rudolf2639 rudolf2639 komentáře u knih

Desátý stupeň Desátý stupeň Arthur Charles Clarke

Exelentní - hotovo za 6 hodin! Připadalo mi to dynamičtější než jiné Clarkovy knihy Je zajímavé jak popisuje generaci závisláku na video online snímání, dnešní youtoubeři pak závisláci - mládež na mobilech. Shoda s Cílkem a jeho popisem bezradnosti mladé generace fungovat bez mobilu. Islám tak ten popsal politicky korektně, ale stále je to nenávistné a konfliktní náboženství hlásající svou víru jen v konfliktu s ostatními. Čínské korporace, politika, zdání demokracie v USA. Popsal to suprově. Srovnání sci-fi z blízké budoucnosti a představ autora to ve mě budilo zvědavost. Sepsání 1995 vs. dnešek 2024 No netrefil se přesně, ale muslimáky popsal přesně. I epidimii. Bylo zábavné to číst. K postavám jsem přilnul a fakt jsem to hltal někdy mi to trhalo srdce. Postavy nebyli ploché. Neni to tak ukecané jako trilogie 3 těles o číňana.
Super kniha pujdu po dalších od tohoto autora.

13.02.2024 5 z 5

Ptáci Česka a Slovenska - Ottův obrazový atlas Ptáci Česka a Slovenska - Ottův obrazový atlas Karel Šťastný

Tak ta se opravdu pánům povedla! Naprosto dokanalé obrazové, ale co, zvukové provedení! Záznam halsu ptáků tu má v průměru přes 1 minutu různých hlasových projevů. Dostane se k záznamům zvuků pomocí barcode skeneru v telefonu. Nesmí chybět u kohokoliv kdo se zabývá přírodou a ornitologií.

27.02.2023 5 z 5

Tradice v myslivosti Tradice v myslivosti Jaromír Kovařík

Moc pěkně napsaná kniha, stručně, výstižně. Co oceňuji opravdu kvalitní popis historických pramenům takže lze lehce v Klementinu dohledat výtisky z 19. stol kvuli detailům např. Již ztraceným v přepisu zálomky/úlomky. Je to stručný, ale věcný text.

06.01.2023 4 z 5

Výcvik loveckých psů pro praxi Výcvik loveckých psů pro praxi Ján Báča

Velice kvalitní kniha o výcviku loveckých plemen. Musím uznat, že jsem nic lepšího do roku 2020 nenašel je tu sice pár starších postupů, ale ten detail je úžasnej. Mám pocit, že po roce 2000 už u nás nevyšla kvalitnější kniha. Jen samé foto galerie s povrními popisky nebo omezené brožurky. Informační hodnota No.1 Kdo chce cvičit loveckého psa měl by Jasně tuto knihu mít doma.

16.12.2022 5 z 5

Penzum znalostí z myslivosti Penzum znalostí z myslivosti kolektiv autorů

Každý rok aktualizovaná verze. Máte na jednom místě data ke zkouškám z myslivosti. Detailní! Opravdu má smysl toto koupit. A osobně smekám před kolektivem autorů, kteří toto plus doplnění na webu udržují. Moc děkuji. Mám doma asi 40 publikací o myslivosti tohle je, ano, výcuc, ale nikoliv povrchí, ale opravdu detailní s kvalitními doprovodnými ilustracemi a fotografiemi.

Encyklopedie – Plemena psů 2 Encyklopedie – Plemena psů 2 Hans Räber

Jste-li majitelme alespoň jednoho dílu této knihy pochopíte pravý význam slova ENCYKLOPEDIE! Naprosto vyjímečná práce o plemenech psů na 1800 stranách najdete nádherné fotografie, ale i opravdu detailní informace, které v jiných publikacích nenajdete. Pořídíte-li si toto dílo pak vám budou připadata všechny knihy vydané po něm s názvem Encyklopedie psů jako jen výpisky, které možná za posledních 30 let něco málo doplní, ale na tuto publikaci nemají. Jestli vás zajímají psi obecně a neuspokojuje vás obsah na internetu nebo díla posledních 30 let pak tohle je pravé ořechové! Zbytek jsou už jen doplňovačky, které bohužel, ale v 90% jsou jen výpisky z tohoto díla a jsou vyhozenou investicí. Dostal mě ten detail o vývoji plemen a ve spoustě případů cituje z osobního setkání s tvůrcem plemene. Opravdu obecně takto má vypadat encyklopedie. Skutečně se dozvědět něco nového ne jen stále dokola opisované a recyklované statě o plemench co se tu objevují v literatuře od roku 1960 - 2022. Na netu se obejvuje spousta odborných knih o objemu cca 114 - 200 stránek B5/C5 za cenu 1000 - 1900 KČ avšak seženete-li tento i jeden díl pod 2000Kč neváhejte! Tohle je nadčasová publikace a nemá na trhu rovného konkurenta! Dotisk (2001) v němčině se prodává za 260 EUR! Co zde nečekejte detailní popis charakteristiky osobnosti a vloh pro konkrétní plemeno na to zde již není prostor. Obecně ano. Detailní informace je nutno hledat už ve specifické knize o daném plemenu nebo knize o specifické skupině pracovních nebo loveckých plemen.

