Stříbrná hvězda

Sedmdesátá léta v malém městečku v Kalifornii. „Bean“ Holladayové je dvanáct a její sestře Liz patnáct, když jejich matka, umělkyně Charlotte, odejde z domova, aby „se našla“. Sestry zanechá jen s trochou peněz, které jim vystačí sotva na pár měsíců. Aby se vyhnuly dětskému domovu, rozjedou se dívky do Virginie, kde v polorozpadlém rodinném sídle žije jejich ovdovělý strýc Tinsley. V domě, který po generace patřil jejich rodině, naleznou nový život a začnou se dozvídat podrobnosti o mládí své matky. Přivydělávají si hlídáním dětí a prací v kanceláři pro Jerryho Maddoxe, předáka místní továrny, který šikanuje podřízené, nájemníky, své děti i svou manželku. Bean bez problémů zapadne do nové školy, ale Liz se naopak stahuje víc a víc do sebe – a pak je jednou s Maddoxem sama v autě… Stříbrná hvězda je hluboce dojemný příběh o vítězství nad nepřejícími okolnostmi. Vypráví o lidech, kteří dokážou najít cestu jeden k druhému a kteří se nebojí milovat život, přestože není vždycky dokonalý a fér....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403271/big_stribrna-hvezda-Pbw-403271.jpg 3.842
Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , Mladá fronta

The Silver Star, 2013

Kniha Stříbrná hvězda

SynD

(+ SPOILER) příjemné čtení a dobře popsaná duševně nemocná / nevyrovnaná matka. nějak jsem ale čekala, že se a likvidace Zlého muže budou podílet emuové. Pes tu posloužil velmi technicky jako rekvizita, hned jak se objevil poprvé bylo jasné, že bude sloužit nějakému zásadnímu účelu aniž by se stal přirozenou součástí děje.

uzivatel0204

Po Skleněném zámku mírné zklamání. Asi jsem knihy četla moc brzo po sobě.

Doubravka1975
13.12.2020

Milé, oddechové čtení.
Stříbrnou hvězdu by si zasloužily všichni zúčastnění. Fazolka skvělá a odvážná a skvělé Liziny hry se slovy

Nathalinkaa
27.08.2020

Knížka se mi líbila.
Nejspíš jsem od toho očekávala víc.
Je to skvělý příběh.
Postavu Bean jsem si zamilovala.
Doporučuji přečíst.

MartinaF
03.08.2020

Po knize jsem sáhla náhodou a vůbec výběru nelituji. Sice to nebyla žádná dramatická kniha, ale četla se skoro sama, příběh plynul až k samému závěru. Ten konec se mi nelíbil, mohl být drsnější. Přesto se autorce kniha povedla na výbornou. Najdete v ní řadu témat - integrace černošských dětí do školy, kde chodí jen děti bělochů, hippiesácké volnomyšlenkářství, nezodpovědnost, násilí, pomluvy, ale také přátelství a soudržnost a rodina.

IYv
22.05.2020

Stříbrná hvězda na mě udělala dojem, že je určena pro kategorii "young adult". Jednoduše, přehledně a popisně napsaná poučná knížka.
O proti Skleněnému zámku mi přišlo, že to psal někdo úplně jiný. Byla jsem trochu zklamaná, protože zatím co Zámek byl takřka syrový a krutý, tohle byla taková americká selanka. S předvídatelným koncem...

Aghatte
27.09.2019

Moc se mi to líbilo, podobně jako Skleněný zámek.
Hezky a citlivě pojaté vztahy v rodině, psychicky nestabilní matka, úžasné statečné dcery, a strýčka jsem si hned zamilovala, jak se jich bez řečí ujal.
Běžte dělat to, co děti ve vašem věku obvykle dělají...láska, důvěra.
No a ten konec, paráda!

Efča59
11.08.2019

Kniha popisuje život dvou holčiček ( dvanáct a patnáct let) v sedmdesátých letech v USA. Děvčata opustí jejich matka a ony se poté vydají za svým ovdovělým strýčkem na venkov do Virginie, kde se dozvidaji více o historii své rodiny a také bojují s předsudky a s tím, že život není vždycky fér.
Kniha mě bohužel příliš nezaujala, v první půlce knihy se v podstatě nic neděje a vyvrcholení zápletky druhé části je více než předvídatelné. Doporučila bych spíše mladším čtenářům kolem čtrnácti patnácti let. Jazykově se jedná celkem o kvalitní literaturu