š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Asi by se mi to tolik nelíbilo, kdyby děj nebyl zasazen do Jizerských hor (...a přímo Hejnice – moje srdcovka). Celé jsem to tam živě viděla, takže jsem si to užila maximálně. A detektivka také solidní, i když do historického románu (jako je v anotaci) to má myslím daleko.

30.04.2021 4 z 5

Kámoškami napořád! Kámoškami napořád! Katja Frixe

Opravdu hezký příběh nejen o kamarádství.

30.04.2021 5 z 5

Zlatý kříž Zlatý kříž Pavel Renčín

Začátek mě úplně nadchl, postupně ale příběh upadal. Chápu, že když je víc dílů, že nějak to musí pak pokračovat, ale i tak bych uvítala první díl "ucelenější". Vadilo mi i to, jak autor naložil s postavami, které jsem si oblíbila. Místy chaos a vadily mi "kruťárny", tak za to další hvězda dolů. Jinak je to psáno krásnou češtinou, tak to jsem si užívala. Do pokračování se ráda pustím, ale zatím nevím, co si o tom všem myslet.

22.04.2021 3 z 5

Natálka a zlobivé štěně Natálka a zlobivé štěně Lenka Rožnovská

Velký dík autorkám. Knížka se dětem hrozně líbila, smáli se snad půlku čtení a byl to prima večer. Musím doporučit a samozřejmě hodnotím 5*.

19.04.2021 5 z 5

Všude samá díra! Všude samá díra! Margit Auer

Pokračování dobrodružství oblíbených kamarádů a hlavně jejich kouzelných zvířat. Linka příběhu je určitě slabší než u prvního dílu, ale pořád je to na večer před spaním příjemné dětské čtení. Co mi ale opravdu vadilo, bylo množství překlepů a chyb v textu.

15.04.2021 4 z 5

Země dinosaurů - Strašidelné dobrodružství Země dinosaurů - Strašidelné dobrodružství Jennifer Frantz

Milá knížka s krátkým příběhem a spoustou ilustrací. Srozumitelná, několik vět je vždy vloženo do aktuálního obrázku. Určitě doporučuji hlavně pro prvňáčky v rámci "prvního čtení".

15.04.2021 5 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Tak tuto pohádku jsem si vychutnala. Z Vondruškovek bych ji zařadila k těm povedenějším, i když to bylo trochu chaotické, místy naivní, ale jako oddechovka se to poslouchalo dobře.

15.04.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Nemůžu říct, že by mě tato detektivka nějak fascinovala nebo překvapila, žádné "Wow" se nekonalo, ale v podání Martina Stránského se to poslouchalo velmi dobře. Kate mi jako postava byla sympatická, vlastně všichni zdejší "klaďáci", záporáci mě odpuzovali, místy to bylo i napínavé, takže všechno v pořádku, 4* si to zaslouží.

10.04.2021 4 z 5

Martinka jezdí na koni Martinka jezdí na koni Gilbert Delahaye

Pro malé holčičky, co milují koně, je to ta pravá knížka. Jako dospělec z ní už tak nadšená nejsem, ale musím ocenit krátký jasný příběh, napsaný po pár větách na velmi pěkně ilustrovaný základ.

10.04.2021 4 z 5

Můj kamarád dinosaurus Můj kamarád dinosaurus Petra Martišková

Líbilo ;) Pohodová dětská knížka (my ji s dětmi měli na dva večery). Místy vtipné povídání, pěkně to "odsejpalo", krásné obrázky a dinosaurus k tomu. Takže paráda.

07.04.2021 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Začátek, do doby než jsem se zorientovala v příběhu, se neskutečně vlekl. Chvilku jsem i myslela, že to odložím, ale vydržela jsem ;) A pak už se odkládat nedalo, už to bylo zajímavější a zajímavější i čím dál víc napínavé. Tim Weaver už mě chytil (na moji zvědavost) ;) takže 4* a doporučuji.

