rick6410 rick6410 komentáře u knih

Svět bez nás Svět bez nás Alan Weisman

Veľmi zaujímavé čítanie, aj keď na niektorých miestach príliš rozťahané. Krátka kniha, ale čítal som ju dlho, napriek tomu že túto tému milujem. Myslel som si že to bude to isté ako seriál Život po lidech (Life After People), ale kniha sa zaoberá inými vecami spojenými s touto témou, takže ak ste videli seriál, kniha nie je to isté.

06.03.2023 4 z 5

Invaze Invaze Jay Bonansinga

Áno, je to stále o tom istom, stále tie typické klišé, ale mňa to baví. Ponurá atmosféra tunelov je úžasná, viac príbehu je venovaného môjmu novému obľúbenému záporákovi, a nesmieme zabúdať na šokujúce zvraty a úmrtia, ktoré tentokrát (doslova) chytia za srdce.

06.03.2023 5 z 5

Zkáza Zkáza Jay Bonansinga

Zbožňujem tému náboženských fanatikov, takže toto bola kniha presne pre mňa. Nový záporák je skvelou náhradou za Guvernéra. Som veľmi rád za túto knihu a pokračovanie príbehu Woodbury, milujem tú atmosféru a postavy.

06.03.2023 5 z 5

Pád Guvernéra 2 Pád Guvernéra 2 Robert Kirkman

Znovu zopakujem to čo u predošlej knihy, toto je príbeh komiksového Guvernéra, nie seriálového. Dej knihy sa odohráva súbežne so 7. a 8. zväzkom komiksu, a krásne sa dopĺňajú. Vidíme všetky slepé miesta, ktoré sme v komikse nevideli. Síce sa vytráca prekvapenie, keďže človek vie, kam to povedie, ale kniha odhaľuje mnoho detailov, ktoré dej obohacujú a prinútia vás pozrieť sa na to z druhej strany. Zatiaľ čo v komikse sme konflikt o väznicu sledovali z pohľadu Rickovej skupiny, teraz ho sledujeme z pohľadu ľudí z Woodbury, a rozhodne je to zaujímavý pohľad. A tiež sa dozvieme, čo sa nakoniec stalo s Lilly, Bobom a Woodbury, čo sme v komikse už nikdy nezistili.

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Na túto knihu som čítal dosť negatívnych recenzií, pretože dej sa vraj značne odklonil od seriálu a je to len taký odvar. Títo ľudia si nezistili, že toto je príbeh komiksového Guvernéra, nie toho seriálového. Táto kniha sa odohráva súbežne s 25. a 26. zväzkom komiksu, a krásne sa dopĺňajú, vidíme všetky slepé miesta, scény ktoré sme v komikse vidieť nemohli. Síce sa vytráca istý pocit prekvapenia, keďže človek z komiksu vie, čo sa stane, ale napriek tomu je tam množstvo nových vecí, ktoré dej rozhodne nerobia nudným.

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Ďalšia skvelá kniha z komiksového sveta The Walking Dead, kde sa dozvieme viac o Guvernérovi a mestečku Woodbury. Opakujem, že sa jedná o komiksový svet, nie seriálový. Úžasná atmosféra, napätie a zvraty.

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Milujem túto knihu, tú pochmúrnu atmosféru, to napätie a zvraty, a to šokujúce zakončenie, ktoré som vôbec nečakal. Každému novému čitateľovi však treba pripomenúť, že toto je príbeh komiksového Guvernéra, nie seriálového.

Teď poznáte Negana! Teď poznáte Negana! Robert Kirkman

Negan je moja najobľúbenejšia postava z príbehu, a jeho minulosť mi dlho vŕtala hlavou, takže sa teším že sme sa tohto dočkali. Ale plný počet nedám kvôli tomu, že to bolo také krátke, a príbeh ešte mohol pokračovať ďalej.

05.03.2023 4 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Robert Kirkman

Krásne zakončenie jednej z najlepších sérií (a oveľa lepšieho príbehu než seriálové spracovanie). Osobne som s koncom spokojný, tá veľká udalosť pekne (a šokujúco) zakončila príbeh Ricka Grimesa. A finálny epilóg takisto hodnotím veľmi pozitívne, až na zmenu kresby, keďže posledné 193. číslo už nerobil Gaudiano ako od 20. zväzku ale opäť iba Charlie Adlard, a ja som si najviac obľúbil Gaudianovu verziu). To je ale tak jediné mínus tohto dielu.

