rick6410 rick6410 komentáře u knih

Totální válka 1. část Totální válka 1. část Robert Kirkman

Úžasný diel od začiatku do konca. Prichádza Stefano Gaudiano a kresba sa mení druhý a posledný krát, a to na tú najlepšiu podobu. Toto nie je komiks ale fotky z reálneho života urobené ceruzkou. Úžasná kresba, výborný dej.

Válečné bubny zní Válečné bubny zní Robert Kirkman

Ďalší skvelý diel, ktorá vás ani na chvíľu nenechá vydýchnuť. Negan tomu dodáva presne to, čo tomu doteraz chýbalo - vtipnú a sympatickú postavu, ktorú nenávidíte, ale zároveň milujete.

Co přijde pak Co přijde pak Robert Kirkman

Ak niekto nechápe, ako môže mať niekto rád Negana, po tomto čísle sa to zmení. Guvernéra sme videli iba ako maniaka a násilníka, ale tu spoznáme aj Neganovu ľudskú, humornú a rozumnú stránku. Naozaj impozantný nepriateľ.

Důvod se bát Důvod se bát Robert Kirkman

Neporovnávam tento komiks so seriálom keďže toto vyšlo o niekoľko rokov skôr než sa to objavilo v seriáli. Skvelý diel, tie zvraty v tomto čísle sú naozaj veľké. Osobne ma viac zasiahla prvá udalosť než tá druhá, a na scénu nastúpila moja najobľúbenejšia postava z príbehu.

Ten velký svět Ten velký svět Robert Kirkman

Výborný diel, milujem tú vidiecku atmosféru tohto čísla a to že Rick je konečne zase optimistický. Skvelé nové postavy aj konečne po nejakej dobe aj nové miesto.

Kým chceme být? Kým chceme být? Robert Kirkman

Toto je pre mňa najslabší diel celej série, aj keď chápem, prečo taký bol a že to bolo dôležité. Veľmi pripomínal 9. diel, postavy a čitateľ sa museli znovu spamätať po vyvrcholení v predošlom čísle. V tomto príbehu šlo vždy hlavne o ľudí, nie o zombie, a tak sme tu podrobne prebrali aj psychiku ústrednej postavy, ktorá už nie je práve najlepšia.

03.03.2023 3 z 5

Není úniku Není úniku Robert Kirkman

Jeden z najlepších dielov z celého príbehu, šokujúce momenty, akcia a napätie snáď na každej strane. Čo viac si priať?

Těžká cesta zpět Těžká cesta zpět Robert Kirkman

Aj keď sme stále v "nudnej" Alexandrii, dej znovu naberá na intenzite a šokuje čitateľa každou ďalšou scénou.

Život mezi nimi Život mezi nimi Robert Kirkman

Dej sa znovu trochu spomalil, a dočkali sme sa hromady nových postáv. Práve to, čo postavy našli v tejto časti, je miesto, kde by väčšina iných príbehov s podobnou témou skončila, ale autor chcel ukázať aj to, čo by nasledovalo. Takže aj keď od začiatku išlo hlavne o príbeh živých, hrozba mŕtvych bola neustále prítomná. Postavy si však už tak zvykli, že sa ich viac neboja, oveľa väčšie obavy im robí normálny život.

03.03.2023 4 z 5

Střez se lovců Střez se lovců Robert Kirkman

Ďalší skvelý diel, ktorý čitateľa udržuje v neustálom napätí a strachu o jeho obľúbené postavy. Znovu je nám ukázané, že živí sú oveľa väčšia hrozba než mŕtvi.

Čím se stáváme Čím se stáváme Robert Kirkman

Dej znovu naberá na obrátkach, autor znovu ukazuje, aký je svet ktorý vytvoril krutý a nebezpečný, a navyše preskúmame do hĺbky psychiku niektorých postáv.

Smutek nás pozůstalých Smutek nás pozůstalých Robert Kirkman

Prvý diel, ktorému nedávam plný počet, ale to neznamená že bol zlý, dej sa len trochu spomalil, čo je však vzhľadom na vyvrcholenie v predošlej časti pochopiteľné.

03.03.2023 4 z 5

Zrozeni k utrpení Zrozeni k utrpení Robert Kirkman

Tento diel je jedným z najlepších z celej série, a za mňa rozhodne aj najbrutálnejší. Autor sa s nikým nemazná a kosí postavy hlava nehlava, a naozaj nikto nie je v bezpečí.

Ticho před bouří Ticho před bouří Robert Kirkman

Aj keď tento diel na pár scén zvoľní tempo, stále je v ňom hromada napínavých a akčných scén, ktoré čitateľa znovu a znovu šokujú a donútia ho strachovať sa o jeho obľúbené postavy. Tichom by som to rozhodne nenazval. A tá ponurá atmosféra väznice, ktorá je zároveň ich domovom, je nezabudnuteľná.

Život plný utrpení Život plný utrpení Robert Kirkman

Ďalší napínavý diel, ktorý čitateľa nenechá ani na chvíľu vydýchnuť. Autor znovu dokazuje, že sa neštíti vôbec ničoho, a to naozaj extrémnym spôsobom.

Nejlepší obrana Nejlepší obrana Robert Kirkman

Príbeh sa posúva ďalej k novej hrozbe, ktorá je ešte väčšia než živí mŕtvi. Autor znovu ukazuje, že sa nebojí urobiť čokoľvek, aby čitateľa šokoval a udržal ho v napätí.

Touha je slepá Touha je slepá Robert Kirkman

Po rýchlom vyvrcholení si skupina na chvíľu konečne "odpočinie", lenže potom na nich začne naplno dopadať bezútešná situácia, v ktorej sa nachádzajú. Dej tohto dielu je trochu pomalší než u prvých troch, a je zameraný skôr na psychickú stránku postáv, ale to vôbec neznamená, že je horší.

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Tretí diel dejovo skutočne naberá na obrátkach, čitateľ je stále v napätí a nikdy nevie, kto zomrie ako ďalší, a na našej skupine si to začína vyberať svoju daň. Robert Kirkman v tomto diely naozaj ukázal, že sa neštíti ničoho.

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Príbeh pokračuje v krásnej zasneženej atmosfére. Kresba sa mení, Charlie Adlard ju má jednoduchšiu a s menším počtom detailov, ale na rozdiel od kresby Tonyho Moorea, ktorá vyzerala ako klasický komiks, táto oveľa viac pripomína "skutočný svet". Dej je znovu napínavý s množstvom nečakaných zvratov a rýchlym spádom.

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Výborný začiatok skvelého príbehu, na ktorý človek len tak nezabudne. Sympatické postavy, rýchly spád popretkávaný pomalými, ale dôležitými scénami "pri táboráku", nečakané zvraty a skvelá ponurá atmosféra. Toto je jediný diel, ktorý kreslil Tony Moore, takže kresba sa líši od zvyšku a je viac "komiksová".