rusalka1

Probuzený milenecProbuzený milenecJ. R. Ward (pseudonym)

Najlepší diel zo série :)

15.06.2016

Gabrielovo InfernoGabrielovo InfernoSylvain Reynard

Taaakže, tento komentár bude asi dosť negatívny....

Čítala som celkom dosť romantických či erotických kníh a tak mám aký-taký prehľad. Nechápem ale vysoké hodnotenie tejto knihy. Seriously ? Veď ja som to ani nemohla dočítať. Toto je tak mimo normálneho života... snobskí ľudia, pre ktorých iba značka niečo znamená a na druhej strane najchudobnejšia myška pod slnkom. Chápem, že chceme čítať o niečom inom ako o našom obyčajnom živote... ale toto je už veľa. :D

02.10.2014

Noční klub. Díl druhýNoční klub. Díl druhýJiří Kulhánek

Okeeej, už viem akú knihu ľuďom odporúčam, ak budú chcieť niečo s upírmi. :) Skvelé, skvelé, skvelé ! Pre mňa bola táto časť dokonca lepšia ako prvá. Fantasy s peknou dávkou krvi, skvelého temného humoru a dokonca troškou mini romance.

19.09.2014

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Tak táto kniha ma teda riadne pobavila. Zbožňujem absurdný humor Jonassona. Keďže som nečítala Starčeka neviem porovnať, či ho bola táto kniha 'cez kopírku' alebo nie. ALE rozhodne bola skvelá. :)

17.06.2014

Ticho promlouváTicho promlouváEckhart Tolle

Zaujímavé myšlienky, no napriek tomu túto knihu čítam už viac ako rok. Veď autor, tak kázal ! :D

10.06.2014

Ohnivé srdceOhnivé srdceRichelle Mead

Taký dlhý čas som čakala na pokračovanie a ono to skončí takto ??? Iba pár krát som mala chuť otrieskať spisovateľovi knihu o hlavu --- na čo mám chuť aj v tomto prípade.
Kniha bola fajn, aj keď tam bolo menej akčnosti a drámy (samozrejme až na ten koniec) a viac zamilovanosti, pusinkovania a cukrovania. No keďže je dnes Valentín, celkom to aj bodlo :D

14.02.2014

Znamení vlkaZnamení vlkaM. T. Majar (pseudonym)

Táto spisovateľka ma absolútne prekvapila a ohúrila, v mnohom predčila aj zahraničných autorov YA/NA fantasy. Jej príbehy sú originálne, málo klišéovité a proste iné.... Nepíše podľa šablóny ako mnoho podobných kníh čo som zatiaľ v tomto žánri stihla prečítať.

Páčil sa mi hlavne začiatok knihy :)... kde ostatní autori dopodrobna vysvetľujú nový svet ktorý stvorili, bytosti, postavy a pod., M.T.Majar to proste rýchlo odpískne a stará sa hlavne o to čo bude neskôr a ešte neskoršie :)
Zaujímavé a dosť nechutné boli niektoré opisy (zločinov, znásilnenia, vraždy...)... ale sme predsa v drsnom vlkodlačom svete, tak čo ? :XD

28.01.2014

Ty proti mněTy proti mněJenny Downham

Ľutujem, že som si knihu neprečítala v origináli.. alebo aspoň v češtine, pretože slovenský preklad ma úplne rozčaroval. V nejakej recenzii som zas čítala že Mikey je skvelý kuchár... tak to ten človek asi knihu nečítal poriadne.
Búria sa vo mne hormóny pretože táto kniha zďaleka nedosahuje kvalít knihy Skôr než zomriem.

Niektoré veci neboli riadne premyslené.. napríklad ak Mikey s kamošom pracovali v pube, kde okrem nich bol iba jeden kuchár.. tak ako mohli mať obaja vždy spolu voľno ? :D :D Alebo keď Ellie prišla domov z prechádzky celá premočená pretože pršalo.. rodičia jej nepovedali aby sa šla prezliecť do suchého ale radšej jej dali deku a dlho sa s ňou rozprávali (asi nepoznajú zápal pľúc a nachladenie :D)
Celá kniha by bola fajn nebyť takýchto maličkostí, ktoré si väčšinou nevšímam, no teraz tomu tak nebolo.

28.01.2014

Kdopak je ta zrzka?Kdopak je ta zrzka?Alice Clayton

Asi som po Wallbanger-ovi čakala čosi viac, no aj tak sa mi to páčilo.:) Taká krásna sľaďárna... miestami som sa až priblble usmievala akí boli tí dvaja spolu zlatí ;). Príbeh nemal nejakú extra dejovú líniu, čo mi väčšinou vadí ale tentokrát mi to absolútne neprekážalo.
Gracie by som podľa jej správania tipla tak 25 a nie 33, no aj tak som si ju obľúbila :)... takýto typ správne šibnutých ľudí/postáv zbožňujem.