Encyklopedie – Plemena psů 1 Encyklopedie – Plemena psů 1 Hans Räber

Atlas plemen loveckých psů Atlas plemen loveckých psů Vladimíra Tichá

Slabý, S ohledem na kvalitu papíru a bohatou fotodokumentaci je to jen drahý foto katalog plemen, který vám fakt s výběrem nepomůže. Popisy jsou strohé než v jiných publikacích. Na prd. Jsou starší kvalitnější publikace. Tohle měl být možná kalendář a někoho napadlo z něj udělat knihu. Doplnit ji o obecné definice a statě o výcviku a chovu psů. Pár drobností k jednotlivým plemenům, ale v dosti případech také jen název plemene a nic. Jedno pozitivum tam je: docela dobrý výčet nemocí psů, který jsem jinde nenašel v takovém obsahu.

01.11.2022 2 z 5

Plemena loveckých psů Plemena loveckých psů Alexander Bakoš

Má-li tuto knihu porovnat s 80-903186-0-6 Pak i přes její menší obrazovou část dá více informací o charakterech jednotlivých plemen než výše vedená předražená kniha. Tady jsem se o psech a jednotlivých plemenech dozvěděl víc. A barevné fotografie pro představu plen jsou dostačující. Doporučuji.

01.11.2022 4 z 5

Ostrov Ostrov Max Brooks

Super kniha do dnešní doby. Nejsou to pohádky, ale dítě se ztotožňuje s dnešní dobou a fenoménem minecraft. Prcek doma to žere. Čtu mu před spaním.

02.06.2022 5 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Za mě tahle kniha je vyjímečná jak stylem psaní tak kvalitou psaní. Tato kniha a Propast času od Bureše vyléčili mé čtenářské zranění z masochistického boje dočtení brutálně nudné trilogie Problém tří těles speciálně poslední díl byla Tantalova muka. Doporučuji tuhle válku Z všem komu se líbí Den trifidů.

02.05.2022 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Ořezat na jeden díl a bylo by to super. Je to totální sebeonanie autora. 50 - 80% času téhle trilogie se budete kousat nudou, trhat si vlasy nad unylým stylem plynoucím, jak odkapávání asfaltu ve školní vitríně při měření jeho viskozity. Brutálně nudné! První knihy sci-fi, které chci po 40 letech čtení sci-fi prodat...

30.04.2022 2 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

NUDÁÁÁ... Totálně nudné nezáživné. U této trilogie jsem poprvé v životě poznat tu touhu dokončit čtení knihy, která je naprostý odpad a má smysl snad jen pro autora, ale prostě to dočíst! Něco tam musí být co mě zaujme! Nic... To byla muka, ale všichni básní, jak je to super, tak jsem to musel dát do konce. Asi jsem čtenář braku: Assimov, strugačtí, clark atd. Jak tahle hrůza může mít tolik procent a klasika má méně. Jestli je to kvuli neotřelému stylu? Tak to nevypovídá nic o kvalitě. Ale hledáte-li trýznivý omyl a jedete na čtenářský výzvy pak je to OK, jinak fakt zoufalost a dalo by se to dát na jedné knize z celé trilogie. Marketing vyhrál. První knihy z mé knihovny sci-fi které plánuji prodat. Jejich prostorový objem je nepřímo úměrný jejich literární kvalitě.

