rimmon rimmon komentáře u knih

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Druhý díl Stříbrné labutě.
Přečteno opět jedním dechem a nemůžu se dočkat na třetí díl.
Některé věci jsou v knize na můj vkus trošku moc rychlé ale budiž odpuštěno.
Děj má rychlý spád - kniha se opravdu čte naprosto sama.

01.04.2022 4 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Knihu jsem si chtěla koupit už strašně dávno.
A 16.2 k tomu skutečně došlo.
Přečtená za jeden jediný den a to 25 večer až 26 ráno.

Jedná se o soubor povídek každá je na trošku jiné téma, každá je svým způsobem o něco odlišná a zároveň jsou všechny stejné.
Tématem je láska.
A je jedno ke komu - vždycky je tam láska.
Knížka se mi strašně moc líbila a její čtení jsem si naprosto užívala.
Některé povídky jsou smutné, jiné veselé a některé drsné. Ale rozhodně by si tuhle knížku měl přečíst každý je to tak. Pomohlo mi utřídit si myšlenky, kniha mi ukázala a vysvětlila pojmy kde jsem si nebyla jistá.
Doplněná o medailonky autorů ukazuje nejen současno situaci v české republice.
Jedna z nejlepších knih.
V knize kromě jiného najdete také nádherné kresby. Celá vizuální stránka je výjimečná. Vlastně jen co jí chytnete v knihkupectví do ruky - Vám dojde že jde o něco výjimečného.

26.02.2022 5 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

S radostí přidám knihu do přečtených!

Dva skvělé příběhy, jedna skvělá vyšetřovatelka a příběh protkaný osobním životem hlavní postavy.
Knihu jsem si s radostí koupila a nedočkavě se do ní pustila.
Je to příběh který mě vtáhl natolik - že jsem zase začala číst když jedu městskou do práce a přiznám se kolikrát jsem přejela zastávku.

Velice poutavé čtení.
Zápletky obou příběhů se mi líbili a přiznám se že je to i krásně napínavé, atmosféra místa činu na vás doslova dýchá a usilovně přemýšlíte kdo by mohl být vrah.

Poslední stránka je ovšem nejnapínavější.

Doufám že se jednou dočkám dalšího pokračování.

23.11.2021 5 z 5

Tahle knizka mě opravdu moc bavila, je úžasná a krásně napsána

20.03.2019 5 z 5

Lásky jedné rusovlásky Lásky jedné rusovlásky Cathy Cassidy

Tuhle knížku jsem našla v levných knihách a hned po první kapitole jsem se do ní zamilovala. Mohu jenom doporučit. Je to krásný příběh jedné velké lásky a přátelství který vykouzlí úsměv na tváři každému kdo ji dočte až do konce.

Přehled religionistiky Přehled religionistiky Ivan Odilo Štampach

úžasná kniha která by neměla chybět v knihovně každého kdo se zajímá o náboženství. Je tam základní přehled všech témat religionistiky a může posloužit jako nápověda a rádce na cestách ,,náboženské tradice". Zároveň může sloužit jako pomůcka na přijímací zkoušky.

03.09.2017 5 z 5

Úvod do logiky aristotelské tradice Úvod do logiky aristotelské tradice Lukáš Novák

Pro všechny kteří se rozhodnou studovat aristotelovu logiku zevnitř je tato kniha úžasným průvodcem na cestě do neznáma. Oceňuji na ní zejména to že je hezky rozdělená na kapitoly a skoro u každé je domácí úkol který ověří zda jste látku pochopili a na konci knihy najdete správné řešení. Mohu jenom doporučit všem studentům filosofie a pokud budete mít možnost určitě si zapište nějakou přednášku s panem Novákem - je to velice inspirativní člověk.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tuhle knihu jsem si vážně užila. Narazila jsem na ní přitom ale úplnou náhodou a jsem ráda že se tak stalo. Bylo to napínavé, zábavné, strašidelné, šílené ale vždycky úžasné. Dokonce mě tahle kniha ovlivnila tak moc že jsem si urovnala svůj vztah se svojí sestrou. Vřele doporučuji všem kteří mají rádi tak trošku detektivky, tak trošku tajemné příběhy a tak trošku lidské příběhy. Kniha se může zdát docela těžkopádná na čtení taky mě to dělalo maličko problém a proto můžu doporučit i mluvené slovo které je fantastické. Knihu jsem nakonec zhltla jedním dechem a úžasně jsem se bavila. Zápletka je naprosto fantastická a ten konec.? WAW! klaním se bylo to perfektní a můžu jenom doporučit.

17.08.2017 5 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

Tohle mě hodně moc bavilo. Poslouchala jsem to jako mluvené slovo a Nesbo jako vždy nezklamal!

25.07.2017 5 z 5

Věda a Bible o původu světa Věda a Bible o původu světa Pavel Želivan (p)

Psala jsem na tuhle knížku seminární práci na Českou filosofii. Kdyby ji někdo náhodou přečetl a chtěl si trošku uspořádat myšlenky budu ráda když napíšete :)

21.11.2015 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Jste si opravdu jistí, že si chcete zahrát? - tak přesně tohle je napsané na zadním obalu knížky. Mno a musím říct že autor si se mnou opravdu zahrál - slušně.
Nejen že kniha je psaná jazykem moderního člověka, tudíž po otevření přečtete 140 stránek ani nevíte jak, ale taky vás nutí přemýšlet, nutí vás pořád chodit s dějem a nedovolí vám fantazírovat o konci.
použiji slova autora - That is fucking amazing! protože já jsem jí přečetla jedním dechem, celou tu dobu jsem měla pocit že s HP opravdu jsem na každé misi nebo dokonce že já jsem HP.
Kniha mě opravdu perfektně vtáhla do děje a hodně mě jí bavilo číst.
A ten konec? Autor je opravdu král - protože mě dostal. Dočetla jsem tu knihu tep jsem musela mít tak 200. Kniha je napsaná tak že až skončí nejen že tomu nebudete chtít uvěřit ale ještě budete tak pět minut stát s otevřenou pusou. Protože celou dobu je to jen HRA. Hra autora se čtenářem a mě nezbývá napsat nic víc než - tleskám!

