Red_Fox Red_Fox komentáře u knih

Chviličku mi trvalo, než sem se začetla, ale zanedlouho jsem se do toho dostala. Příběh mě absolutně pohltil a užívala jsem si každý verš:) Smutný a zároveň hodně hezký :)

30.06.2013 5 z 5

Annie v plné parádě / Iris a Ruby / Vzpomínáš si? Annie v plné parádě / Iris a Ruby / Vzpomínáš si? Rosie Thomas (p)

Knihu hodnotím jako průměrnou. Neurazí, pobaví, dobře se čte. Plynulý příběh se mi líbil, ale chyběla mi nějaká větší zápletka a prostě něco, co by mi dalo impuls, kdy bych si řekla, že to není román jako každý druhý.

30.06.2013 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Knížka se ke mě dostala kvůli doporučené četbě k maturitě. Nečekala jsem ale, že mě tak dostane!.. Hned ze začátku člověk tuší, jaký bude konec. Ale čím víc se dostává do hloubky příběhu, tím víc doufá, že konec bude úplně jiný.... dávám plný počet hvězdiček, tohle dílo si to určitě zaslouží ! :)

Jako my všechny Jako my všechny Cathy Kelly

Každá z hrdinek zažívá něco jinýho a tím, jak byla knížka rozsáhle napsaná, mi přišlo, jako kdyby byly spojený 3 různý příběhy dohromady. Nedokážu si vybrat, který z nich by byl samostatně nejlepší. Každý měl něco do sebe :)

Modrá zóna Modrá zóna Andrew Gross

Dávám o hvězdičku míň, v některých pasážích jsem se ztrácela. Jinak docela dobrý počtení , zápletka a závěr jsou dobře vymyšlený, zfilmovaný by to nemuselo být špatný :)

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Kniha mě nenechala v klidu sedět, hodně jsem nad vším přemýšlela.... Jak v ní bylo řečeno hned na začátku, čtenář nedostane vypíchnuto v bodech, jak milovat. (Teda alespoň ne tak, jak by si přál). Ale celkově názory a poznatky autora mi dávaly smysl. Střídaly se ve mně všechny možný pocity - od naštvanosti (jaká je dnešní společnost) až po -dá se říct- štěstí ... Přesto dávám o hvězdičku míň a to z důvodu, že některé pasáže se až zbytečně omílaly dokola a nebo mě prostě nezaujaly, jako jiný. Jinak povedený dílko, který bych určitě doporučila :)

Třešně ve sněhu Třešně ve sněhu Emma Forrest

Přestože mi po celou dobu čtení vrtalo hlavou, jestli na zeměkouli vůbec existuje tak šílená ženská s takovým životním stylem :D:D:D, jsem nadšená :) Našly se chvíle, kdy jsem se celkem zasmála, nebo jsem nevěřícně kroutila hlavou. Ale knížka mě chytla a nebudu se bát pustit se i do podobného počtení :)

Jako břitva Jako břitva Irene Dische

Přestože byla druhá polovina knihy malinko slabší, četlo se mi skvěle. S takto pojatou autobiografií jsem se zatím nesetkala, navíc, kde vypravěčka rok co rok předvídá svou smrt. A vůbec, "k tomu se dostanu později"... Doporučuju :)

Jak nepřežít vlastní smrt Jak nepřežít vlastní smrt Matt Beaumont

Knížka mne zaujala hned po přečtení zadní strany a nezklamala. Po celou dobu jsem se bavila a co nevidět jsem byla na konci :)

Egyptské pověsti Egyptské pověsti Heda Bartíková

Dlouho jsem přemýšlela, kolik hvězdiček si tahle knížka zaslouží a tak to utnu tím, že půjdu zlatou střední cestou :) Je napsaná poměrně jednoduchým způsobem. Čtenář může nahlédnout do minulosti, jak to měli Egypťané s božstvem a se samotným názorem o vzniku světa. Nejobsáhleji je rozepsán život královny Hatčepsut, můžeme se "projít" chrámem a "prohlédnout si" i její lázně. Místy se však objevovaly nudnější až zbytečně okecané části. Jsem ale obdivovatelka Egypta a tak i přesto to bylo příjemné počtení :)

30.06.2013 3 z 5