Zkáza

Zkáza https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247003/bmid_zkaza-247003.jpg 4 52 11

Živí mrtví série

Městečko Woodbury, útočiště několika desítek lidí, přežívajících ve světě zamořeném živými mrtvými, prodělává velkou změnu. Zbytky jeho obyvatel, zbaveny železné ruky Guvernéra Philipa Blakea, si budují život podle svého, pokoušejí se nastolit demokratický způsob soužití, důstojné živobytí v rámci omezených možností pod vedením nezkušené a nedobrovolné vůdkyně Lilly Caulové. Potýkají se s důsledky dosavadního nešetrného hospodaření – Woodbury docházejí zdroje potravy, nástroje a hlavně tolik cenná energie. Přeživší pátrají v troskách civilizace po všem, co by se dalo využít, hledají obnovitelné zdroje, učí se existovat vlastními silami a vítají každou pomocnou ruku. Včetně zdánlivě spořádané rodiny Calvina Dupreea nebo na první pohled mírumilovné náboženské skupiny reverenda Jeremiáše, jejíž členové s nadšením přijali možnost prožít zbytek svého života v městečku…Jenže leccos nebývá tak, jak to zprvu vypadá, a pro svět ochromený nákazou živých mrtvých to platí dvojnásob! Z cyklu The Walking Dead (5)... celý text

rick6410
06.03.2023 5 z 5

Zbožňujem tému náboženských fanatikov, takže toto bola kniha presne pre mňa. Nový záporák je skvelou náhradou za Guvernéra. Som veľmi rád za túto knihu a pokračovanie príbehu Woodbury, milujem tú atmosféru a postavy.

wullcann38
04.09.2021 3 z 5

Tak rozhodně zatím nejhorší díl.
Za mě:62%

Charmedka
08.04.2020 4 z 5

Po minulém obřím zklamání, kdy příběh stál opravdu za houby, přišlo další zklamání v podobě zjištění, že od tohoto pátého dílu nepíše knihy už Robert Kirkman, ale pouze Jay Bonansinga. Ty jo, tohle ale bylo super. Již od prvních stran jsem se začetla a celé mi to přišlo velmi povedené. Jay Bonansinga rozhodně nešetří detailními popisy, které kolikrát byly hodně krvavé a nechutné, ale vlastně ne zbytečně, celé to do sebe zapadalo a vytvářelo skvělou atmosféru.

Richie1
01.07.2019 1 z 5

Když už jsem měl tenhle pátý díl doma, tak jsem si ho přečetl také - ale bylo to docela utrpení. Stupidita příběhu, navozená v minulých dílech, úspěšně pokračuje. Teď se navíc k různým výstupům duševních kreatur přidal i náboženský fanatismus. Zombie už nejsou vůbec ústředním motivem hororu - tou je vždy hromada duševně vyšinutých lidí, kteří bojují navzájem proti sobě. Dialogy, myšlenkové pochody i činy hlavních hrdinů jsou naivní, hloupé, často nelogické a zmatečné. Děj je předvídatelný, s velkým důrazem na brutalitu a vulgaritu. Další pokračování této série už rozhodně riskovat nebudu. 20%

davidurban1973
07.03.2018 2 z 5

Nakonec jsem to prelouskal, ale přišlo mi to slabší než předchozí díly. Uvidím další díl a pokud vydají ještě ty další dva co autor napsal...
Příběh s guvernérem byl o poznání kvalitnější.

pobijecmuch
18.08.2016 3 z 5

Podle této knihy poznáte, kdo je hlavní tahoun celé série Živí mrtví. Jay Bonansinga to rozhodně není. Knize chybí spád a větší napětí. Autor nám vytvořil nějakou nesympatickou postavu reverenda Jeremiáše a tak celou sérii směřuje obrazně do horoucích pekel. Dávám pouze tři hvězdy, protože i ta Lilly začíná blbnout.
Kirkmane vrať se, bez tebe to není ono.

PierRe Vesper
21.06.2016 2 z 5

Samotnému Bonansingovi to moc nejde. Nevím, jestli z postavy Lilly dělá nelogického blba schválně, nebo ne?? Kdybych nebyl takovej fanda TWD, tak to ani nečtu, ale co mi zbývá.

Hodnotím jako velký podprůměr.

Jack_Dark
05.12.2015 3 z 5

Opět to je jak na houpačce. Ze začátku je zajímavé sledovat snahu Lilly o vedení Woodbury, budování života bez Guvernéra a snahou zajistit vše k přežití.

Jenže pak přichází na scénu náboženská sekta, řada špatných rozhodnutí a opět čekání kdy dojde na tu slibovanou Zkázu kterou nese kniha v názvu.

Druhé poloviny posledních knih Walking Dead jsou zkrátka utahané a čtenář je musí přetrpět, pokud to chce dočíst.

MichelleKing
14.09.2015 4 z 5

Trošku jsem s této knihy měla obavy . Guvernér padl je po bitvě. A co dál .?. Je tu příběh Lilly a jejího městečka. Ano, opět hordy zombie a řešení mnoha životních situacích stále dokola. První knihy byly úžasný, ale zdá se mi, že už je to celkem nuda. Přijde mi jako by autor chtěl na slávě Walking Dead a jeho předchozích dílů vytřískat možná co nejvíce $$$

Lenka.Vílka
13.09.2015 3 z 5

Docela mě mrzí, že s další knihou mě čtení baví (na rozdíl od komiksu) méně a méně. Měla jsem problém dokonce i knihu dočíst. Ale dala jsem to...asi z povinnosti...

Gracian1964
11.06.2015 4 z 5

Tak som to práve dočítal a dostal som presne to, čo som očakával. Skvelú dávku dobrodružstva, tajomna, temnej atmosféry. Naozaj, bolo to napínavé jak guma v trenkách, hihi.... A s otvoreným koncom, takže sa môžem tešiť na ďalšie pokračovanie. Odporúčam všetkým fanúšikom Walking dead. Rozhodne sa nebudete nudiť. Howgh!!!