Maigret má strach / Maigretova dýmka

Maigret má strach / Maigretova dýmka https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64345/maigret-ma-strach-maigretova-dymka-64345.jpg 4 47 10

Dva maigretovské příběhy obsažené v tomto svazku, jeden z francouzského venkova, druhý z Paříže, jsou spojeny faktem, že do obou byl Maigret vtažen bezděčně. V prvním příběhu během několika dnů dochází k třem vraždám, a vzrušení občané žijí ve strachu, že v městě řádí šílenec. Záhadu rozřeší Maigret, který znovu zjišťuje, jak maloměstská kotérie „lepších lidí“ může být krutá a vražedná. Druhý, zpola humorný příběh líčí Maigretovo pátrání po ztracené dýmce, které vede nakonec k rozřešení dávného případu vraždy. Oba příběhy mají působivý kolorit a dýchá z nich velké porozumění pro složitost lidské povahy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Československý spisovatel

Maigret a peur a La pipe de Maigret , 1953

DzordanoChruno
22.11.2023 2 z 5

M. má strach: Napísané je to bravúrne, zaujímavo; rozhovory sú skôr v náznakoch, nedokončené, väčšina postáv tápe a je si toho vedomá. Maigret je mizantrop, ktorý to nikomu neuľahčuje, nechá ich topiť sa v kakaniciach. Ale pointa moc uveriteľná nie je a na môj vkus je to príliš socialistické.

No a Maigretova dýmka je úplný blábol, odpad, vycucané z prsta, nedáva žiadny zmysel, ako sa pán detektív dopracoval k rozuzleniu.

Romcajs
10.11.2023 3 z 5

Maigret má strach: Dle mého úsudku, jeden z lepších případů. Asi proto, že to není případ jeho. Na návštěvě u přítele soudce Chabota, kde se zastavuje ze své cesty z konference, je jen tak mimochodem přítomen vyšetřování vražd na malém městě Fontenay-le-Comte, kde jeho přítel bydlí. Proč se povídka jmenuje Maigret má strach nevím, protože strach rozhodně v průběhu celého příběhu nepociťuje.
Maigretova dýmka: Kratší povídka. Záhadě, kdo navštěvuje potají domácnost paní Leroyové i to, kdo mu odcizil jeho oblíbenou dýmku, samozřejmě přijde na kloub.
Příběhy jsou to dobré, ale nevidím žádný důvod, se k této knize opět někdy vracet.

SSTknihy
26.07.2023 4 z 5

Když si chcete přečíst klasickou dobrou detektivku, s Maigretem určitě nešlápnete vedle. Poctivé vyšetřovací metody staré školy, francouzská atmosféra, nechybí špetka humoru a komisař, zahalen obláčkem kouře ze své oblíbené dýmky, jde s neochvějnou jistotou zločincům po krku.
Ráda poslouchám audio verze Maigretových příběhů, a i díky tomu mám hlas komisaře už trvale spojený s hlasem Rudolfa Hrušínského, který k němu perfektně sedí.

baji42
29.05.2021 4 z 5

Detektivky, které mají stále svou úroveň, i když Maigret v mých očích nedosahuje poutavosti a napětí příběhů s Herculem Poirotem či slečnou Marplovou od Agathy Christie.

jprst
02.04.2020 5 z 5

Tak jsem v "čtecí" nouzi hrábl do nepříliš navštěvované police své knihovny, kde leží osvědčené knihy, které ani po letech nezklamou a zase jsem si to patřičně užil.

konicekbily
01.06.2018 5 z 5

Dva příběhy z dávného vydání - náklad přes 70 000 výtisků - mne opět potěšily. Ať je Maigrait v Paříži či "venku", aby jasnou mysl měl, dá si vždycky "sklenku"!

intelektuálka
09.07.2017 4 z 5

Komisař Maigret je svérázný, všechny jeho případy jsou neopakovatelné.

borsalino_csfd
21.08.2016 4 z 5

Milé příběhy komisaře Maigreta, moc příjemně se to čte. Nejraději mám, když vstane levou nohou a je nabručený, že i paní Maigretová chodí po špičkách :)

kratochwilova
03.03.2016 4 z 5

Pěkné díly, první jsem znala z jiného vydání. Maigretova dýmka pro mě novinka, krátká a svižná.

mgeisselreiter
09.09.2013 4 z 5

Novelu Maigret má strach jsem četl již dříve v jiné knížce. Nyní jsem si tedy přečetl drou část knihy, jedná se o delší povídku, která patří zcela jistě v těm z nejlepších. Kniha jako celkem tedy určitě zaslouží 4*. 9.9.2013.

Část díla

Georges Simenon