Egyptské pověsti

Egyptské pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59428/egyptske-povesti-59428.jpg 4 17 5

Tato kniha přináší příběhy o bohu Osiridovi a jeho manželce Isidě, o mocném králi Setnovi či královně Hatšepsut, ale i o bohatém egyptském králi a chytrém zloději...

ondra295
16.03.2022 4 z 5

Takové oddechové čtení, ale velice zajímavé a jako bonus to bylo pěkně napsáno. Četlo se to jednoduše, což je asi pointa - a některé pověsti, i ty méně známé, byly vážně pěkné. Nečekat od toho nic složitého, ale za přečtení rozhodně stojí.

666Jitka
10.07.2021 4 z 5

Bylo příjemné přečíst si egyptské pověsti a dovědět se něco navíc z egyptské mytologie. Obdivuji období Starého Egypta a jsem ráda za každý další střípek, který k němu patří.

Jessybelle
06.11.2017 4 z 5

Některé pověsti byly lepší než jiné, ale psáno jednoduše a mile. Nicméně víckrát ji číst asi nebudu.

Red_Fox
30.06.2013 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, kolik hvězdiček si tahle knížka zaslouží a tak to utnu tím, že půjdu zlatou střední cestou :) Je napsaná poměrně jednoduchým způsobem. Čtenář může nahlédnout do minulosti, jak to měli Egypťané s božstvem a se samotným názorem o vzniku světa. Nejobsáhleji je rozepsán život královny Hatčepsut, můžeme se "projít" chrámem a "prohlédnout si" i její lázně. Místy se však objevovaly nudnější až zbytečně okecané části. Jsem ale obdivovatelka Egypta a tak i přesto to bylo příjemné počtení :)

Dandulka
11.03.2012 5 z 5

Moc pěkně zpracované, knížka na jedno odpoledne, tenoučká.

Egypt mýty a legendy

Heda Bartíková