rafej rafej komentáře u knih

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Je to samostatná kniha nebo to má pokračování?

27.07.2014

Šance Šance Katy Evans

Mě už hrdinka strašně štvala tím slintáním nad hlavním hrdinou a ten neandrtálský přístup - to není nic pro mě. To bylo neuvěřitelně přehnané. Tři hvězdičky jen za ten závěr, jinak by to bylo horší.

30.06.2014 3 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Pozor, spoilery!
Kniha se mi líbila, byla to příjemná změna mezi romantikou poslední doby, která nemá žádné další ambice. Romantickou linii musím velmi pochválit. Vývoj vztahu byl uvěřitelný a působil přiměřeně, časové skoky mi nevadily. Naopak považuji za chvályhodné, že se autorka nebála naznačit, že některé věci potřebují čas a nevyplňovala knihu zbytečnou vatou.
Jedinou vadou na knize je dobrodružná zápletka, která se trochu vymkla kontrole. Autorka nejdřív pošle trosečníky na ostrov bez jakéhokoli vybavení a po pár dnech, když už neví, jak dál, se najednou začne objevovat výbavička "téměř na každém kroku". Také mě fascinovali hrdinové, kteří si na pustém ostrově poctivě čistí zuby každý den, i když zanedbávají jiné zóny. ;-)
No a boj se žralokem a způsob záchrany matkou přírodou to už jen dokončí.
Pokud vám tedy nebude vadit "neuvěřitelný příběh", tak romantická linie rozhodně stojí za to.

23.06.2014 5 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

Mě se kniha líbila, ale musím předeslat, že mám slabost pro historické romance. Nebyl to žádný zázrak, místy je znát, že autorka ještě není vypsaná, trochu tápe, ale bylo to docela roztomile zábavné.

19.06.2014 4 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Kniha se mi líbila mnohem víc, než první díl. Zajímavý děj, akce, slušný vývoj postav, žádná přeslazená romantika. Autorka se nemusí stydět a směle se tím vyrovná zahraničním kolegům. Odkazy na české prostředí hezky dokreslují českou povahu u hrdinky. ;-)
Jediný důvod, proč nedám plné hodnocení je opravdu velká brutalita. U toho typu knih je to celkem běžné a někdy i žádoucí, ale zdá se mi, že tady to autorka trochu přehnala. Přeci jen to, že je ženská vlkodlak neznamená, že s ní lze v příběhu provádět všechno, co autorku napadne. Není to jen o fyzičnu, které se snadno zahojí.

16.06.2014 4 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Souhlasím s IvcaK98. Bohužel musím říct, že hrdinka i přes deklarovanou nesmělost by po většinu knihy potřebovala ubrousek, aby si mohla utírat sliny ;-) a přemýšlela převážně tím na jih od pasu. Jsem zvyklá, že tento typ příběhů je přehnaný, ale tohle mně připadalo až příliš.
Podle recenze jsem zajásala, že by se konečně mohlo objevit něco reálnějšího a s dobrým koncem, ale čekalo mě bohužel zklamání.

16.06.2014 3 z 5

Blackout Blackout Robyn Thurman

Pro mě je tento díl obzvlášť oblíbený. To jak postupně zjišťujeme, že vlastně Kalova představa o tom, že je napůl člověk byla úplně chybná. Jak velká to byla iluze, když najednou jako člověk musí žít. Jak moc je to odlišné proti jeho "normálnímu stavu" ;-)

Bohužel Doubletake ani další díl Slashback asi v češtině nebudou. Nakladatelství prý nechce pokračovat ve vydávání. Před nějakou dobou to neochotně přiznali na svém webu.

A pro ty, komu se zdál tento díl málo akční - v dalších dílech to autorka napraví až vám půjde hlava kolem ;-), jen asi budete muset číst v originále jako já :-(

10.06.2014 5 z 5

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Podle všeho jde o autorčinu prvotinu a je to vidět. A nejspíš to vydali skoro ve stejné podobě, v jaké si dělala poznámky do zápisníku. Copak v Americe nemají nějaké soudné redaktory, kteří by autorku přinutili to předělat? Nebo si dneska sednou na zadek, protože prodala sérii Aféra Blackstone a ztratí soudnost?
Za mě teda plusové body za historický rámec a zajímavý nápad - když vezmu v úvahu tu dobu. Bohužel děj a zpracování pokulhává na obě nohy.

26.05.2014 3 z 5