rusalka1 rusalka1 komentáře u knih

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Obálka pekná a fakt super začiatok aj nápad .. to s tými zrkadlami ... no od chvíle čo sa stretli to bolo ako cez kopírku inej upírskej knihy ...tá druhá časť sa mi zdala ako odfláknutá.. ako keby sa autorke už v príbehu nechcelo pokračovať a ledabolo dopísala koniec :D ale aj tak celkom v pohode oddychovka :)

31.01.2013 3 z 5

Dcéra dymu a kostí Dcéra dymu a kostí Laini Taylor

Úžasná, jednak to prostredie Prahy... i to všetko ostatné :) Aj obálka je pekná. Teším sa na ďalší diel.

22.01.2013 5 z 5

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Z tejto knihy mám zmiešané pocity, začiatok bol v pohode ale neskor sa to dosť ťahalo a preto som knihu odložila a asi polroka som po nej nesiahla. Teraz som ju však chcela dokončiť a nevychádzala som z úžasu... toľko prekvapivých zvratov som nečakal. Takže si myslím že 3 hviezdičky sú hodnotenie tak akurát . Iba vďaka koncu si prečítam aj ďalší diel. :)

08.01.2013 3 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

Ani neviem či mám chuť čítať ďalší diel, tento ničím extra nezaujal. Postavy nemali poriadne ucelený charakter,našla som aj pár nevysvetliteľných a nedoriešených vecí. Plus dávam tomu námetu...... páčili sa mi vsuvky z minulosti - z osídlenia, aj záhada okolo Shuyler a jej spomienok-nespomienok. Ale dokopy sa v tom príbehu nič nestalo..... toto je podľa mňa chyba tejto série.... keby sa to scvrklo do jednej knihy tak by tam bolo všetko akcia, vzťahy .... a nie iba pomaly napredujúci dej, a opisy oblečenia, či z fotenia.

06.01.2013 2 z 5

Sila šestky Sila šestky Pittacus Lore

Niekedy sa stáva že pokračovanie je lepšie ako prvá časť knihy , atak sa podľa mňa stalo v tomto prípade. Je tu viac akcie viac všetkého čo som chcela..... aj keď zase ten ľúbostný štvoruholník sa mi nejako nepáči. Tým že boli celý čas na úteku som si aj spomenula na HP7 takže ešte lepšie . Teraz sa fakt neviem dočkať ďalšieho diela, nie ako to bolo pri prvej časti :)

06.01.2013 5 z 5

Som číslo štyri Som číslo štyri Pittacus Lore

Námet knihy sa mi veľmi páčil no ten hlavný ľúbostný príbeh ma nejako neberie .... ale aj tak je to v celku fajn kniha ;)

06.01.2013 4 z 5

Modrý slon - O čem všem je láska.... Modrý slon - O čem všem je láska.... Vlastina Svátková

Ako wau... odporúčam.. veľmi inšpiratívna kniha, niektoré myšlienky som si aj zapísala do notesa. :)

11.09.2012 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Veľmi zaujímavá kniha, ten námet a to všetko... super :) už od začiatku ma vtiahla do deja a s napätím som čakala ako to skončí... to všetko okolo odhaľovania svojich najväčších tajomstiev ... fakt super námet....ale tiež musím úhlasiť s ostatnými že ten názov knižky je fakt strašný :D väčšinou sa riadim názvom knihy ked si ju chcem prečítať... a túto som ani nechcela ale potom mi ju našťastie odporučila kamarátka a som spokojná :)

06.07.2012 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

na viacerých weboch som čítala recenziu na túto knihu a teraz neviem či im za ňu zaplatili alebo to písali 11-ročné deti. Námet tejto knihy je v celku dobrý už som sa tešila ako si znova prečítam niečo o čarodejniciach... lenže ako som sa začítala zistila som že to je fakt pre inú vekovú kategóriu.. a pritom je to označené ako YA... keby som to čítala tak pred 6 rokmi tak by sa mi tá kniha určite páčila.. :D... noo okrem pár pasáží ktoré boli skor pre staršie ročníky :D

06.07.2012 2 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

pekné.... neviem čo viac k tomu dodať....nezaujalo ma to veľmi ale dobrý námet, taká oddychovka na večer :)

06.11.2011 2 z 5

Drsná doba kamenná Drsná doba kamenná Terry Deary

skvelé spríjemnenie nudnej histórie.. celá edícia je vynikajúca :)

21.07.2011 4 z 5

Záblesk Záblesk Alexandra Adornetto

Pekná oddychovka.. zo začiatku milé neskôr však otrepané. Koniec bol očakávaný. Aspoň obálka je nádherná :)

03.07.2011 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Podľa mňa najsilnejšia kniha čo sa pocitov týka, je naozaj ťažké uveriť že túto drámu prežíva iba 17- ročné dievča. Koniec som čakala, no tie úmrtia behom celej knihy vo mne prebudili slzy. Myslím že nad touto knihou a nad vymyslenou budúcnosťou sveta, ktorá by sa môže podobať skutočnosti budem dlho uvažovať.

07.05.2011 5 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

priznám sa že pri tejto knihe som aj trošku plakala, neviem možno to bolo mojím smutným obdobím... ale kniha bola napriek všetkému krásna...

08.04.2011 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

No nemám slov, aj keď jednotka sa mi zdala lepšia... ale ten koniec.. niečo také som vôbec nečakala, čakala som skôr Peetov koniec a nie toto .... teším sa na ďalší diel :)

06.04.2011 5 z 5

Konkurz Konkurz L. E. Blair

Toto je asi prvá séria kníh ktoré som ako mladé dievča začala čítať :) u nás boli tieto dievčenské romány v tej dobe veľmi populárne ( to hovorím ako keby som bola neviem ako stará :D )

31.03.2011 4 z 5

Predurčenie Predurčenie Marja Holecyová

táto kniha je skvelým dielom slovenskej autorky, som na ňu hrdá, pravá nefalšovaná slovenská Fantasy !!! a je aj vynikajúca, Marja otvorila nový svet čarodejníkov :) teším sa na ďalšiu časť :)

30.03.2011 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

ja som asi čudná ale aj pri Antigone aj pri Hamletovi som sa fest smiala :D pre mňa to bolo tragikomické :D a vôbec neľutujem že som to kvôli povinnému čítaniu musela čítať

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

vynikajúca kniha a takisto aj film, patrí k mojim najobľúbenejším od Austenovej a vôbec patrí k mojím najobľúbenejším vôbec :)

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

vrchol série, SPOILER! zdrtilo ma ako to Rose skončila s Adrianom :/