Skrz naskrz prohnilé Skrz naskrz prohnilé Robert Kirkman

Prvý diel vo Spoločenstve ma až tak nebavil, ale tento už bol lepší. Najprv mierový začiatok, než sa to všetko začne rúcať. Akcia opäť stúpa a autor znovu šokuje, udržuje napätie a láme srdcia.

Nový světový řád Nový světový řád Robert Kirkman

Jeden z tých slabších dielov, Spoločenstvo ma až tak nebavilo, ale autor nás znova prekvapil a predstavil niečo nové, a v podstate aj nevyhnutné. Bolo len otázkou času, kedy sa tam objaví niečo podobné.

05.03.2023 3 z 5

Jak daleko zajdem Jak daleko zajdem Robert Kirkman

Po dlhšej dobe nedávam plný počet bodov, ale vôbec to nebol zlý diel, dej sa len znovu spomalil aby sa postavy mohli spamätať. Najlepšia bola výprava, konečne sme po dlhej dobe preskúmali nové miesta. Dianie v Alexandrii ma až tak nebavilo, lebo sa nad ňou skláňa mrak smútku. A napokon krásne rozlúčenie s jednou úžasnou postavou.

05.03.2023 4 z 5

Neodvratný osud Neodvratný osud Robert Kirkman

Ďalší z mojich najobľúbenejších dielov. Najprv hromada akcie a napätia, úžasné spoločné scény Ricka s Neganom, a potom ten dojemný koniec. Proste dokonalé, a k tomu o 28 strán viac!

Válka šeptem Válka šeptem Robert Kirkman

Tento diel patrí medzi moje úplne najobľúbenejšie. Toľko akcie a napätia tam nebolo od vojny s Neganom, zároveň je však tento konflikt úplne iný a v stávke je oveľa viac. A Negan tomu dodáva nezabudnuteľný humor.

Volání do zbraně Volání do zbraně Robert Kirkman

Milujem tento diel, autor udržuje napätie, akciu a humor po celý čas. Ešte niekto je naštvaný, že Negana nezabili na konci 21. časti?

Není cesty zpět Není cesty zpět Robert Kirkman

Ďalší výborný diel, ktorý ukazuje stupňujúce sa napätie medzi obyvateľmi Alexandrie, strach a paranoju z hrozby, ktorá môže byť kdekoľvek. Po dlhšej dobe dostáva priestor Negan, a tentokrát ho autor dáva na stranu dobra. Ale dá sa mu veriť?

Život a smrt Život a smrt Robert Kirkman

Diel začína pokojne, vracia stratené postavy, len aby sa to potom všetko začalo znovu sypať ako domček z kariet, až do finálneho šokujúceho zvratu, ktorý sa okamžite zapísal medzi tie najviac ikonické a nezabudnuteľné okamihy aké som kedy čítal. Ak si niekto myslel, že už nepríde väčšia hrozba než bol Negan, veľmi sa mýlil.

Šepot a řev Šepot a řev Robert Kirkman

Tento diel značí veľkú absenciu Ricka (je tam len v dvoch scénach), čo značí že už viac nebude v centre diania. To však neznamená, že by tento diel bol zlý, keďže ho nahradzuje jeho syn. Nová hrozba je veľmi desivá, a nepriatelia sa objavujú na všetkých stranách. Opäť mnoho napätia a prekvapivých okamihov.

Nový začátek Nový začátek Robert Kirkman

Tento diel čitateľa veľmi zmätie, keďže sa odohráva zhruba dva roky po vojne s Neganom. Postavy vyzerajú inak, všetko je zmenené. Autor urobil v príbehu veľkú červenú čiaru, ktorá rozdeľuje komiks na dve obdobia pred a po vojne. Po prvom prečítaní som bol na pochybách, ale s tým ako som čítanie opakoval a ako pribúdali ďalšie časti som sa do toho zamiloval, najviac sa mi páči tá vidiecka a mierumilovná atmosféra, a k tomu nádych novej a desivej hrozby.

Totální válka 2. část Totální válka 2. část Robert Kirkman

Výborné zakončenie výbornej dejovej linky, som rád že to takto dopadlo. Tento s predchádzajúcim dielom rozhodne patria medzi moje najobľúbenejšie.

03.03.2023 5 z 5