Maigret má strach / Maigretova dýmka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dva maigretovské příběhy obsažené v tomto svazku, jeden z francouzského venkova, druhý z Paříže, jsou spojeny faktem, že do obou byl Maigret vtažen bezděčně. V prvním příběhu během několika dnů dochází k třem vraždám, a vzrušení občané žijí ve strachu, že v městě řádí šílenec. Záhadu rozřeší Maigret, který znovu zjišťuje, jak maloměstská kotérie „lepších lidí“ může být krutá a vražedná. Druhý, zpola humorný příběh líčí Maigretovo pátrání po ztracené dýmce, které vede nakonec k rozřešení dávného případu vraždy. Oba příběhy mají působivý kolorit a dýchá z nich velké porozumění pro složitost lidské povahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64345/maigret-ma-strach-maigretova-dymka-64345.jpg 4.436
Série

Komisař Maigret

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Československý spisovatel
Orig. název

Maigret a peur a La pipe de Maigret, 1953

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Maigret má strach / Maigretova dýmka

Přidat komentář
jprst
02.04.2020

Tak jsem v "čtecí" nouzi hrábl do nepříliš navštěvované police své knihovny, kde leží osvědčené knihy, které ani po letech nezklamou a zase jsem si to patřičně užil.

konicekbily
01.06.2018

Dva příběhy z dávného vydání - náklad přes 70 000 výtisků - mne opět potěšily. Ať je Maigrait v Paříži či "venku", aby jasnou mysl měl, dá si vždycky "sklenku"!


intelektuálka
09.07.2017

Komisař Maigret je svérázný, všechny jeho případy jsou neopakovatelné.

borsalino_csfd
21.08.2016

Milé příběhy komisaře Maigreta, moc příjemně se to čte. Nejraději mám, když vstane levou nohou a je nabručený, že i paní Maigretová chodí po špičkách :)

kratochwilova
03.03.2016

Pěkné díly, první jsem znala z jiného vydání. Maigretova dýmka pro mě novinka, krátká a svižná.

mgeisselreiter
09.09.2013

Novelu Maigret má strach jsem četl již dříve v jiné knížce. Nyní jsem si tedy přečetl drou část knihy, jedná se o delší povídku, která patří zcela jistě v těm z nejlepších. Kniha jako celkem tedy určitě zaslouží 4*. 9.9.2013.