Sajdeman Sajdeman komentáře u knih

Evropské duchovní dějiny Evropské duchovní dějiny Friedrich Heer

Nedeočetl jsem. Po nějaké době jsem se začal v textu naprosto ztrácet.

08.02.2015 2 z 5

Kde začíná zítřek Kde začíná zítřek Václav Klaus

Osobně nemohu říct, že s každým názorem v této knize souhlasím, zrovna tak jako nemohu říci opak.

Nemám rád lidi co šmahem někoho/něco odsoudí, ale neudělají si čas na to posoudit, co protistrana chtěla vlastně říci. Proto jsem po této knize sáhl.

... a nemám s ní prostě problém.

Jsou témata o kterých mne Václav Klaus nepřesvědčí. Zrovna tak jsou témata o kterých teď asi začnu přemýšlet i z jiného pohledu. A o tom to celé je.

Věřte tedy že Václav Klaus není SATANISTA CO CHCE OVLÁDNOUT SVĚT :o)))) a klidně si to přečtěte. Nejhorší co se může stát je, že se přesvědčíte, že SATANISTA je a pravdu máte vy :o)))))))))))

17.09.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vše tu byla napsáno. Prostě vynikající kniha.

24.05.2013 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Nepopírám, že se jedná o dílo, ale já jsem se do toho nedostal.
Snad někdy později .... až bude třeba jiná nálada.

15.02.2013 1 z 5

Země zapomnění: Po stezkách katarů Země zapomnění: Po stezkách katarů Antoni Dalmau

Po knize jsem šáhnul, protože jsem se chtěl něco více dozvědět o víře Katarů. Netvrdím, že se z této knihy nic nedozvíte, ale to samé zjistíte za chvilku, když si slovo "kataři" zadáte do Wikipedie a nebo Googlu. Jinak se spíš jedná o zamilovaný příběh katarské jeptišky a pasáčka ovcí, co klášteru prodáva vlnu.
Je mi jasné, že se nejedná o literaturu faktu a proto jsem nečekal nějaké hluboké studie katarské hereze.
Kniha je ale o tom, jak on ji hluboce miloval, ona jeho .... ale ona musela utíkat před inkvizicí a on ji hledal, až ji našel ..... atd (nebudu prozrazovat jak to dopadlo) ... prostě LÁSKA jako trám, včetně erotických scén. A to ja nemusím :o)

30.01.2013 2 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Po prvním dílu je dvojka naprostý čajíček.
Pro mne zklamání.

06.11.2012 1 z 5

Hlas ticha Hlas ticha Helena Petrovna Blavatská (p)

Tohle je pro lidi, které zajímá esoterika, východní náboženství, chcete-li Theosofii.
K pochopení této knihy je nutné znát základy těchto esoterických nauk a mít tedy tzv. Klíče k pochopení.
Pokud je nemáte, pravděpodobně se okamžitě ztratíte v textu.
Doporučuji si k tomu na internetu obstarat pomocné vysvětlivky.

Osobně jsem to na doporučení přečetl a a nic moc jsem nepochopil.

03.10.2012 2 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Přiznávám se, že tohle dílo jsem dal až na potřetí :o)
Je to těžká četba a jsem si jistý, že když bych si to přečetl ještě 10x, tak 5x zjistím, že jsem tam nějaké myšlenky nepochopil a 5x tam najdu myšlenky nové :)

03.10.2012 3 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukowski mne nikdy moc nebral. Řekl jsem si ale, že když ho čte každej, že se do toho musím ještě alespoň jednou dokopat a něco si od něho přečíst a že mu třeba přijdu na chuť.
Tak-že jsem se znovu přesvědčil, že Bukowski vážně není literatura kterou bych chtěl číst.
Ale nikde není psáno, že si ho nepřečtu zase za 5 let ... abych sem mohl napsat že tedy fakt ne :o))))))

02.10.2012 1 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Česká klasika. Legrace od začátku do konce :o)

02.10.2012 5 z 5

Jdi a přines hlavu krále Jdi a přines hlavu krále Jeremy Shackleton (p)

Výborná oddechová četba...

11.04.2020 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Výborné, ale možná škoda, že jsem (z filmu) znal pointu.
Každopádně mám z knihovny už půjčený druhý díl.

18.01.2019 5 z 5

Příběh čaje Příběh čaje Zdeněk Thoma

Pro každého čajomilce naprostá nezbytnost.

15.01.2019 4 z 5

Náboženství a magie starověkého Egypta Náboženství a magie starověkého Egypta Rosalie David

Plno informací, ale než jsem to přelouskal, tak jsem se celkem zapotil....

19.06.2018 3 z 5

Tajné dějiny světa 2 Tajné dějiny světa 2 Zdeněk Krušina

.... prostě je to tak, že ta Darwinova teorie má své trhliny ...

06.04.2018 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Nemám čas psát komentáře, protože letím pro další díly do knihovny!!! :o)

25.07.2017 5 z 5

Náš neobyčejný vesmír Náš neobyčejný vesmír Martin Rees

Kniha je velice čtivá. Když jsem jí začal číst, myslel jsem, že mi zodpoví několik otázek, týkajících se Vesmíru. Po dočtení těch otázek mám mnohem víc :o)

25.08.2016 4 z 5

Bezdomovectví Bezdomovectví Jakub Marek

Kniha je napsaná velice čtivou a srozumitelnou formou. Člověk tak nemusí být sociolog, aby pochopil.

20.07.2015 5 z 5

Náboženství v hranicích pouhého rozumu Náboženství v hranicích pouhého rozumu Immanuel Kant

Z počátku těžké, ale pak jsem se dotoho dostal. Rozhodně to ale není \"odpočinková četba\" :o)

24.09.2013 4 z 5

Úsvit rasismu Úsvit rasismu Ivo T. Budil