05.07.2015 5 z 5

Osamocení 12 Osamocení 12 Arsen Revazov

Perfektní knížka! Strašně se mi líbila! nejen protože to psal Rus...ale i proto jakým stylem je celá kniha dělaná. Líbí se mi jakým způsobem jsou rozčleněné kapitoly a i to že když je tam něco neznámého všechno je vysvětleno ve hvězdičce.
No a ty vtipy...písničky! prostě bezvadně proložená kniha vtipy, písničkami a tajemná atmosféra s kriminální zápletkou.
Někdy je to hodně přitažené za vlasy ale vůbec mi to nevadilo! ba naopak!
Jen ten konec...lidi já brečela...jako tele.
Vřele doporučuju!

24.08.2014 5 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

Lepší než padesát odstínů šedi!

01.02.2014 1 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

úžasná knížka!
Přiznám se že po pár stránkách jsem jí moc šance nedávala..ale po čase jsem se k ní vrátila a přečetla jí jedním dechem! perfektní děj a konec mě opravdu dostal! Každému koho znám už jsem o ní básnila! :-)

27.10.2013 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

úžasné skvěle propracované. knihu jsem četla dva dny! unešená :)

25.10.2013 5 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Co na tuhle knížku říct než právě tohle : Kámo úplně tě chápu.
Vlastně je to knížka která lidem co nikdy nebyli na vysoký možná jen okrajově ukáže co to znamená být student na vysoký kterému rodiče neplatí první poslední.
Naprosto jsem v mnoha situacích viděla sama sebe a svoje podobně vystresované ,,okurky” z každého zkouškového.
Balanc mezi práci, školou, sociálním životem a tiskárnou dokážou ocenit jen ti co tam fakt byli a kterým rodiče nedali podnájem a kompletní financování všeho.
Pro nás co jsme tohle zažili se tlemíme u každého písmenka.

Kniha je vtipná a líbí se mi básnicky a grafická stránka knížky. Za mě prostě perfektní výpravná pouť do života běžného vysokoškoláka.

Doufám že školu dodělal a dal si titul na zvonek!

26.07.2022 4 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Za mě docela důstojný (doufám) ukončení celé série.
Budu se opakovat ale výměna hlavní hrdinky se mi vůbec nelíbila. Takže jsem si na to prostě nedokázala celou dobu smířit.
Dost se tu proměnili postavy a kniha má opravdu dobrý spád - ale jak už to u téhle autorky bývá - to nejlepší je na posledních 30 stránkách.
Konec je takový otevřený ale prostě mi tam seděl jako prdel na hrnec i když jsme se happyendu dočkali jen u jedné dvojice z postav.
Přesto mi to nevadilo a knihu jsem zavřela se slovy - byla to jízda.
A skutečně ano.
Po dlouhé době knižně série která mi nedala spát, u které jsem se smála, kroutila hlavou, vrčela, nadávala ale hlavně jsem se celou tu dobu sakra dobře bavila.
Takže Králové - budete mi chybět!
A Vy si koukejte tuhle knižní jízdu přečíst!

08.05.2022 3 z 5

Nie na ústa Nie na ústa Maxim E. Matkin

Kniha kterou jsem objevila jak se říká ve správný čas.
Byla korona a já čtvrtý měsíc zavřená doma.
A pak jsem jí našla na antikvariátu - a přiznám se objednala jsem jí jen do počtu.
Když jsem jí otevřela - jenom jsem čuměla.
Je to čtivé - pokud jste zvyklí číst v češtině - tohle je prostě pecka. Mozek hltal slova jako houba a přítel kolikrát vypl televizi a poslouchal jak slovensky čtu.
Nicméně - kniha má spoustu myšlenek nad kterými jsem do noci dumala.
Je napsaná jednoduše ale velice čtivě a poutavě.
Přišla v ten správný čas - protože mě nebavilo moc číst - a už jsem nevěděla co dělat.
Dočetla jsem jí.
Brečela jsem.
Opravdu.
Jako tele.
A tomuhle panu tajemnému pošlu do redakce láhev rumu protože tahle knížka byla prostě a jednoduše pecka!
Objednala jsem si všechny jeho knihy.
Je to prostě super.
Plné zamyšlení, krásných scén z běžného života a ta konečná zápletka prostě posadí na prdel. Navíc je to ve slovenštině a to je nádherný jazyk.
Takže bych si ráda vymazala paměť a začetla se znova.
Tenhle autor ví jak na mě!
Díky moc!

31.05.2021 5 z 5

Sekty a lovci duší Sekty a lovci duší Hans-Otto Wiebus

Pro každého který si chce udělat přehled :)

20.06.2018 5 z 5

Náboženské tradice Asie Náboženské tradice Asie Karel Werner

Mohu doporučit všem které zajímá náboženství a tradice v Asii :-) je to přehledná skvěle napsaná kniha a po přečtení už se budete orientovat naprosto bez problémů :-)

28.09.2017 5 z 5