo – Jezuité v Čechách Ivana Čornejová

Když se řekne "Jezuita", každému z nás se asi vybaví tmář, někdo kdo v žádném případě nepřál českému jazyku a myslím že si především vzpomeneme na Koniáše a jeho pálení knih. Tahle kniha je o tom, že nic není černo-bílé a že vše co napsal Jirásek (Temno) nemusí být úplně pravda. Autorka je historička, tak-že se v žádném případě nesnaží vnucovat nějakou "jedinou Pravdu", ale snaží se předložit výsledky svého bádání. Kniha je čtivá a pokud Vás tedy toto téma zajímá, šáhněte po ní.

24.04.2013 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Moje první Meyrink-ovka. Ze začátku jsem se v knize tězce orientoval, dělalo mi problém poznat "snové od žitého". Po pár stránkách jsem se do toho ale dostal a kniha mne naprosto vtáhla. Pak už jsem četl jedním dechcem. To že tam zůstavají některé věci nevysvětlené .... románu jen přidává na tajemnosti a to se mi na knize asi nejvíc líbí. Meyrink byl dle mého názoru opravdu mystik a téhle knize dávám plný počet hvězdiček. Rozhodně se nejedná o poslední knihu tohoto autora, po které sáhnu. Už teď mám z knihovny půjčené knihy "Valpuržina noc" a "Bílý dominikán".

16.04.2013 5 z 5

Jan Nepomucký – Česká legenda Jan Nepomucký – Česká legenda Vít Vlnas

Autor je historik a tak k tématu taky přistupuje. Kniha je velice čtivá. V žádném případě neuráží cit věřících, naopak se snaží přiblížit život barokního člověka. Vše je založeno na seriózním bádání. Kniha zanechává ten dojem, že historie se prostě sem-tam přikrašluje , překrucuje, ... :o)

04.04.2013 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Jedna věc je si číst o někom kdo zemřel mučednickou smrtí před tisícem let a druhá věc je si číst o člověku který je prakticky naším současníkem. Kniha se v žádném případě nesnaží potvrzovat a nebo vyvracet tzv. číhošský zázrak. Cílem knihy je zdokumentovat život člověka, který se až v pozdějším zralém věku rozhodl stát knězem. V neposlední řadě stojí za zmínku samotné zpracování knihy, tím myslím především fotografickou část = moc hezké. Osobně dávám plný počet hvězdiček, protože si myslím, že i když by se na téma života a smrti pátera Josefa Toufara nenapsala už ani řádka, tato kniha je dostatečným mementem.

25.03.2013 5 z 5

Dějiny české mystiky - Konec zlaté éry (2. díl) Dějiny české mystiky - Konec zlaté éry (2. díl) Josef Sanitrák

První díl DĚJIN ČESKÉ MYSTIKY končil krizí ve spolku PSICHÉ, kterou vyvolal Květoslav Minařík. Krize byla zažehnána a druhý díl začíná krizí novou, která tentokráte byla vyvolána návštěvou Paula Bruntona v Praze. Druhý díl se zase točí hlavně kolem Karla Weinfurtera a to až po jeho smrt a vzpomínky jeho přátel na tohoto mimořádného mystika. Nemalá část se ale zabývá i životem a dílem Otakara Čapka. V přílohové části je vyčerpávajícím způsobem předložen seznam nejen Weinfurterovo díla. Knihu mohu jen doporučit, protože ji považuji, stejně jako díl první, za ojedinělé dílo na toto téma, které je navíc psáno čtivou formou. A jsem si jistý, že díl třetí si rozhodně ujít nenechám.

06.03.2013 5 z 5

Odhalený kód symbolů Odhalený kód symbolů Tim Wallace Murphy

Kniha rozhodně není špatná, ale nečekejte nic co tu ještě nebylo.Dozvíte se, že křesťanství vychází z judaismus a judaismus z egypského náboženství. Že Ježíš se oženil s Máří Magdalénou a jeho bratr se jmenoval Jakub. Že Jan Křtitel byl Ježíšův učitel a že "bavil" Templáře víc než Ježíš .... atd.... :o)Prostě nic, o čem by člověk už někde neslyšel, pokud se o tyto témata zajímá.Autor se prostě snaží najíl linku ESOTERISMUS ------ KŘESŤANSTVÍ ... ukázat propojenost všech náboženských systémů .... a to se mu myslím i daří. Dělá to tak, že na křesťanských chrámech a katedrálách ukazuje jasné gnosticko-heretické symboly, ať už se jedná o symboliku Rosenkruciánskou, Templářskou a nebo Zednářskou.Vše je psáno čtivě a srozumitelně.Ale dvě výhrady mám:1. Málo obrázků. Autor Vám popisuje fresky z chrámu, které jste nikdy nezahlédl a fotografií je tam malo a když už, jsou tak nekvalitní, že na nich není moc vidět. Ocenil bych tedy mnohem rozsáhlejší obrazovou část.2. Mám pocit, že to překládal SW-translátor. Převážně se to týká špatně skloňovaných slov .... Nevidím ale důvod proč si to nepřečíst.Proto dávám 4*

26.02.2013 4 z 5