30.04.2022 1 z 5

Toulavá země Toulavá země Liou Cch'-sin

Velmi povedené povídky. Někde jsem měl pocit omylu v překladu a některé neměli, tak logický vývoj či se v nich ztratila prvotní zápletka a autor ji pak dále nerozvíjel a věnoval se jiné lince příběhu, ale celkem kvalitní, čtivé, dynamické. Osobně se mi líbila víc než extrémě rozplizlá trilogie problém tří těles. Ve které však spoustu myšlenek z Toulavé země použil a dopracoval. Osobně beru trilogii tří těles spíš jako autorovo cvičení něco ve stylu masturbace mozku. Nejsem příznivec knih v knize... Následující knihy Kulový blesk či Věk supernovy jsou již vyzrálá díla. Bez zbytečného patosu, šovinistických klišé, a popisech louky na 5 stran :-)

30.04.2022 3 z 5

Futurum Futurum Petra Podolová

Na prvotinu perfektní! Ano, jsou tam chybky, ale těším se na další knihy od této talentovaní spisovatelky - jen houšť!

19.09.2021

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Román má originální myšlenku, vystavěn něco jako Clark. Ale kdyby takhle knihy ukončoval ACC asi by nebyl hvězdou sci-fi. Tady mu hraje do karet, že je z tajemné číny, ale konce prostě neumí. Není to průměr, ale není to síň slávy. Viz třetí díl trilogie vzpomínka na zemi. Tady cca od strany 320 je žvýkačka už bez chuti a žvýkáte ji jen proto, že je vám ji líto vyplivnout tak brzo. Fakt konec na prd. Ukecanej a úplně plonkovej. Hlavní hrdina by slovy klasika od poloviny knihy mohl vystoupit z vlaku a už se neobjevit. Na děj by to mělo pramalý dopad. Četl jsem to na jeden zápřah protože jsem čekal že se to rozjede, dynamiku děje to má, ale asi u 400s jsem zjistil, že vrchol už byl... aha tak nic, tak slez.
Po dočtení pocit zklamání...

20.01.2020 4 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Moc pěkná kniha, není to úplně akční román, je tam dost úvah, ale nijak to nesráží kvalitu. K doslovu: také mi to od mých 14 let vrtalo hlavou tak pro ostatní: Je to narážka na na předlohu ke knize Robinson Crusoe trosečníka skota Alexandera Selkirka ze skotska. Je to propojení s čtenářem? Tento zápis na kruhy by provedl trosečník na technologické úrovni jakou popisuje ve své knize. A alternativní bránou se dostali sem, či je náš praotec.... ;-) Nalezli je v pohoří kolem Skotského města Selkirk? Či jej byli schopni přečíst a je na nich obsah trosečníka z minulosti a nálezci se odkazují na A. Selkirka? Spíš jen autorova snaha předložit na konci čtenáři teorii zda kniha není jen přepisem záznamu z kruhů. Trochu konspirace... Jinak je to také firma vyrábějící vložky do komínů :-) V okolí Selkirku žádná jeskyně není. Nejbližší dvě jsou 4,5km od města Kelso a 22km od Selkirku.

17.01.2020 4 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Tak o tom že tahle trilogie je světová jednička jsem psal. A je vidět, že ve dvojce se autor nadechl a tady se fakt do toho opřel. Už se neomezuje na oblast itálie, ale celé evropy. Jsem rád, že nezabředl do otevřeného konce s nadějí na 4 díl. Tady je fakt konec. Ale jestli výjde další díl rád si jej j koupím. :-) Píše perfektně čtivě a realisticky. Je vidět, že má přehled a jednotlivá historická období popisuje hodně reálně. Tahle kniha mě bavila stejně dobře jako předchozí dva díly. Nemám pocit, že by román neměl spád. První půlka je pohodové povídání o budování říše, ale pořád vite, že se něco chystá. V druhém díle to autor naznačil nálezem jedné konkrétní věci na sicílii. A při jeho kvalitě psaní je jasné, že tuto figurku na šachovnici svého světa ještě použije. Všeho dočasu. Proto jsem ty tři díly přečetl za tři dny :-) Díky pane Bureš za perfektní zábavu a velmi kvalitní Sci-Fi!

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Pokračování stejně dobré jako jednička. Tuhle sérii musí te mít doma. Už kvuli Viktorovi...

Propast času Propast času Roman Bureš

Tak toto je důkaz že Češi umí psát světovou literaturu. Toto je tak dokonale propracovaný vesmír se strhujícím dějem, který jsem u Clarka, Asimova nečetl. Snad Den trifidů na mě takhle zapůsobil. Je to scifi na téma Alternativní historie a srážka civilizací + rozdílné technologie. Dle mého Originální nápad