27.01.2014

Rozesmátá mrtvolaRozesmátá mrtvolaLaurell K. Hamilton

Lepší ako 1, opisy niektorých situácií boli dosť podrobné a krvavé (tak to mám rada :D).
Zdá sa mi, že Anita je čím ďalej vtipnejšia, sarkastickejšia a papuľnatejšia :) (a mocnejšia)
Páči sa mi, že Jean Claude v knihe nebol zmienený od začiatku a Anite sa o ňom ani nesnívalo ani naňho nemyslela, ako to robia hrdinky v mnohých knihách. :)

27.01.2014

Prázdniny na planéte ColeidaPrázdniny na planéte ColeidaK. Bulyčov (pseudonym)

Jedna z kníh, vďaka ktorým som sa dostala ku sci-fi už ako dieťa. Krásny príbeh.. zaujímavý, napínavý aj vtipný , obsahuje veľa zaujímavých postáv a mimozemských druhov, vďaka ktorým vám naplno naštartuje predstavivosť. :)

24.01.2014

Magie zabíjíMagie zabíjíIlona Andrews

Ďalší super diel, neviem či sa mi to iba zdá ale odkedy je Kate s Curranom tak to medzi nimi až tak neiskrí.. nechápte ma zle sú spolu, milujú sa.. no chýba mi to napätie keď ešte obaja nevedeli na čom sú. A je tam menej Currana- čo ma mrzí. No príbeh nestráca na kvalite.

11.01.2014

Tma a prázdnotaTma a prázdnotaCarrie Ryan

Z celej trilógie najlepšia časť. Jediné čo ma trošku zaskočilo bolo ako Annah na konci oslovila Catchera (povedala mu Mojko). Tak milo, slovensky... zaujímalo by ma z akého anglického slovíčka to prekladateľ preložil. :D A tiež je dosť nešťastne preložený slovenský názov knihy: Temné diery... to tam fakt nesedí, český preklad je omnoho lepší.
Celou knihou sa nesie posolstvo života a krásne vidno ako sa menia charaktery postáv. Stále tam však nájdeme pár nedoriešených vecí (ja by som si ešte priala pokračovanie... ako by začali budovať ich nový život a podobne). A zaujímavé bolo ako sa Annah ZRAZU vďaka láske (asi) prestala zaujímať o svoje jazvy.. veď spočiatku myslela stále iba na ne a bola kvôli nim celá čudná...

11.01.2014

Krvavý karnevalKrvavý karnevalMelissa de la Cruz

Druhá časť bola rozhodne lepšia ako prvá ... ale podľa mňa aj tak nič moc :D

30.05.2013

Hledání AljaškyHledání AljaškyJohn Green

Moja výročná 300-stá prečítaná kniha (ak pravdaže nerátam knihy prečítané v Aj :D). Musím uznať že po toľkých chválach som čakala niečo o trošku viac, no i tak dávam 4 hviezdičky. Kniha rozhodne mala čím zaujať, hlavne zaujímavými postavy s ich niekedy čudným správaním a neskutočne zaujímavým zmýšľaním (o svete, hľadaní, labyrinte, živote či smrti). Ach Aljaška Aljaška kam si to zmizla a hlavne prečo? Ak niekto nájdete človeka podobnému Aljaške (takého nestáleho) dajte mi vedieť. Rozhodne sa teším na ďalšie diela od Johna Greena. ;)

16.05.2013

Na půl cesty do hrobuNa půl cesty do hrobuJeaniene Frost

Jedna zo super kníh ktoré som v poslednej dobe prečítala. Konečne žiadna naivná hrdinka... ale žena ktorá vie dobre zaobchádzať so zbraňou aj so svojimi prednosťami. :D

10.05.2013

Železný polibekŽelezný polibekPatricia Briggs

Každým dielom lepšie a lepšie. Tentokrát to bolo dosť na city ale skvelá knižka. :)

23.02.2013

Krevní poutoKrevní poutoPatricia Briggs

Tak podľa mňa druhý diel ešte predčil ten prvý, príbeh Mercy Thompsonovej ma zaujíma čím ďalej viac ;)

22.02.2013

SmečkaSmečkaAndrea R. Cremer

Ako u mnohých ľudí tak aj u mňa očakávania predčili knihu. Fakt som čakala viac , i keď príbeh a námet boli dobré ... len ten ľúbostný trojuholník... neviem neviem ten Shay mi vvôbec nieje sympatický a Calla mi lezie na nervy ale čo už. :)

04.02.2013

Mechanický anjelMechanický anjelJudith Rumelt

Knihu som čítala už dávnejšie v AJ a som veľmi rada že vyšla aj u nás :) Veľmi zaujímavý príbeh s kopou zvratov :) milý bol hlavne vzťah Tessy a Willa .

