radka3243 radka3243 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná. Bolestivá od začátku do konce. Jedna z nejsilnějších,jaké jsem četla.

14.01.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Líbila se mi víc než Kavárna V Kodani, protože jedinečnost Sophie mi přišla uvěřitelnější než jedinečnost Kate. Člověk vlastně ví, jak to dopadne, ale já to stejně hltala a pak mi bylo líto, že je po všem. Jen, myslím, konec by si zasloužil víc prostoru. Pro mě byl useknutý, chtěla bych, aby se postavy víc projevily.

17.07.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nevím nevím, jestli byla Kate vážně tak úžasná... Ale ačkoli byl děj hodně průhledný, kniha se mi vážně líbila. Taková byla milá. Až jsem měla touhu pracovat v útulné kavárně.

18.10.2019 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za mě napínavý jako kšandy. Promyšlený příběh, od kterýho jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další části.

11.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Famózní. Knihám s podobným tématem jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem nechtěla čelit těm hrůzám. V téhle knize hrůzy sice byly, ale podané tak nějak měkce. Krásně se mi četla, celý příběh byl úžasně propracovaný a užila jsem si, jak do sebe všechno zapadlo. Pobrečela jsem si, dílem asi i proto, že většinu čtecího času jsem vedle sebe měla spícího dvouměsíčního syna. Silná kniha.

06.02.2019 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Ach. Můj. Bože. Jsou to dva týdny a já pořád brečím, když si vzpomenu. Co za zvrácenou mysl tohle napsalo? Jako pro spoustu lidí i pro mě nejsilnější kniha, jakou jsem kdy četla. Možná až neuvěřitelná a nereálná krása a síla přátelství, na druhé straně patologický strach... Přijde mi, že v dnešní době prakticky každý trpí nějakými obavami, v knize je jich tolik, že se v ní asi spousta lidí najde. O to je ta kniha těžší. Tolik to bolí.

Na druhou stranu jsou tam místa, díky nimž si uvědomuju, že je to jen příběh, že Jude a Willem jsou jen postavy v něm, nejsou to skuteční lidé (ačkoli během čtení tak dlouhého příběhu jsem měla pocit, že skuteční jsou). Např. fakt, že všichni čtyři jsou veleúspěšní ve svých oborech. Tu se sejdou v Římě, tu v Londýně, jen tak na večeři, jen tak, při návratu ze služební cesty v Číně...

Zvažuju, že si knihu za pár let přečtu znovu, ačkoli mě fakt bolelo několikrát u srdce - při čtení poslední "fáze" prakticky celou dobu, kdy jsem zároveň bojovala, chtěla knihu odložit a už se k ní nevrátit, jen abych nemusela být svědkem tak hrozného, nepředstavitelného utrpení, ze kterého mám akorát tak strach.

31.07.2020 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

A já tentokrát podezřívala někoho jinýho... Super zápletka, ale přijde mi, že byl Li dost zabedněnej. Jak může dělat vedoucího oddělení? Kniha úžasná, ale mám prostě problém s jeho konci. Tady byl super useknutý. Ve stylu: Bože, za pět minut to musím odevzdat, aaaaaaa.
Chtěla bych víc. Každopádně je mi teda líto, že je konec.

17.07.2020 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Dlouho jsem Murakamiho nečetla a nejspíš jsem zapomněla, jak složitý to pro mě bude. Pár let zpátky jsem se nemohla smířit s tím, že všechny ty otázky otevřený během příběhu, nikdy nebudou zodpovězený, ale teď je mi jasný, že to je právě ono.
Četlo se to krásně, jeho styl mi sedí. Co mi dělalo největší problém, bylo věřit, že patnáctiletej kluk může myslet tak, jako Kafka. Jeho znalost a vnímání literatury, hudby, chápání životních mouder, byly trochu přezrálý.
Ale jak je tu už mnohokrát zmíněno, oceňuju vykreslení postav, jejich pozadí, což dodávalo příběhu, alespoň pro mě, tu správnou hloubku.

15.01.2019 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Na rozdíl od většiny ostatních čtenářů jsem si nějak neužívala ty barvité popisy michellinského menu a celkově mi tenhle díl přišel slabší. Asi není dobré srovnávat, ale zápletka v Entomologově odkazu byla mnohem propracovanější a zajímavější. Stejně se ale těším na další :)

03.02.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Napínavá děsivá. Já teda každou chvíli věřila něčemu jinému. Vypravěčka to pro mě zahrála celé skvěle.

24.07.2019 4 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Zvláštní kniha. Příběh vlastně jednoduchý, za to upoutá velice zajímavě vykreslená atmosféra finského venkova a jednoho stavení. Snad poprvé jsem se setkala s tím, že v knize nebyla používaná jména, což nebylo na škodu, někdy s těmi cizími jmény bývá problém.
Ani ale nevím, jestli se budu pouštět do Dohry. Stejně jako pro spoustu jiných čtenářů, i pro mě je to zatím uzavřený příběh.

06.02.2019 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Kniha zajímavá svým prostředím, nakonec i zápletka zajímavá a snad i uvěřitelná. Měla jsem jen občas problém pochopit to vysvětlování okolo. Čtenář prostě věděl víc, než detektiv. To mi tam nesedělo. Jinak fajn čtení (zařazeno v rámci Čtenářské výzvy).

16.02.2019 3 z 5

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Za břicho jsem se nepopadala, ale byl to milý příběh, krásně se mi četl, ačkoli jsem teda nebyla napjatá. Nepochopila jsem asi, co se od Mila očekávalo, ale to beru jako svoje mínus.
Celkově vzato pěkné čtení, doporučuju.

31.07.2020 3 z 5