Rinoa18 Rinoa18 komentáře u knih

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak tohle byla nálož! Napětí, akce, neschopnost se odtrhnout... kašlu na to, že mi tam občas nesedělo časově pár scén, prostě to bylo výborný! Všechny zdánlivě nadnesené propagace této kniny ze strany nakladatelství tentokrát zcela výjimečně odpovídaly. Vážně skvělá kniha.

Jo. A chci pokračování. A to tak, že nejlépe hned.

06.09.2014 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Dávám pět hvězdiček. A zaslouženě!
Na začátek musím říct jednu věc... pokud máte v plánu se do této knížky pustit, udělejte si tak den, dva volna. Protože se prostě neodtrhnete. Příběh je tak akční a čtivý, jako málokterý. Něco takhle strhujícího jsem nečetla už docela dlouho.
Jasně, možná tam najdete i pár much... některé věci jako by si autor uvědomil na poslední chvíli, tak je tam prostě dal, aby všechno sedělo. Ale vzhledem k čtivosti a tomu napětí, nemožnosti od knihy odejít... prostě nesnížím hodnocení. Na to, že jsem se o tomto dílku dozvěděla až ve chvíli, kdy jsem si jej ze zvědavosti zakoupila v Levných knihách, je to opravdu velké a nikoliv nepříjemné překvapení!

A na své si samozřejmě přijdou i milovníci starých her, oblečení a vůbec všeho, co se týká období okolo těch osmdesátých let. :-)

04.09.2014 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Někdo by si možná řekl, že propojit čarodějnice, upíry a démony s opravdovými historickými ikonami (případně je z nich udělat) není moc dobrý nápad. Vezmeme-li v potaz prostředí soustředící se především na rudolfinskou Prahu, zajímavé, ale za těchto okolností?!
A ono to kupodivu funguje. A funguje to zatraceně dobře.

16.08.2014 5 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Mně se to líbilo. A zároveň nelíbilo, kruci. Ale asi na tom něco je, asi je ta knížka fakt dobrá. Takový zvláštní, snad až depresivní pocit, ve mně totiž jen tak něco nevyvolalo od té doby, co jsem viděla film Melancholia. A to už bude dost dlouho...
Kvůli tomuhle dávám taky jenom čtyři hvězdičky. Námět je určitě velmi originální a věřím, že spousta lidí špatně nese, když se musí podívat pravdě do očí. Nejhorší na tom asi je, že to není jen o tom, jaký možný dopad by na nás měl začátek zpomalování Země... v podstatě jsou zde rozebrány i problémy současné doby a sociálních vztahů. Opravdu čtivé a velmi zajímavé. Určitě to stojí za zkoušku.

11.08.2014 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Celkem zajímavý počin. Myslím si, že první třetina knihy byla asi nejlepší. Pak už to šlo tak nějak dolů. Jak tu někdo psal, dost hodně věcí tam pokulhávalo. Kupříkladu u jedné scény s kostelem... to se ale dozvíte sami. A taky musím říct, že mi hlavní hrdinka občas lezla docela hodně na nervy.
U této autorky je jasně vidět, že ji asi nejvíc zajímají pouze mezilidské vztahy. Byl tam dobrý základ, který se dal rozebrat více do detailu. Mohla se trošku pozastavit u okolností. Zanechala ale pouze náznak a pak už to byla klasická a dost uhozená lovestory s takovým bojovějším pozadím. Škoda. Nakonec nic víc než hodně oddechová oddechovka. Musím dát pouze dvě hvězdičky... ta třetí má dost sedřená ramínka.

06.08.2014 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Nějak mě to vzalo. I přesto, že jsem předtím udělala hroznou chybu a podívala se na zdejší komentáře. Tím chci zároveň říct, že vyzrazovat konec je opravdu jedna z nejstupidnějších věcí, kterou může kdo udělat. Určitě to ten výsledný pocit řádně oslabilo.
Ale i teď, když mám dočteno a předem jsem věděla, jak to skončí, myslím, že kniha stojí za přečtení. Už jen proto, že vás bude lákat, abyste se k ní vrátili. Proto, že se nebudete moci odtrhnout... a proto, že - pokud jste alespoň trošku citliví - vyvolá to ve vás bouři emocí, ať se děje co se děje.

