Romcajs Romcajs komentáře u knih

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Hezké humorné čtení pro chvíle volna a pohody. Osobně mám raději příběhy se sluhou Jeevesem. Ale i tuto knížku zařadím do své knihovny.

09.12.2021 4 z 5

Hvězda jihu Hvězda jihu Jules Verne

Super příběh, napětí, láska, zvraty a překvapení, dobrodružství, prostě super Verne jako vždycky tentokrát z jižní Afriky.

25.08.2023 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Krásný dobrodružný příběh tří cestovatelů do středu země. I když úplně do středu se nedostanou, tak se mi knížka četla krásně a byl jsem vždy zvědavý, co se stane v dalším dílu. Prostě nesmrtelný Jules Verne.

25.07.2023 5 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Kniha je napsaná skutečně brilantně a je i dnes aktuální. Vždyť tam řeší velké sucho! Nicméně tuto knihu už nikdy nechci číst. Možná jsem se až moc vžil do hlavního představitele. Mám rád knihy co mě pobaví a s lehkým humorem se třeba i něco dozvím nového. Tato kniha se až moc dotýká skutečného života. A to na mě působí strašně těžce až depresivně.

03.06.2022 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Po přečtení některých komentářů jsem se této knihy obával. Ale mile mě překvapila a má všechno co má mít dobrá kniha. Je pravda, že některé pasáže jsou až moc rozvláčné, ale tak se prostě dříve psalo a mě to naopak do děje vtáhne víc.

22.04.2022 3 z 5

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Maurice Leblanc

Poznámka na konci knihy ,,Pro čtenáře od 10 let´´ přesně vystihuje. Styl knihy je dokonce psaný jako kdyby autor byl také ještě náctiletý a nadaný student. Rozhodně jsem u toho neusnul. Spíše takové úsměvné dílko.

16.03.2022 3 z 5

Spi,děťátko, spi Spi,děťátko, spi Mary Higgins Clark

Milá krátká detektivka. Kapitoly jsou krátké, takže se dobře čte. Není tu žádná záhada, vše je od začátku jasné a jde o to jak a kdy se vše rozmotá. Při setkání malé holčičky se svojí maminkou mi i slzička ukápla. Nicméně bych řekl, že příběhu chybí, takový element, kvůli kterému bych se ke knížce chtěl někdy ještě vrátit.

08.06.2023 4 z 5

Veliké theatrum Veliké theatrum Václav Kaplický

Super kniha o našich důležitých dějinách. Krásně se čte. Měla by být povinnou četbou na středních školách.

15.05.2021 5 z 5

Maigret má strach / Maigretova dýmka Maigret má strach / Maigretova dýmka Georges Simenon

Maigret má strach: Dle mého úsudku, jeden z lepších případů. Asi proto, že to není případ jeho. Na návštěvě u přítele soudce Chabota, kde se zastavuje ze své cesty z konference, je jen tak mimochodem přítomen vyšetřování vražd na malém městě Fontenay-le-Comte, kde jeho přítel bydlí. Proč se povídka jmenuje Maigret má strach nevím, protože strach rozhodně v průběhu celého příběhu nepociťuje.
Maigretova dýmka: Kratší povídka. Záhadě, kdo navštěvuje potají domácnost paní Leroyové i to, kdo mu odcizil jeho oblíbenou dýmku, samozřejmě přijde na kloub.
Příběhy jsou to dobré, ale nevidím žádný důvod, se k této knize opět někdy vracet.

10.11.2023 3 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Příběh je pěkně vystavený. Na začátku se seznámíme se všemi aktéry a okolnostmi, dále pak děj nabírá obrátky a stává se na tento žánr strhujícím. Pro českou literaturu 19. století je to nadprůměr. Čtenáře jiných národnosti ovšem tento román zřejmě neosloví. Je to prostě takové krásné malé české dílko.

21.09.2023 3 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Dobrá detektivka na volný víkend. Krátké kapitoly, takže se dobře čte i při cestě do práce. V příběhu se objevuje náboženská sekta, což úplně nemusím. Toto je druhá detektivka od této autorky a musím říct, že jí chybí určitá autentičnost, či nějaká jedinečnost, pro co bych si její příběhy či hlavní postavy oblíbil a rád se k nim vracel.

19.07.2023 4 z 5

Stateční kapitáni Stateční kapitáni Rudyard Kipling

Číst se to dalo, ale k dobrodružství to má docela daleko. Čekal jsem od toho více napětí a zvratů. Děj předvídatelný a vesměs se v něm ani nic nedělo. Celé je to psané, tak nějak jako pro děti. A, aha ono je to pro děti. Tak to pardon.

12.01.2023 3 z 5

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Když jsem začal knihu číst, tak jsem z toho měl rozpačité pocity. Pak se děj nějak rozjel, ale myslím, že Artur C. Clarke má určitě lepší počiny.

15.07.2022 3 z 5

Hřmící stádo Hřmící stádo Zane Grey

Zane Grey je výjimečný spisovatel příběhů z Divokého západu. Příběh je napínavý a jeho popis situací, přírody a postav je nezaměnitelný. Všem kdo tento druh literatury mají rádi, tuto knížku vřele doporučuji. A možná i těm kdo se zajímá o dějiny USA, přírodu a romantiku.

10.05.2022 4 z 5

Signály z Měsíce Signály z Měsíce Horst Müller

Naivní dílko poplatné době. Ale dalo se to číst. Škoda, že jsem nenašel to slibované pokračování ,,Návštěva na Ganymédu´´.

30.04.2022 2 z 5

Mezi dvěma oceány Mezi dvěma oceány Zdeněk Matěj Kuděj

Když jsem začal knihu číst a dozvěděl jsem se, že je o českých tulácích v daleké Americe, neočekával jsem od toho mnoho. Nicméně do knihy jsem se začetl a docela mě to chytlo. Určitě si ji zařadím do své knihovny a to hlavně kvůli popisům tehdejší Ameriky, které se mi zdají jedinečné.

22.01.2022 4 z 5

Snílek Jules Verne Snílek Jules Verne Jevgenij Brandis

Pokud se chce někdo dozvědět více o velikém spisovateli, ať neváhá a určitě sáhne po této knize.

19.11.2021 5 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

S chutí jsem se pustil do čtení, ale tak nudný ,,cestopis" jsem ještě nečetl. Byl jsem hodně zklamaný. Možná je to tím, že jsem se na to tak těšil. Samé popisování a hodnocení tamních politických zřízení.

15.05.2021 2 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Osobně nemám Maigreta moc rád. Nicméně tyto dvě detektivky jsem četl se zaujetím.

13.02.2021 3 z 5

Rozkazy z éteru Rozkazy z éteru J. M. Troska (p)

Pokračování popisů fantaskního světa vymyšleného autorem, pro kterého je důležitější popsat jeho představy, než pobavit čtenáře dějem.

25.02.2024 2 z 5