rumund rumund komentáře u knih

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Tak tohle bylo fakt dost dobrý. Napínavé od začátku až do konce. Myslím, že tento docela mladý spisovatel, má velikou budoucnost. A zjistil jsem, že byla kniha i zfilmována, tak to jdu hned zkouknout.

05.12.2022 4 z 5

Ze všech nejchudší Ze všech nejchudší Svatopluk Turek

Ojoj, no konečně to mám za sebou. Totálně mě kniha nebavila od začátku, až do konce. Nevím, kde mohla být chyba a ani už to ani nechci zjišťovat, teď jdu raději rychle na nějakou jinou, si zlepšit náladu.

16.11.2022 1 z 5

Prachy, prachy, prachy Prachy, prachy, prachy Ed McBain

Tak nějak ani nevím co k této knize napsat. Tato moje prvotina od Eda McBaina mě nijak nenadchla, ale ani neurazila. Jak píši čtenáři přede mnou, začala kniha docela dobře, ale pak už jen polevovala a ten závěr mě taky moc nedostal.

08.11.2022 3 z 5

Hvězdy nad námi Hvězdy nad námi Eva Slonim

Tak tohle byla úplná špička. Je to sice hrozné co se tenkrát dělo, ale přesně to je to co mě na těchto autentických příbězích baví číst. Přímo tyto knihy hltám. Jen ať všichni dobře vědí, co se za druhé světové války dělo za zvěrstva. Skvělá kniha. Nic jiného než 5hvězd to nemohlo být.

18.10.2022 5 z 5

Dějiny stalagu v Českém Těšíně Dějiny stalagu v Českém Těšíně František Mainuš

Tenká, ale velice zajímavá knížka zajateckém táboře (Stalagu) v Českém Těšíne. Bydlím od tohoto místa docela blízko, ale tohle jsem vůbec nevěděl. Cenné informace, jsem o tomto místě získal.

13.10.2022 4 z 5

Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda Jeannette Walls

Tak to byla pohodičková kniha. Pěkně a svižně se četl příběh dvou holčiček, které se po opuštění matky samé vydaly k svému strýci do vesnice odkud pochází jejich matka,

08.09.2022 4 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Tak na to, že je kniha a příběh vymyšlen a to dokonce i název koncentračního tábora Sobanek, který také vůbec neexistuje. Se mi kniha moc líbila, bavila mě a moc dobře se četla. Já jsme sice přes autentické svědectví, ale tato kniha mi vůbec nevadila.

16.08.2022 4 z 5

Daleko a přece blízko Daleko a přece blízko Jozef Leikert

Zajímavá kniha o příbězích studentů zavřených vysokých škol po 17.listopadu 1939. Mnoho studentů tenkrát uteklo bojovat do zahraničních československých armádách, mnoho jich bylo odvlečeno do koncentračního táboru Sachsenhausen a také jich bylo mnoho rovnou popravených. A ti co přežili tyto strastiplné roky, je v této knihy vypravují.

26.05.2022 3 z 5

V pěně V pěně Irena Obermannová

Kniha mě překvapivě docela zaujala. Takové lehké, nenáročné a rychlé čtení. Cca 60 krátkých povídek spisovatelky, podle mě o tom, co ji zrovna v tu chvilku napadlo nebo na co ji zrovna upoutalo pozornost.

19.05.2022 3 z 5

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Sonia Rossi

Jo takhle kniha mě dost bavila. Krásně a nenáročně se četla. Takové příběhy ze života mám hrozně rád. Nemůžu pochopit, jak někdo takhle dokáže žít a takhle se prodávat, jen pro peníze. Možná si pak časem zvykne, ale přece jen to je síla.

25.04.2022 4 z 5

Podfuk v Marseille Podfuk v Marseille Peter Mayle

Tak tato kniha mě teda vůbec nechytla a tudíž ani nebavila. Buď jsem prošvihl začátek a už mě příběh nepohltil nebo je chyba někde jinde. Ale za mě slabé.

19.04.2022 2 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Až neskutečné a těžko uvěřitelné, co tito dva, otec a syn, všechno prožili a hlavně přežili. Holt, když je silná vůle a strašné množství štěstí, tak se vyplatilo a Gustav s Fritzem to, jako jedni z mála dokázali. Dobrá kniha, jen se mi některé části zdáli trochu kostrbatě napsány a proto mě tak kniha, úplně nedostala, tam kde mě tyto knihy obvykle dostávají.

24.03.2022 4 z 5

Byl jsem Himmlerovým pobočníkem Byl jsem Himmlerovým pobočníkem Roman Cílek

Proces s obžalovaným Karlem Wolffem. Bývalým SS-obergruppenführerem a generálem Waffen-SS a hlavně pobočníkem říšského vůdce Heindricha Himmlera. Byl to muž, který z blízka nahlédl do nejtajnějšího dění v třetí říši. Nacistický zločinec na lavici soudu a odkrývání nacistických zločinů. Docela zajímavá kniha a moje ne první a určitě ne poslední kniha spisovatele Romana Cílka.

07.02.2022 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Karel Houba

Překvapivě dobrá kniha. Velice hezky a rychle se mi četla. Vůbec nic jsem od ni nečekal. Ovšem docela mile, mě kniha o příběhu života mladé ženy Kateřiny, bavila.

02.02.2022 3 z 5

Ostrov Fulakona Ostrov Fulakona Eric Lambert

Docela fajn kniha z dob druhé světové války, někde v Tichomoří na ostrově Fulakona. Nečekal jsem od ní tolik. Jsem mile překvapen, co vše, ve své knihovně můžu najít.

21.01.2022 3 z 5

Jindrové Jindrové Karel Matěj Čapek-Chod

No tato kniha pro mě nebyla žádný velký zážitek. Četba byla docela náročná.

21.12.2021 2 z 5

Zlomená žena Zlomená žena Simone de Beauvoir

Ale tak docela to ušlo, měl jsem z knihy větší strach. Ze tří próz o ženách se mi asi nejvíce líbila ta poslední.

14.12.2021 3 z 5

Jediná hvězda - Domov cesty a osudy našich vojáků ze západu s původními dokumentárními fotografiemi Jediná hvězda - Domov cesty a osudy našich vojáků ze západu s původními dokumentárními fotografiemi Zdeněk Václavík

Docela zajímavá kniha o českých chlapcích, kteří utekli před válkou přes Polsko a Anglii do Francie a bojovali pak jako legionáři v druhé světové válce. Řekl bych, že docela málo známá kniha, ale o to více zajímavá historie.

18.10.2021 3 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Tato literární klasika spisovatelky Karolíny Světlé, mimochodem má maturitní otázka z českého jazyka, mě teda vůbec nechytla. Musel jsem jí rychle dorazit, ať ji mám za sebou.

02.02.2021

Hitlerovy obdivovatelky a Marlene Hitlerovy obdivovatelky a Marlene Guido Knopp

Guido je prostě dobrý. Opět velice zajímavá kniha, která mě zase obohatila o nové informace o šesti ženách, které byly nějak spojeny s Hitlerem.

01.02.2021 4 z 5