Rind Rind komentáře u knih

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

"Och jej".
"Inu", nejslabsi Deaverovka, jakou jsem cetla. Bylo jich hodne, temer vsechny jsem precetla jednim dechem. Az na Zapadakov.
Tesila jsem se moc a pak jsem bojovala s myslenkou, zda to neni ztrata casu.
Nudily me rozsahle pasaze ze soukromi, radeji bych cetla o Marchovi.

Pridavam se ke zklamanym ctenarum. Poprve jsem Deavera preskakovala.
A zaver? Co to bylo? Docetla jsem s nevericne pozvednutym obocim.

U prekladu mi navic vadilo stale opakujici se stampede (neumi prekladatel snad prekladat?) a jiz zminovane och jej a inu.

29.07.2016 2 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Škoda, že když byla zase ve formě, nenapíše už nic

01.01.2012 4 z 5

Isaac Newton - Minibiografie převratného vědce Isaac Newton - Minibiografie převratného vědce José Morán

8 letý syn dává 4*, já 3*

Plusové body za zpracování životopisu vědců/umělců pro děti. Bohužel jsem na moc takových nenarazila, takže díky za cokoliv…
Trochu mi ale uniká, kdo je zamýšlená cílová skupina. Podle obrázků bych řekla, že pro děti mladšího školního věku, ale z textů mám pocit, že jsou zkopírované z obecné encyklopedie.

Pro představu: Alchymii můžeme definovat jako snahu o poznání velkého tajemství světa a vesmíru prostřednictvím studia tajných vědomostí a chemických,…. filozofických a spirituálních prvků a postupů.
No já bych čekala popis do dětské knihy asi zábavnější a srozumitelnější.

25.11.2021 3 z 5

Jak maminka vylezla na strom Jak maminka vylezla na strom Michaela Vetešková

Podle mě KRÁSNÁ dětská knížka. Synovi se líbila taky moc, ale mně - dospělé, ještě víc. Možná proto, že je v ní určitý přesah. Milé pohádky a menší děti se z ní i něco dozví tak lehce, že to ani nepostřehnou. To já mám moc ráda.

19.11.2021 5 z 5

Vyznáte se v tlačenici? - Úvod do štikologie Vyznáte se v tlačenici? - Úvod do štikologie Nataša Tanská

Dnes je podobných knih mraky a mraky. Přidávám * za nadčasovost a čtivost.

26.09.2021 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Mně tam chybí konec! Vážně, souhlasím s tím, že toto není Jodi jak ji známe.
Ale já jsem pořád čekala na linku s Jasonem. Když byl otřesený, že ji neznásilnil, že ho Trixi obvinila neprávem. Čekala jsem nějaké propracovanější vysvětlení, než že jen náznak by měl stačit. To, co Jodi umí skvěle, tady zkrátka chybělo.

25.10.2020 3 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Nejklasictejsi klasicka cervena knihovna se vsim vsudy :-)

18.03.2019 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Po dvou psychicky vycerpavajicich knihach jsem chtela oddychovku. Nenarocnou. Je to nenarocna oddychovka, ale i tak podle me neni na vic nez 2,5*.

17.09.2017 2 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

2x Uf.
První uf - už jsem to dočetla.
Druhé uf - nejsem jediná, komu styl psaní přišel přehnaný až nevěrohodný.
Moc jsem se na knížku těšila a chtěla jsem ji k Vánocům. Dočítala jsem ji vlastně jen, protože to byl dárek.
Těšila jsem se, že mě to pohltí stejně jako seriál Ve znamení raka, který mi knihu několikrát dost připomněl, ale bohužel ne.

Napadá mě spousta jedovatých poznámek o úžasnosti a bezchybnosti všech postav, které ale nenapíšu. Ne z úcty k autorovi, ale z úcty k chlapovi, který to nemá jednoduché, který zvládá hrozně těžkou situaci a který ale STRAŠNĚ musel milovat svou ženu. Za to má můj obdiv.

Ta knížka by byla nezapomenutelná, jedinečná a super! Ale podle mě v případě, že by ji nepsal pro cizí lidi. Kdyby ji napsal pro své syny, pro sebe a svých pár nejbližších přátel. Byla by nepřekonatelná.
Takto vyznívá jako směs patosu a kýče.

14.01.2017 2 z 5

Idioti 21. století Idioti 21. století Vesna Evans - Tvrtković

Tak me nalakat...
Vahala jsem mezi 2 a 3 hvezdickami. Davam 3 kvuli lakave myslence.

27.04.2016 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Muj 1. Hosseini a rozhodne nelituju, ALE:
Zorientovala jsem se v case i mnozstvi postav, ale od knizky prezentovane jako o rozdeleni sourozencu jsem ocekavala, ze toto bude hlavnim tematem. Nebo alespon nejhlubsim.
Takto me zaujal napr. pribeh reckeho doktora, ktery pro roman vlastne vubec nebyl nezbytny.

04.08.2015 3 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Pomaly rozjezd, ale nenechte se odradit. Smysluplny zensky roman. Vyborna oddychovka.

14.05.2013 4 z 5

Příště Příště Marc Levy

Kvůli konci jsem dlouho přemýšlela nad 4*, ideální by bylo 3,5*.Hezké holčičí čtení.

26.11.2012 3 z 5

Temná odhalení Temná odhalení Duane Swierczynski

Uz me nanadchla jako 1. dil, ale pro me mnohem zazivnejsi, nez 2. dil. Chybi mi pulhvezdicka, ale celkove se priklanim ke 4 hvezdam.

30.09.2012 4 z 5

Yardie Yardie Victor Headley

Proste takovy "pribeh ze zivota". Precteno jednim dechem.

24.04.2012 4 z 5