07.04.2021 4 z 5

Duchové z hlubin Duchové z hlubin Bernd Perplies

Zábavné čtení pro děti. Bavil nás už první díl a ani tento nezklamal. Děti byly napnuté a nadšené ...a jasně, že jdeme do dalšího dílu ;) Naprosto souhlasím s Barzou.

05.04.2021 5 z 5

Zvonilka a piráti Zvonilka a piráti Walt Disney

Oceňuji krátké texty s velkými písmeny. Vcelku příjemný příběh pro prvňačky, na každodenní procvičování četby ideální.

01.04.2021 4 z 5

Nejvzdálenější pobřeží Nejvzdálenější pobřeží Ursula K. Le Guin

Dějová linka se mi zdála tentokrát trochu slabší, ale zato byl příběh přímo "našlapaný" moudrostí. Moc jsem si to užila. Jen se nějak špatně smiřuji se zestárnutím Geda, byl to na mě oproti Atuánu moc velký skok a nedělá mi to dobře (se o něho bojím... :) ). Zase to ale působí přirozeněji, když hlavní postava i stárne, to chápu... Ach jo.

26.03.2021 5 z 5

Chmatákovi a zlatý diamant Chmatákovi a zlatý diamant Anders Sparring

Ještě lepší než první díl. Vtipná jednohubka na jeden čtecí večer a opravdu stojí za to. Tak snad se dočkáme brzy pokračování ;)

24.03.2021 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Moc hezká pohádka na čtení pro toto období. Nejdříve jsem si myslela, že jsem na příběh už stará, ale jak jsem pokračovala dál a dál, byla jsem čím dál nadšenější. Líbil se mi vývoj osobnosti Geda i celková myšlenka, takové to poselství (nebo ponaučení), co z příběhu vyplyne. Rozhodně se jdu zaposlouchat do pokračování.

23.03.2021 5 z 5

Dům na Hrabivém vrchu Dům na Hrabivém vrchu Mikki Lish

To pravé dobrodrůžo pro zvědavé děti, které se občas i rády bojí. Jen tak trochu, aby je z napětí dostaly vtípky dvou kouzelných zvířecích "trofejí". A těm se občas velmi smály. Povedená knížka, která dokázala na chvíli "zavřít pusinky" dokonce i mým dětem (holčička 7 a kluk 10 let) a to není jen tak ;) Bavilo je to oba dva. Takže musím ocenit 5* a doporučuji dále.

22.03.2021 5 z 5

Bezhvězdné moře Bezhvězdné moře Erin Morgenstern

Jsem nadšená. Tolik večerů jsem utíkala od reality do tohoto snového světa příběhu. Do zhruba poloviny jsem si připadala jako při procházce po galerii, kde si do detailu prohlížíme každý vystavený obraz. Usínala jsem s úsměvem na tváři. Pak to najednou začalo být napínavé a galerie se mi trochu "rozplynula". Celé je to ale psané moc hezky, rychle jsem se do toho ponořila. Určitě to nezaujme každého, to je jasné. Ke konci jsem musela některé kapitoly opakovat, protože jsem se ztrácela, ale aspoň mi příběh vydržel o chvíli déle ;)

13.03.2021 5 z 5

Tady straší naši Tady straší naši Daniela Krolupperová

Krátká knížka s velkými písmeny a krásnými ilustracemi. I my jsme ji četli v rámci "prvního čtení". Příběh je velmi nenáročný, jednoduchý (nic složitějšího by se asi ani do těch pár stránek nevešlo).

13.03.2021 4 z 5

Chmatákovi a velká narozeninová loupež Chmatákovi a velká narozeninová loupež Anders Sparring

Ani jsem nečekala, že se to bude dětem tak líbit. Krátká vtipná knížka a na každé straně doplněná perfektními obrázky :) A i když jde o rodinu, která by nám sympatická být neměla, stejně je...

03.03.2021 5 z 5