Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Krásný příběh.

24.04.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pěkná, vtipná, odpočinková kniha. Rozhodně jsem se pobavila a čtení si parádně užila.

14.05.2024 5 z 5

Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Joza Břízová

Kuchařka staršího vydání obsahující recepty klasické české kuchyně.

11.02.2024 4 z 5

Ryby a plody moře Ryby a plody moře kolektiv autorů

Jedna z mých oblíbených a používaných kuchařských knih obsahující spoustu použitelných a chutných receptů a návodů členěných do jednotlivých kapitol. Kniha je doplněná velkým množstvím fotografií.

11.02.2024 5 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Jedna z prvních knih Simony Monyové a trochu netypická pro její pozdější tvorbu. Jako každou její knížku jsem i tuto přečetla na jeden zátah, ale jsem ráda, že jsem jí nečetla jako její první.

31.08.2023 3 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Další pěkná detektivka, jako ostatně všechny od tohoto autora. Doporučuji

22.06.2022 5 z 5

Knížky Jamese Herriota miluji už od dětství, pravidelně se k nim ráda vracím a vracet budu. Příběhy venkovského veterináře mě pobaví vždycky.

15.11.2018 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Toto dílo není žádný literární zázrak, do čtení jsem se spíš nutila. I když je jasné, že v době svého vydání musela způsobit pořádný poprask.

25.05.2023 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Další krásná sbírka povídek o kočkách a jejich lidech.

02.05.2022 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak brutální, silnou a dojemnou knihu jako Nabarvené ptáče jsem ještě nikdy nečetla. Na film jsem se už od začátku nebyla schopná dívat, a už to ani nikdy nebudu zkoušet. Je to strašné a také mistrovsky napsané.

29.04.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Moje druhá přečtená kniha Chrise Cartera, opět dokonalý, perfektní thriller. Absolutně nechápu proč jsou jeho díla v Levných knihách. Jedna z nejlepších detektivek které jsem kdy četla, a ač mám dnes díky Galerii mrtvých zřejmě bezesnou noc, pět hvězdiček je mi tentokrát i málo. Super a doporučuji!

22.04.2020 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Čachtickou paní jsem četla před lety a nedávno se k ní vrátila. Knížka neztratila své kouzlo a bavila mne přesně jako tenkrát. Film Báthory jsem viděla, jedná se o pověst podanou zase jiným způsobem než zde. Doporučuji jak knihu, tak film.

03.04.2020 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babičku jsem jako dítě četla několikrát, z pera Boženy Němcové, pokud pominu její pohádky, to bylo mé nejoblíbenější dílo. A zřejmě jsem měla i štěstí, že mi ji žádná učitelka literatury neznechutila.

05.03.2020 4 z 5

Kmotr ježek, Vrabec tulák Kmotr ježek, Vrabec tulák Josef Hais Týnecký

Moje oblíbená, milovaná knížka. Přečtená snad stokrát.

10.02.2024 5 z 5

Andrsenka Andrsenka Iva Hercíková

Jeden z mých oblíbených dívčích románků který by zřejmě dnešní mladé slečny příliš nezaujal.

25.05.2023 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nádherná a dojemná kniha. Příběh lásky vzniklé za zdmi koncentračního tábora mne hluboce dojal.

28.01.2020 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Neználek - jeden z mých nejoblíbenějších dětských hrdinů. Jako dítě jsem četla několikrát, a až mi vnučky ještě trochu povyrostou, budu číst znovu.

30.10.2018 5 z 5

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

Seriál, v době svého vzniku, jsem milovala. Knížka je dobře napsaná, pro mne velká nostalgie.

12.05.2023 4 z 5

Kapesní atlas rostlin Kapesní atlas rostlin Albert Pilát

Mám první vydání, knížku jsem dostala jako dítě pod stromeček. Do dneška tento atlas používám.

12.05.2023 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Zatím nejlepší knížka od Jojo Moyes, kterou jsem četla. Krásný, emocemi přímo nabitý příběh. Bylo to super, samozřejmě doporučuji.

08.05.2022 5 z 5