Lidé bez domova

Sociální román, klasické dílo polské literatury. Odehrává se ve Varšavě, Paříži, přepychových lázních i slezských dolech a jeho hrdinou je židovský lékař, představitel pokrokové inteligence. Sám vyšel z ubohých poměrů a dosáhnuv vyššího stupně na společenském žebříčku, začne bojovat o odstranění nejkřiklavějších vad společnosti veden vírou ve vyšší poslání lékařství, které dříve či později „bude určovat životní dráhy lidovým masám, povznese je a obrodí svět“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122866/lide-bez-domova-122866.peg 4.46
Vydáno · SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Ludzie bezdomni · 1900

Kniha Lidé bez domova

MichelleS
14.08.2016

Lhala bych, kdybych tvrdila, že se kniha četla lehce. Byly pasáže, kterými jsem se prokousávala hodně těžce a naopak takové, které jsem hltala s tlukoucím srdcem. Nezapomenu na popis hornických domků nebo tabákové továrny ve Varšavě. Kdo všechno jsou lidé bez domova? Lidé bez vzpomínek na klidný domov dětství? Nebo Ti, co o něj přišli po smrti rodičů? Končí domov, když ve vlakovém kupé slyšíme jen cizí řeč? Nebo jsou lidé bez domova všichni ti, kteří nemají důstojný příbytek? Tomáš Judym je pozoruhodná postava, málokdy jsem se setkala s někým ochotným tolik obětovat pro své přesvědčení.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Stefan Żeromski
polská, 1864 - 1925

všech 17 knih autora

Kniha Lidé bez domova je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x