Renike Renike komentáře u knih

Blanka Matragi Blanka Matragi Blanka Matragi

Je to UMĚNÍ! Ona perfekcionalistka, talentovaná umělkyně. A šaty NÁDHERNÉ. Na výstavu jsem zvědavá, určitě navštívím.

Stripped: Depeche mode Stripped: Depeche mode Jonathan Miller

Hodně rozsáhla biografie DM, kterou má mít doma každý fanoušek :) Já to mám v maďarštině a je to poklad v knihovně.

Depeche Mode Depeche Mode Jürgen Seibold

Jak dlouho už? U mě asi tak cca 35 let, co jsem prvně uslyšela a řekla ANO, TO JE ONO. Pak už to jelo samo. Od té doby pořád jsem velká fanda a nevynechávám ani jeden koncert. Tuhle knihu samozřejmě mám doma a teď jsem znovu po letech vytáhla a znovu přečetla. A co to, ale našla jsem mezi stránky i staré koncertní lístky :) Byla to nostalgie a těch prvních 10 let kapely stejně úžasných jako teď (bohužel již bez Andyho).

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

První kniha Blanky se mi moc líbila. Tady už se hodně věci opakuje, které známe. Ale JEDE DÁL a je to super. Nádherné róby a svatební šaty, u barevných příloh jsem kochala. Knihy jsem vypůjčila z knihovny. Výstava Timeless běží letos taky v Obecném domě V Praze i s komentovanými prohlídkami - je možnost navštívit a vidět na vlastní oči.
Upoutávka tady:

Život začíná po přechodu Život začíná po přechodu Marcela Mlynářová

Tak tohle bylo fakt o ničem...nedoporučuji

24.04.2024 1 z 5

Poslední restaurace v Paříži Poslední restaurace v Paříži Lily Graham

Hezké to bylo. 3 linie, mě takové příběhy vyhovují.

23.04.2024 5 z 5

Dusty: Zrádná stopa Dusty: Zrádná stopa Jan Andersen (p)

Tuhle sérii sbíráme do knihovny, protože se nám líbi. Ani tentokrát příběh nezklamal.

21.04.2024 5 z 5

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Ano, Řím nelze nemilovat. Jako turisti vidíme to, co chceme vidět. Ale když tam někdo žije dlouhodobě, je to o něčem jiném. Kniha byla vtipná, poučná, i balzám na duši. Užila jsem si vyprávění.

21.04.2024 5 z 5

Trable s láskou Trable s láskou Jules Wake (p)

Knihy od autorky mám ráda, ale tahle mi přišla spíš jako young adult, kniha pro náctileté. Nicméně nebyla špatná, děj plynul, postavy sympatické. Ale znovu bych to nečetla.

18.04.2024 4 z 5

Průvodce stylem pro ženy Průvodce stylem pro ženy Dagmar Vorwerková

Hezká kniha o módě pro ženy. Rozebírá různé styly a barvy, různé postavy a tvary obličeje. Uvádí praktické rady a typy oblečení pro kazdé příležitost.

16.04.2024 4 z 5

Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Susanna Kubelka

Mě ta kniha bavila. Sice jsem čekala něco jiného, jiný děj, ale i tak jsem dočetla docela v krátké době. Kitty mi přišla naivní, ale při zamilovanosti ji i chápala. Od začátku bylo jasně jak vše končí. I tak jsem jí fandila.

14.04.2024 4 z 5

Princezna Kate a její styl Princezna Kate a její styl Caroline Jones

Krásná, jednoduše elegantní, nepřeplácaná a sluší ji. Kniha to předá s gracii, líbila se mi.

14.04.2024 5 z 5

New York pro milovníky módy New York pro milovníky módy Megan Hess

Další nádherná kniha od autorky. Moc se mi líbí info v knize, krásná ilustrace a módní svět. Až na to, že v těch hotelech a v restauracích se nám "obyčejným" lidem asi jen zdát může :)) každopádně zkusím sehnat i další knihy od autorky, baví mě celá série.

10.04.2024 5 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Krásná, za hodinu přečtená - víc jsem kochala než četla. Nádherná ilustrace. Zkusim vyhledat v knihovně i další autorčiné knihy. Tohle mě bavilo :)

07.04.2024 5 z 5

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Veselé historky ze života a kariéry veterináře. Čte se krásně a hodněkrát i rozveselí, rozesmívá. Tyhle typy knih mám moc ráda.

03.04.2024 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Hodně myšlenek super, ale bylo tam dost i ujetých, které v dnešní době prostě nejde zprovoznit, když člověk plně pracuje. Název - domácnost bez odpadu, ale co v práci? Tam to bohužel nejde. Ale přečíst knihu by měl co nejvíc lidí.

02.04.2024 5 z 5

Bella a Sebastián Bella a Sebastián Nicolas Vanier

Film jsem kdysi dávno videla, kniha se mi dostala do ruky až teď v dospelosti. Příběh moc krásně napsaný, dojemný a i slza ukápla, nelze hodnotit míň než s 5 *. Hluboké přátelství a čistá láska Sebastiána a Belly ve váleční kruté době mě dostala. Nezapomenutelná úžasná kniha. Doporučuji.

31.03.2024 5 z 5

Srdce v plamenech Srdce v plamenech Casey Jones

Roztomilá jednohubka od autorky. Upoutala mě obálkou :) Uvidíme čím nás překvapí příště.

30.03.2024 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Tenhle typ knih je pomalu na jedno kopyto. Dalo číst, na začátku mě i bavila, ale už k tomu žánru moc vracet nebudu.

29.03.2024 4 z 5

Sama a šťastná Sama a šťastná Marie Luise Ritter

I takhle se dá žít samozřejmě, pokud autorce to vyhovuje a naplňuje. Do mého života ale tolik cestování nevejde, možná je to jen otázka priorit. Kniha se čte lehce, obálka se mi líbí.

28.03.2024 4 z 5