rickiwolf rickiwolf komentáře u knih

Rok mezi gorilami Rok mezi gorilami George B. Schaller

Autor nám přibližuje život lidoopů v Kongu. Jejich pozorováním se zabýval celý rok.

17.12.2021 4 z 5

Fakír Fakír Luděk Brábník

Zajímavá kniha o jedné z velkých postav československého hokeje. Knihy z této edice čtu rád, protože vím, že se vždycky dozvím něco zajímavého.

11.12.2021 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Pořád se dějí nové příhody, a kniha má spád. To se mi líbí.

06.12.2021 4 z 5

Mimo osudy rodiny se mi líbí neméně vysvětlení autorů kroniky mezi jednotlivými kapitolami.

01.12.2021 4 z 5

S počtem přečtených dílů u mě roste přesvědčení tuto sérii přečíst celou.

22.11.2021 4 z 5

Zajímavé dílo, které si u čtenářů jistě najde své místo.

17.10.2021 4 z 5

Až na nějaké maličkosti, které autor užil proto, aby kniha alespoň přibližně splnila měřítka dané doby, se tento díl stejně jako předešlý povedl.

17.10.2021 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Autor napsal poutavé dílo o tom co předcházelo, než bylo založeno město Kingsbridge.

29.09.2021 4 z 5

Žralok Žralok Jacques-Yves Cousteau

Kniha se snažila aspoň trochu přiblížit práci profesionálních potápěčů a oceánografů se žraloky. Ke svému výzkumu si vybrali oblast v Rudém moři. Díky jejich knize máme možnost se blíže seznámit s těmito pravěkými tvory. Jejich chování dodnes vyvolává mezi lidmi mnoho otazníků.

26.09.2021 4 z 5

Kniha o Kosti Kniha o Kosti Josef Pekař

Kdybych knihu hodnotil, jakože historická díla, která přečtu nehodnotím, dal bych vysokou známku. Autor totiž zpracoval mnoho archivního materiálu, díky němuž jsme měli možnost sledovat poměry na zámku Kosti a v jeho panství. Zásluhou jeho snahy si můžeme vytvořit obrázek z hospodaření v ranném novověku na určitém dominiu.

06.09.2021

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

S touto knihou jsme měli možnost sledovat události 2. poloviny 16. století v tehdejší vyspělé Evropě. Dá se říct, že i tím se lišila od předešlých dílů. Myslím si však, že se to autorovi nadmíru podařilo.

01.09.2021 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Kniha u mě nevzbudila takové nadšení jako první díl série. Přesto mne zaujala. Povšiml jsem si zvláště popisu událostí, jež se udály za bitvy u Kresčaku. Poté bylo zajímavé sledovat život ve středověké Anglii (a hlavně v Kingsbridgi) během moru.

27.08.2021 4 z 5

Ebenová karavana Ebenová karavana Mirko Pašek

V knize je dobře poznat doba jejího napsání. Zejména v závěru mě dost zaujalo nadšení, které bylo zřejmé jak ve slovech, tak v činech hlavních postav. Sice to byli jen dalo by se říct vesničané ze zapadlých vesnic kdesi v Africe, jejich myšlenky však byly vskutku proletářské.

19.08.2021 3 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Zase jsem po dlouhé době přečetl knihu tohoto autora a zase se naplnila moje očekávání. Prostě je to dobrý spisovatel.

16.08.2021 4 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Další napínavá kniha tohoto autora. Jeho detektivky patří mezi klasická díla české literatury. Výhodou těchto knih je, že se dají číst i po letech.

14.08.2021 4 z 5

Šavle a píseň Šavle a píseň František Kožík

Kniha popisovala život na jihovýchodní Moravě v 1. polovině 17. století za třicetileté války. Myslím, že autor se tohoto úkolu zhostil znamenitě.

14.08.2021 4 z 5

Králevic, král, císař Králevic, král, císař Alexej Pludek

Jde o jedno z mnohých literárních zpracování života významného římského císaře Karla IV. Také my ho můžeme přijmout za vlastního. To proto, že v jeho žilách díky matce kolovala krev Přemyslovců.

10.08.2021 4 z 5

Bílá cesta mužů Bílá cesta mužů Miroslav Hanuš

Zajímavě laděný "komorní" příběh. Díky propracované psychologii postav nám autor přiblížil složitý život na polární stanici, která bohužel dospěla k tragickému vyvrcholení.

20.07.2021 4 z 5

Lidé bez domova Lidé bez domova Stefan Żeromski

Mě se kniha docela líbila, zejména příběh doktora Judyma. Nesmí se však zapomenout ani na kapitolu Deník. Byla vyprávěna sice ženskou postavou, přesto v ní člověk občas našel něco k zamyšlení. Především konec kapitoly, v níž autor vyslovil zajímavou myšlenku: že "všechno na světě je marnost". Aneb jak praví jiný klasik: "všechno je na ho..., jen včely jsou na med."

15.07.2021 4 z 5

Březový doušek Březový doušek Stěpan Petrovič Ščipačov

Nebyl to můj šálek kávy.

07.07.2021 3 z 5