rumund rumund komentáře u knih

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

Tato kniha je velká bomba. Vypráví až neuvěřitelný příběh, slováka Filipa Müllera ze Seredě, který velice detailně popisuje 3leté žití (spíš přežívání) v koncentračním táboře Osvětim. Kde denně pracoval v sonderkommandu. Kde jakákoliv chyba se trestala automaticky smrtí. Vlastně to ani nemusela být chyba ...
"Chtěl jsem žít, žít za každou cenu, ještě o minutu, ještě o den, ještě o měsíc déle. Pochopte: ŽÍT!"

24.06.2021 5 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Tak tohle to byla naprostá špička. Přečetl jsem už mnoho knih na téma holocaust, ale tahle kniha mě vážně dostala. Je skvěle napsána ze dvou úhlů pohledů. Jak z pohledu německého vojáka Dorfa, tak židovské rodiny Rudiho Weisse. Mám doma už několik let i TV seriál, kdy jsem sledování nevím proč odkládal, ale hned dnes se začnu koukat. Jsem moc rád, že se tato kniha dostala do mé "válečné" knihovny a bude zde mít stálé místo.

17.06.2021 5 z 5

Do konce se nedohlédne / Začalo to v Podskalí Do konce se nedohlédne / Začalo to v Podskalí Ivan Dvořák

Tak tahle kniha mě velice bavila. Číst životní příběhy pěti, vlastně dohromady šesti, pamětníků mě strašně zajímali. Jsem rád, že jsem si tuto knihu koupil a mohu vřele doporučit.

10.06.2021 5 z 5

7000 dní na Sibiři 7000 dní na Sibiři Karlo Štajner

Zápisy Karla Štajnera ukazují to, že si ruské gulagy mohou klidně podat ruce s koncentračními tábory němců. Zvěrstva se prováděli v obou případech. Vlastně za nic byl Karlo 20let zavřený v lágrech na Sibiři. A neskutečné je i to, že po tom všem, stále věřil v komunismus. A myslím, že s těmi rusy, to je do dnešních dnů, stále stejné.

01.06.2021 4 z 5

Stella Stella Takis Würger

Ale docela jo. Kniha se mi četla docela dobře. Sice příběh židovky Stelly (Kristin) nebyl úplně tak napínavý, jak jsem si myslel, dle přečtení anotace, ale v celku hodnotím knihu docela kladně.

24.05.2021 4 z 5

Tajemství Tajemství Hela Volanská (p)

No nevím co k tomu napsat. Kniha se pravda četla celkem dobře. Ale pro mě až moc propagující bolševismus. Taky to spisovatelka Volanská napsala jako dar straně k IX.sjezdu.

19.05.2021

Psané skály Psané skály Markéta Vrlová

Žádná velká nádhera to teda nebyla. Spíš bych řekl, že mě kniha vůbec nebavila.

10.05.2021 2 z 5

Hitlerovi stoupenci: Zločinci a vykonavatelé Hitlerovi stoupenci: Zločinci a vykonavatelé Guido Knopp

Zase jedna s perfektně napsaných a velice zajímavých knih Guida Knoppa. Všechny si nakonec musím sehnat.

27.04.2021 5 z 5

Na Žižkově válečném voze Na Žižkově válečném voze Josef František Karas

Tato kniha o husitech, križácích a Zikmundovi mě absolutně nebavila.Dočetl jsem ji jen proto,že co začnu vždy dokončím. Pro mě složitě napsáno a navíc staročeštinou.

12.04.2021 1 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Knihu hodnotím průměrně. V první půlce jsem byl trošku z děje zmatený a připadal jsem si ztracený, ale druhá půlka se docela rozjela a kniha se už pak četla docela dobře.

30.03.2021 3 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Tak tahle kniha mě hrozně bavila a parádně se četla. Není to má první kniha od Sophie Kinselly a opět nezklamala.

26.03.2021 4 z 5

Berlín za Hitlera 1933-1945 Berlín za Hitlera 1933-1945 A. P. van Bovenkamp

Velice kvalitní kniha, která mi opět něco přidala do svých znalostí. Moc povedená kniha se spoustou zajímavých fotografií.

22.03.2021 4 z 5

Index strachu Index strachu Robert Harris

Tato kniha Roberta Harrise mě vůbec nezaujala. Když si tak ale vzpomínám, tak je to už druhá kniha tohoto spisovatele, která se mi nedostala pod kůži.

16.03.2021 2 z 5

Městečko na dlani Městečko na dlani Jan Drda

Ačkoliv se mi do této knihy moc nechtělo, jsem nakonec velice rád, že jsem se přemohl. Kniha je vynikající, velmi dobře se čtou příběhy z vesnice Rukapáně.

15.03.2021 4 z 5

Maskot roty Maskot roty Erich Schaake

Na tuto knihu jsem náhodou narazil na každoročním výprodeji knih z naši městské knihovny. Nechápu sice, podle čeho knihy vyřazují, ale docela nová, nezničená kniha za 5kč. A teď vůbec nelituju. Doslova skvělá a výborně čivá kniha o osudu malého chlapce v době druhé světové války. Až neuvěřitelný příběh co se doopravdy stal Walterovy Tilemanovy alias Voloďovi. Všem doporučuji, opravdu perfektní kniha autentického příběhu.

08.03.2021 5 z 5

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Už to je dávno, co jsem vzhlédl třídílný film Hobbit. Dlouho jsem váhal a až nyní jsem se rozhodl přečíst i knihu. Tolkien psal pro mě zajímavým způsobem. Místy jsem se ztrácel, ale i tak to je docela dobrá kniha. Hodně mi pomohla představa z již zmiňovaných filmů, kdy díky jim, jsem příběh viděl v hlavě velice reálně. Jen se dodnes se divím, jak z 240-ti stránkové knihy, mohl hollywood vytvořit 3 dvouhodinové snímky.

02.03.2021 4 z 5

Vilma Vilma Vincent Šikula

Taková lehčí kniha o těžkém životě Vilmy na vesnici s nemocným manželem, který přišel z války,

21.02.2021 3 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Ale jo, nakonec docela fajn kniha o příběhu rodiny, žijící v 50tých letech na krétském ostrově na vesnici Plaka, blízko malého ostrova jménem Spinalonga. Mimochodem vesnice i ostrov existují a v první půlce 20.století, zde byli odváženi lidé s nákazou lepry.

17.02.2021 4 z 5

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Tato kniha Michaela Byrnese, mě moc nevtáhla do děje. Ale špatná nebyla, to zase ne.

15.02.2021 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Dobrá napínavá kniha až do konce. Ostatně, jak jsme u Jeffreryho Deavera zvyklí.

08.02.2021 4 z 5