Berlín za Hitlera 1933-1945

Berlín za Hitlera 1933-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400727/mid_berlin-za-hitlera-1933-1945-pTj-400727.jpg 4 7 3

Město Berlín se významně zapsalo do historie lidstva, bohužel také do její tragické stránky. Právě zde se rozhořely plameny obou světových válek, které stály život miliónů nevinných lidí. V Berlíně se zrodily nacistické plány na masové vyvražďování Židů a dalších lidí "méměcenné rasy". Sídlilo zde ústředí gestapa, SD a jiných organizací SS, které rozsévaly hrůzu po celé Evropě. A v Berlíně se odehrálo i dramatické závěrečné dějství "Třetí říše". Kniha popisuje, jak se město měnilo od dvacátých let, kdy do něj vztoupili nacisti, a působení nacistických pohlavárů až do jejich zaslouženého konce v roce 1945.... celý text

Literatura faktu , Historie

Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Berlin unter Hitler 1933-1945 , 2006

maryzka
maryzka
17.10.2021 4 z 5

Zajímavá kniha i fotografie. Docela bych si tu knihu vzala do Berlína a podívala se na místa, kde se nacházely budovy tehdejších mocipánu a co je tam dnes i když pokud to byla východní část Berlína tak tam buď není nic nebo postavené byty asi

rumund
rumund
22.03.2021 4 z 5

Velice kvalitní kniha, která mi opět něco přidala do svých znalostí. Moc povedená kniha se spoustou zajímavých fotografií.

Historikbohouš
Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Opět další kniha o druhé světové válce a o historii německa