01.02.2013

Dvě zrcadlaDvě zrcadlaKarolina Limrová

Obálka pekná a fakt super začiatok aj nápad .. to s tými zrkadlami ... no od chvíle čo sa stretli to bolo ako cez kopírku inej upírskej knihy ...tá druhá časť sa mi zdala ako odfláknutá.. ako keby sa autorke už v príbehu nechcelo pokračovať a ledabolo dopísala koniec :D ale aj tak celkom v pohode oddychovka :)

31.01.2013

Dcéra dymu a kostíDcéra dymu a kostíLaini Taylor

Úžasná, jednak to prostredie Prahy... i to všetko ostatné :) Aj obálka je pekná. Teším sa na ďalší diel.

22.01.2013

KrásníKrásníScott Westerfeld

Z tejto knihy mám zmiešané pocity, začiatok bol v pohode ale neskor sa to dosť ťahalo a preto som knihu odložila a asi polroka som po nej nesiahla. Teraz som ju však chcela dokončiť a nevychádzala som z úžasu... toľko prekvapivých zvratov som nečakal. Takže si myslím že 3 hviezdičky sú hodnotenie tak akurát . Iba vďaka koncu si prečítam aj ďalší diel. :)

08.01.2013

Modrá krevModrá krevMelissa de la Cruz

Ani neviem či mám chuť čítať ďalší diel, tento ničím extra nezaujal. Postavy nemali poriadne ucelený charakter,našla som aj pár nevysvetliteľných a nedoriešených vecí. Plus dávam tomu námetu...... páčili sa mi vsuvky z minulosti - z osídlenia, aj záhada okolo Shuyler a jej spomienok-nespomienok. Ale dokopy sa v tom príbehu nič nestalo..... toto je podľa mňa chyba tejto série.... keby sa to scvrklo do jednej knihy tak by tam bolo všetko akcia, vzťahy .... a nie iba pomaly napredujúci dej, a opisy oblečenia, či z fotenia.

Sila šestkySila šestkyPittacus Lore

Niekedy sa stáva že pokračovanie je lepšie ako prvá časť knihy , atak sa podľa mňa stalo v tomto prípade. Je tu viac akcie viac všetkého čo som chcela..... aj keď zase ten ľúbostný štvoruholník sa mi nejako nepáči. Tým že boli celý čas na úteku som si aj spomenula na HP7 takže ešte lepšie . Teraz sa fakt neviem dočkať ďalšieho diela, nie ako to bolo pri prvej časti :)

06.01.2013

Som číslo štyriSom číslo štyriPittacus Lore

Námet knihy sa mi veľmi páčil no ten hlavný ľúbostný príbeh ma nejako neberie .... ale aj tak je to v celku fajn kniha ;)

06.01.2013

Modrý slon - O čem všem je láska....Modrý slon - O čem všem je láska....Vlastina Svátková

Ako wau... odporúčam.. veľmi inšpiratívna kniha, niektoré myšlienky som si aj zapísala do notesa. :)

11.09.2012

Dokážete udržet tajemství?Dokážete udržet tajemství?S. Kinsella (pseudonym)

Veľmi zaujímavá kniha, ten námet a to všetko... super :) už od začiatku ma vtiahla do deja a s napätím som čakala ako to skončí... to všetko okolo odhaľovania svojich najväčších tajomstiev ... fakt super námet....ale tiež musím úhlasiť s ostatnými že ten názov knižky je fakt strašný :D väčšinou sa riadim názvom knihy ked si ju chcem prečítať... a túto som ani nechcela ale potom mi ju našťastie odporučila kamarátka a som spokojná :)

06.07.2012

Čarodějnice z Hex HallČarodějnice z Hex HallRachel Hawkins

na viacerých weboch som čítala recenziu na túto knihu a teraz neviem či im za ňu zaplatili alebo to písali 11-ročné deti. Námet tejto knihy je v celku dobrý už som sa tešila ako si znova prečítam niečo o čarodejniciach... lenže ako som sa začítala zistila som že to je fakt pre inú vekovú kategóriu.. a pritom je to označené ako YA... keby som to čítala tak pred 6 rokmi tak by sa mi tá kniha určite páčila.. :D... noo okrem pár pasáží ktoré boli skor pre staršie ročníky :D

06.07.2012

Jestli zůstanuJestli zůstanuGayle Forman

pekné.... neviem čo viac k tomu dodať....nezaujalo ma to veľmi ale dobrý námet, taká oddychovka na večer :)

06.11.2011