Ebenová karavana

Ebenová karavana https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92933/bmid_ebenova-karavana-AtR-92933.jpg 3 29 2

Osud černých obyvatel dvou somálských vesnic, které bílý otrokář zajme a chce prodat do otroctví, jejich beznadějný pochod pouští, ztroskotání lodi, vzpouru a osvobození napínavě líčí dobrodružný román, určený mládeži.

rickiwolf
19.08.2021 3 z 5

V knize je dobře poznat doba jejího napsání. Zejména v závěru mě dost zaujalo nadšení, které bylo zřejmé jak ve slovech, tak v činech hlavních postav. Sice to byli jen dalo by se říct vesničané ze zapadlých vesnic kdesi v Africe, jejich myšlenky však byly vskutku proletářské.

Ikkju
29.01.2012 5 z 5

Nádherná knížka o útěku z otroctví. Líbí se mi Paškova linka ve které popisuje jak se u primitivních domorodců pomalu probouzí přemýšlení a následně vidění souvislostí (do té doby se chovají jako děti) a jak nakonec berou osud do svých rukou.

A zavrtala se do mě myšlenka jak si pamatovali černoušci princip kulumetu z Habešské války: stačí do pušky dát prach, před něj nacpat co nejvíce kulí a při výstřelu trhnout hlavní x)...