Jinak doporučuji tomu, kdo nečetl a nestojí o to vědět, jak to vlastně dopadne, ať nečte komentáře pod tímto. Vážně ne.

05.08.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Božínku... to bylo tak šíleně vzrušující!

Ale teď vážně... mně nevadí erotika. Nevadí mi ani oddechovky. Ty oddechovky by ale měly mít určitou mez, kterou už prostě nepřekročí. Určitou únosnou hranici stupidity. Tohle se ale nedá. Existuje spousta romantických knih, kterým tento počin obsahově nesahá ani po první stránku - tu s názvem. V podstatě bych proti tomuto "bestselleru" ani nic tak zásadního neměla; pokud někoho baví číst desítky stran bezduchého a nikam nevedoucího tlachání, nebo ho baví neustále číst, jak se nám hlavní hrdinka točí ve spirálách, když zažívá už pátý orgasmus za noc, tak ať. Chápu, že se to některým líbí. Docela mě ale zaráží, že se počínaje touto knihou rozjela propagace dalších a dalších jí podobných. A abych byla aspoň trochu objektivní, překonala jsem se a opravdu jsem i těch pár dalších přečetla.

Tahle literatura vážně patří na úplné dno. A je opravdu škoda, že se rozmohla natolik, aby potlačovala ty knihy, které na rozdíl od komentované za něco stojí.

04.08.2014 odpad!

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Vlastně jedinou věcí, která se mi na této knize líbila, bylo období. Ta doba, ve které se příběh odehrává, je sama o sobě určitě velmi zajímavá a vydala by na nespočet dalších knih. Myslím si, že autorka - ačkoliv jen docela okrajově, bohužel - dokázala poměrně solidně zpracovat pozadí této doby. Emoce těch lidí, které klátila chřipka a zároveň se jejich řady tenčily o ty, kteří museli do války. Tímto kniha byla určitě velmi zajímavá. Ten zbytek bohužel nebyl zrovna můj šálek kávy a i mně to připadalo celkem dost přitažené za vlasy. O nějakém pocitu strachu nemluvě.

04.08.2014 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Prostě mi tam chyběl ten nutkavý pocit se ke knize pokaždé vrátit a pokračovat ve čtení. Námět je neoriginální, ale v dnešní době je velmi těžké napsat něco naprosto neotřelého. Oceňuji poměrně solidně zvládnutou psychologii postav a ty popisy! ...z těch jsem měla nejeden až nevítaně živý sen. :-)
3,5/5

03.08.2014 3 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Já fakt nevím, čím to je, ale na tomto příběhu mě nezaujalo vůbec nic. Hlavní hrdina je šíleně ufňukaný trouba, který má obrovské deprese z toho, že je albín. Před lidmi se schovává, jeho sebevědomí je někde pod bodem mrazu. Dalo by se to pochopit, kdyby mu bylo pět let. Nebýt tohoto vskutku téměř všudypřítomného aspektu, snad by to byl i sympaťák. Ostatní postavy na mě žádný lepší či horší dojem neudělaly. V knize není nic, co by člověka mohlo překvapit. V podstatě by se to dalo napsat na třicet stran namísto tří set. Tentokrát mě Host celkem zklamal.

24.07.2014 2 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Abych byla upřímná, tohle jsem nečekala!
Po tom, co jsem si přečetla něco o autorce i to, jak dlouho na knize pracovala, jsem se tak trochu obávala, že půjde pouze o další soubor informací a faktů, které se na vás nemilosrdně nahrnou a nezanechají v podstatě nic. Byla jsem ale velmi mile překvapena. Krásný milostný příběh na pozadí Trojské války a toho, co jí předcházelo. Ožívají zde řecké legendy i řečtí bohové, dočkáte se napětí, akce, romantiky a nebudete se nudit ani na chvilku. Opravdu krása. :-)

26.06.2014 5 z 5