Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Tak za sebe nemohu jinak než 5*. Kniha je velmi čtivě napsaná. Erbena zná většina lidí jen jako autora Kytice. Tato kniha však popisuje velmi čtivou formou život a dílo tohoto autora. Kniha je Podle mého výborným průvodcem dějinami české literatury, který je navíc,i velmi dobře napsán a proto může ke studiu literatury potažmo historie přivézt i širší okruh zájemců.

08.10.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tohle je literární klasika, svého času zakázaná. Ono se není co divit. :-)

16.05.2021 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Za mě jasných 5*. Volné pokračování Šumavských samotářů, se mi velmi dobře četlo. Super fotografie, krásné zpracování knihy.

26.12.2019 5 z 5

Těžký boty to vyřešej hned Těžký boty to vyřešej hned Filip Vávra

Tak za sebe mohu říct, že jsem tuhle knihu velice uvítal na knižním trhu. Skinheads jistě patří mezi velmi rozšířenou subkulturu mezi lidmi. A kniha, která by mapovala historii či vývoj tohoto hnutí v ČR mi zde dlouho chyběla. I já na této subkultuře či muzice vyrostl, a některé, v knize zmíněné kapely, si rád poslechni i dnes. Není bez zajímavosti, že některé z textů kapel, které jsou v knize zmíněny, jsou dnes aktuálnější, než v době jejich vzniku. Nicméně, knize musím vytknout velké množství pravopisných chyb, či špatnou editorskou práci a někdy též velmi povrchní informace. I tak, za mě 4*

24.07.2018 4 z 5

Já už chci domů Já už chci domů J. H. Krchovský (p)

Vynikající, ostatně jako předchozí sbírky tohoto autora. JHK podle mého zraje jako víno.

19.01.2016 5 z 5

Český snář Český snář Ludvík Vaculík

Jo, tohle mě bavilo. Dobře se četlo, když člověk trošku zná, a ví, dokáže si poskládat dobové reálie, tak je to dobré čtení. Knihu jsem dlouho oddaloval, ale jsem rád, že jsem se k ní dostal. Za mě 5 hvězd....

28.01.2024 5 z 5

Sen ve snu Sen ve snu Edgar Allan Poe

Poe, toho člověk buď miluje,nebo ho jen tak lehce potká. Miluju jeho věci, on je prostě ( ať už životem, či tvorbou) rozervanec a dekadent...

08.12.2023 5 z 5

Čtení o hradech, zámcích a městech Čtení o hradech, zámcích a městech Eduard Petiška

Tak tohle je prostě legendární dílo pro všechny, kteří mají rádi naše hrady , zámky a hlavně hostorii. Za mne 5*, jakožto kastelán zámku, někteté příběhy či části knihy užívám dodnes, aby turisté a návštěvníci pochopili a poznali naši hostorii.

24.01.2020 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Za mě pět hvězdiček. Dlouho jsem už nečetl nic tak dobře napsaného. Skvělé téma, výborné reálie. Prostě pro mě objev.

29.04.2017 5 z 5

Edda Edda neznámý - neuveden

Edda je biblí germánské mytologie a rozhodně by neměla chybět v knihovně každého milovníka této kultury a mytologie. Velmi čtivé a naučné příběhy.

16.05.2021 5 z 5

Český mythus Český mythus Emanuel Vajtauer

Na tuto knihu jsem narazil celkem náhodou. Za sebe, jako milovníka historie, která však nikdy není černobílá, mohu říct, že mne donutila se na dějiny našeho národa a naší vlasti kouknout trošku jinak. Trošku jsem čekal tu typickou, dobovou propagandu, ale opak je pravdou. Velmi dobře propracované, historickými událostmi podpořené a citované, jinačí pojetí našich dějin a vývoje Čechů, jako takových. Za mne 5*

05.08.2020 5 z 5

Čas je výkřik uprostřed noci Čas je výkřik uprostřed noci Pavel Zajíček

Zajíčka prostě můžu číst kdykoliv a jakkoliv. Za mě, je, to jeden z málo doceněných básníků.Což je podle mého obrovská škoda. To prožívání běžných situací, i v podstatě meditační verše, které jsou zachyceny jakousi ,,nad-poezií". Jo tohle mne baví... :-) 5*

22.03.2020 5 z 5

Příběh hraběte - Erwein Sigismund von Thun-Hohenstein Příběh hraběte - Erwein Sigismund von Thun-Hohenstein Miriam Thun-Hohenstein

Na tuhle knihu jsem narazil v podstatě náhodou v jednom knihkupectví. Vzhledem k tomu, že pracuji jako kastelán zámku, mne vždy knihy s tématikou šlechty zaujmou. Příběh Erweina Thuna, po léta zapomenutého šlechtice a vojáka, mne dost zaujal. Líčí jeho životní osudy a také vojenskou dráhu. Na jeho životě je dost dobře vidět vývoj světových dějin, a to jak dějiny ovlivňují osudy lidí. Hezky se četlo, dobře zpracováno. Nemám co vytknout. 5*

29.02.2020 5 z 5

Zdar jak sviňa Zdar jak sviňa Honza Žanek Hlaváček (p)

Knihu jsem dostal jako Vánoční dárek a ještě na Štědrý den ji začal číst. Jako člověk žijicí cca 40 km od Brniska nemohu jinak, než dát 5*. Hantec je styl života, nejenom nářečí. Za mě super zpracovaná a udělaná knížka. Dikec Žanku.

26.12.2019 5 z 5

44 známek punku 44 známek punku Vítek Formánek

Tak za sebe dávám 5*. Super knížka rozhovorů, kde člověk poznal spoustu zajímavých lidí a představitelů hnutí punk. Je pravda, že já, se k téhle muzice a potažmo knize, dostal až později, ale tak nějak mi příjde, že PUNK si asi našel mě. Každopádně super čtení pro všechny fanoušky týhle muziky.

05.12.2019 5 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Jako fanoušek nemohu dát jinak, než 5 hvězdiček. Fanánkovo vyprávění mi někdy připomíná sama sebe. Hezky se četlo a člověk se o této legendární skupině dozvěděl spoustu nového. :-)

04.08.2017 5 z 5

Plastic People a český underground Plastic People a český underground Jaroslav Riedel

Za mě prostě jedinečná věc.... Příběhy kapely která tvořila dějiny. Spoustu nových informací, navíc velice dobře zpracováno a čtenářům podáno. Super......

22.07.2017 5 z 5

Satanův deník Satanův deník Leonid Andrejev

Nooo, tak tohle byl pro mě oříšek. Knihu jsem potkal úplně náhodou v levných knihách.... Po přečtení můžu říct, super, tohle bylo dobrý čtení. Návrat ďábla na zem, v té době,a myslím,i v tom zpracování super. Dávám 5 hvězd, i když vím, že tohle nebude hledat a nebude číst každý.

17.11.2023 5 z 5

Číslo jedna - Můj příběh Číslo jedna - Můj příběh Peter Schmeichel

Za sebe dávám 5*. Tenhle gólman je pro mě legendou mého dětství.... Poutavá kniha vzpomínek na bohatou kariéru a vlastní život. Všem fanouškům fotbalu doporučuji.

02.11.2023 5 z 5

Na sotnách Na sotnách Vladimír Holan

Knihu jsem objevil náhodou na bleším trhu za cenu asi 20 Kč. Jako milovník poezie jsem si řekl, že ji tam nemohu nechat. Dobře jsem udělal. Holan je skutečně nesmírným básníkem ( i když, tahle sbírka není jeho nejznámější), jen se mu musí trošku porozumět.

08.10.2021 5 z 5