sadlo sadlo komentáře u knih

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Této knize dávám deset bodů z deseti. Čtivá, srozumitelná všem věkovým skupinám. Myslím tím od 11 let do 100 let. Doporučujte svým dětem, vnukům a mnohým dospělým, kteří ještě tápou o prioritách života.

11.05.2021

Retrojídlo - Jak jsme jedli za socialismu Retrojídlo - Jak jsme jedli za socialismu Martin Franc

100% si tato publikace zaslouží. Výstižně, stručně a hlavně čtivě popsáno jak jsme jedli za socialismu.

30.03.2021

Sladké časy Sladké časy Jacqueline Wilson

Výborné čtení. Pro dívky, maminky , babičky, tetičky. Pro čtenářky Malých žen, Táta Sekáč, Anna ze Zeleného domu....

23.03.2021

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Paní spisovatelka Jacqueline Wilsonová je PANÍ SPISOVATELKA. Její knihy může číst každá generace.Citlivé, čtivé, humorné, inteligentní. Kdo má rád např. Málinka a Lálinka, Madynka, Hra na Bets Bowovou, Táta Sekáč....Sáhněte po této knize a jejím pokračováním.Pořiďte si je do domácí knihovny.

20.03.2021

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Skvělé čtení. Nenudila jsem se. Žádná sentimentální červená knihovna. Přečteno za dva dny.

19.03.2021

Toník a jeskyně snů Toník a jeskyně snů Magdaléna Platzová

Milé čtení. Pro děti pro jejich rodiče.

15.03.2021

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Četla jsem snad všechny knihy od této autorky. Opět nezklamala. Dobrá detektivka.

15.03.2021

Zločiny Velké Prahy Zločiny Velké Prahy Petr Zikmund

Výborné čtení. Rozhodně srovnatelné s Hříšnými lidmi pražskými. Upozorňuji nakladatele, aby si dal pozor na stylizaci textu. Chybí v některých povídkách odstavce. Děj se ztrácí , zbytečně zamotává.

09.03.2021

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Prostě, všechny knihy tohoto autora stojí za přečtení!

27.02.2021

Dobrodružství na moři i na souši Dobrodružství na moři i na souši Arthur Conan Doyle

Skvělé čtení, co povídka, to originální počteníčko. Nezklamala jsem se,předešlá povídková kniha ta mne zklamala.

15.02.2021

Tvar noci Tvar noci Tess Gerritsen

Asi v první třetině jsem chtěla knihu odložit. Avu v domě, který si pronajala, svádí duch zemřelého majitele. Udivilo mne, že spisovatelka výborných detektivek se "snížila" k tomuto námětu. Tak jsem zkusila číst dál, přeskočila jsem určitá místa. A fakt je, že jsem knihu s napětím dočetla do konce.

01.02.2021

Bezdomovci opět doma Bezdomovci opět doma Hilary McKay

Moc milé , zábavné, " nenudící" čtení. Určeno pro každý věk.

30.01.2021

Nečekané prázdniny Nečekané prázdniny Jacqueline Wilson

S chutí jsem si knihu přečetla ač jsem již dááávno dospělá. Knihy paní spisovatelky J. Wilsonové čtu velmi ráda. Od mala se mi líbí angličtí autoři píšící pro děti a mládež .
Vlastně se autorka ve své knize o těchto autorech zmiňuje.

28.01.2021

Tančím charleston Tančím charleston Jacqueline Wilson

Skvělá, skvělá. Dívky, děvčata, maminky a babičky. Doporučuji. Kdo má rád např. Táta Sekáč, Tajemná zahrada, Hra na Betsy Bowovou, Anna ze Zeleného domu,sáhněte po této knize

19.01.2021

Bezdomovci Bezdomovci Hilary McKay

Nebojte se nabídnout vašim potomkům. Příběh má říz a humor. Sestry Conroyovy nemají mobily, počítače, přesto ale prožijí skvělé prázdniny. Trošíčku mně připadají jako sourozenci Walkerovi z knih A. Ransome.

14.01.2021

Nový domov Nový domov Lizzie Page

Podle mého mínění, tato kniha si zaslouží 84%. Moc pěkně se četla. Pearl není hlavní postavou. Hlavní postavou je Vivien, která nás provází dějem celé knihy. Osud její rodiny, přátel od 1. světové války po konec druhé světové války nás nenechává v klidu.

11.01.2021

Zřícenina na krku a jiné katastrofy Zřícenina na krku a jiné katastrofy Hannah Mary Rothschild

Výborné čtení. Příběh je dobře napsaný a přeložený, a má "spád" . Vůbec jsem se nenudila . Nejenom, že jsem se pobavila, ale také jsem se dozvěděla zajímavosti o britské společnosti. A to poutavě napsanou formou.

29.12.2020

Neskutečná dobrodružství Florentina Flowerse, poctivého piráta ve službách madam L. Neskutečná dobrodružství Florentina Flowerse, poctivého piráta ve službách madam L. Marek Toman

Moc fajn počteníčko. Jsem již dávno dospělá, ale toto dobrodružství jsem si s chutí přečetla. Nebojte se tuto krásně napsanou a krásně ilustrovanou knihu dát svým dětem, vnoučatům.
Humor zde nechybí.

10.12.2020

Láska a válka Láska a válka Liz Trenow

Nebylo to špatné čtení. Obávala jsem se, že to bude " červená knihovna", ale zmílila jsem se. Kdo se chce dozvědět něco bližšího o společenské situaci těsně po 1. světové válce, sáhněte po této knize. Rodiny hledají své pohřešované syny, manžely. Zajímavá kniha, doporučila bych ji i studentům, maturantům. Mohou si udělat představu o " Ztracené generaci".

02.12.2020

Skřivánci ve válce Skřivánci ve válce Hilary McKay

Moc poutavě napsaná knížka. Zaujme mládež i dospělé. 1.světová válka očima anglických mladých lidí.

25.10.2020