sadlo Online sadlo komentáře u knih

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

JoJo, nádherný příběh.Nejlepší "kovbojka", kterou jsemcetla .Ze jsem jich přečetla!!!!!
Nezapomenme na české autory " kovbojek".Bob Hurikán a E. Fiker.Doporucte svým dětem , vnoucatum.Samozřejmě pana Batličku , vřele doporučují.

Deset dětí paní Ming Deset dětí paní Ming Éric-Emmanuel Schmitt

Prectete ji za odpoledne.Opět se tesite, "jak to dopadne".

20.11.2016

Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Éric-Emmanuel Schmitt

První kniha od tohoto autora,kterou jsem od něj přečetla.To je před par lety.Je to autor,který mne zaujal natolik, ze vyhledávám další jeho útlá dílka.

Sametový rozvod Sametový rozvod Jindra Tichá

Skoro všechny knihy teto paní spisovatelky jsem přečetla. Jindra Ticha žije od sedmdesátých let v Dunedinu, na Novem Zélandu.Ve svých knihách vzpomíná na dětství,studia, dospívání v CSSR, na emigraci, život v Anglii, cestu na Novy Zéland, život v teto zemi, cestování po světě. Jsou to knihy,ke kterym se budete vracet. stoji za to je mít v domácí knihovně.

14.11.2016

Annáš Annáš František Hobizal

Všechny knihy od tohoto autora mam velice rada. Annáš je úžasná kniha pro pochopení bible. Příběh se odehrává ve dnech ukřižování Ježíše Krista. Vyprávění končí smrtí velekněze Annáše v roce 63 po Kristu. Kdo hledá informace o Herodesovi, Nikodémovi, Kaifášovi, Jidášovi, Pilátovi, Petrovi ajn., zde najde odpovědi. Na konci knihy jsou výborné poznámky a vysvětlivky, tabulky s posloupností římských císařů v době Kristovy, s posloupností římských prokurátorů v Judeji a s posloupností židovských velekněží.

13.11.2016 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Všem ctenarum Jamese Herriota.Stejný požitek z četby.Neváhejte koupit jako vánoční dárek.Všech 11 dílů.

10.11.2016

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvele cteni.Výborná autorka a preklad.Všechny tři knihy stoji za to, aby člověk peníze vložil do jejich nákupu jako darek.

09.11.2016

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Vzala jsem si tuto knihu na "marodeni". Dobře se čte,ma srozumitelné líčení zápletky.Konec je zajímavý, překvapí.Hlavni hrdinky je mi upřímně líto.Fakt je, ze nesmíme brát spravedlnost do svých rukou, o tom rozhoduje někdo jiný. O to autorce jisté šlo.

09.11.2016

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Všechny tři knihy teto autorky jsou skvěle.

03.11.2016

Veselý nebo Lustig Veselý nebo Lustig Richard Glazar

Prostě židovské anekdoty. Myslím si, že je dobré upozorňovat ve školách na židovský národ, na židovskou kulturu. Dnešní padesátníci, čtyřicátníci a třicátníci nevědí kdo Žid je. Nevědí nic tím pádem o křesťanství.Tak díky za tyto "tradiční" židovské anekdoty.Snad to čtenáře povzbudí se něco dozvědět o tomto tématu.

23.08.2016

Když projížděl Chruščov naší vesnicí Když projížděl Chruščov naší vesnicí Ylljet Aliçka

Vyrůstala jsem za normalizace, Albánii jsem navštívila 2x. O této zemi se dlouhá léta nehovořilo, ve škole jsme se o ni neučili. Proto vítám každou knihu, která se Albánie týká. Autor, Illjet Alicka, si jistě prožil těžký život, jako mnoho jiných jeho spoluobčanů. Zvláště inteligence. V jeho povídkách si připomeneme vládu komunistického diktátora Hodži, která nám nebude neznáma.
Je to nedávno, co jsme tento teror zažili.Proto jsme povinni tyto povídky, knihy , které zachycují tuto dobu , číst.

09.08.2016 5 z 5

Pomóóóc! Doktor se topí... Pomóóóc! Doktor se topí... Toon Kortooms

Všechny čtyři knihy mám doma a několikrát je mám přečtené. Skvělý milý humor, lidskost, pokora.

Totem vlka Totem vlka Ťiang Žung

Určitě stála za přečtení. Budete se k ní vracet. Doporučuji pro čtenáře , kterým se např.líbila Stanice Tajga od P. Hůlové. Krásně propracované, čtivé.

06.08.2016

Vojtěch Cepl Vojtěch Cepl Tomáš Němeček

Ano, také se mně tato knížka líbila. Normalizaci jsem prožila jako dospívající, Svobodná Evropa, Hlas Ameriky, četba samizdatu.... to vše pomáhalo přežít a uchovat si kajžtakž čisté svědomí.
Doporučuji všem studentům, nejen studentům práv.

06.08.2016 5 z 5

Na březích švestkového potoka Na březích švestkového potoka Laura Ingalls Wilder

Také mne mrzí, že nevyšlo více dílů, pro americké děti tyto knihy byly /asi již nejsou/ oblíbené jako náš Kája Mařík.Nebo Pipi Dlouhá Punčocha pro švédské čtenáře.

Veselí občané sichemští Veselí občané sichemští Ernest Claes

Tuto knihu jsem četla pod názvem U nás v Sichemu. Autor je Belgičan a já belgickou , holandskou literaturu mám moc ráda. Jejich humor je mi velice blízký, sympatický.
U nás v Sichemu je čtení ke spravení nálady. Zvonokosy jsou jistě velice oblíbené, ale moje "parketa" to není. Claes má jemný,"inteligentní" humor.Jistě je to /byl/ člověk pevných mravních zásad a to je mi velice sympatické. Nyní čtu jeho další knihu Syn po tátovi. Chlapec Kubík a holčička Nelinka, trošíčku jako Kája Mařík a Zdeňa Rédlová. Děti spolu vyrůstají na belgickém venkově, počátkem minulého století.Kubík se chce stát mnichem, podobně jako jeho strýc.Pokud se vám knihu podaří sehnat, přečtěte si ji.

Neříkejte mi Izmael Neříkejte mi Izmael Michael Gerard Bauer

Dnes jsem ji dočetla a usedám k PC, abych této skvělé knize dala pochvalu, díky Vám pane pane Bauere Pobavila jsem se a hlavně hodně pomůžete chytrým , slušným dětem, které rodiče vychovávají ke slušnosti.

31.07.2016 5 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

Vyzývám pedagogy, kteří čtou moji "recenzi" této knihy, doporučujte ji svým žákům.
Snažím se číst, ač pokročile dospělá, i dětské knihy. Stále si přeji udržovat přehled o literatuře, která u nás vychází. Uvědomuji si, jak je důležité děti seznamovat s literaturou.Za pár let se projeví "dnešní nečtenářství",Humanitní obory, pedagogické fakulty budou nuceny slevovat ve svých nárocích a to bude problém v naší budoucí "inteligenci".
Tato kniha je skvěle napsána, anotaci nebudu připojovat, tu si přečtěte nahoře.Ještě jednu upoutávku na výborné čtení pro pedagogy a jejich žáky - Neříkejte mi Izmael.

31.07.2016 2 z 5

Mně se líbila.

27.07.2016 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Všechny knihy této autorky jsou výborné detektivky, nedoporučuji pro čtenáře "mírnějších " detektivek.

26.07.2016